Skocz do zawartości

Podłączenie końcówki mocy z ampli i dobór suba


piotrex89

Recommended Posts

Witam, mam kilka pytań.

Moje głośniki to

Fronty Dali Concept

Centralny Dali Vokal

Surround Dali Concept 1

Subwoofer Tonsil Aktiv 250.

Końcówka mocy Meridian 555

Amplituner YAMAHA RX-A3070



1 Jaki subwoofer polecacie? Buddżet najlepiej 1000-2000PLN Muzyka 80% Kino 20% (co myślicie o  definitive technology supercube III). Wiem, że głośniki które sa podłączane do różnych źródeł mogą skrajnie inaczej grać, czy z subami jest podobnie? Niedaleko mam ten sub w dobrej cenie, ale brać mojego i amplituner i porównywać u kogoś to dla mnie duże wyzwanie)

2 To w zasadzie pytanie retoryczne, ale mam ustawić na ampli  8ohm prawda?

3 Jak się poprawnie podłącza końcówkę mocy, dwa kabelki do PRE-OUT FRONTY na ampli(to też pytanie retoryczne jak sądzę) i dwa i tu właśnie problem biały pre-out po której stronie patrząc z perspektywy zdjęcia które dodaje niebieska ramka na zdjęciu. 

4. Najważniejsze pytanie kable bezpośrednio od głośników(biała ramka), do której cyferki podpiąć który front.

5. Ostatnie pytanko, po podpięciu chwilowym końcówki zobaczyłem znaczną poprawę jakości dźwięku(pod każdym calem dół góra, przestrzeń), tylko z tego co rozumuje, to chyba też powinna podnieść się moc zestawu? Nie powinno być głośniej? Swoją drogą po co zamiast dwóch wejść na głośniki w końcówce, są cztery?

 

PS. grafika to już ze mnie nie będzie, ale starałem się, jak mi ktoś napisze co dokładnie który kabelek do czego byłoby idealnie.

 

HMMM a co by było jakbym zostawił tonsila i dokupił ten jeden sub, za niego i tak śmieszne pieniądze wezmę, a mimo wszystko bas jest w miarę OK.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

końcówka mocy 2.png

końcówka mocy.png

yamaha-musiccast-rx-a3070-3-3.png

yamaha-rx-a3070-review-pic-2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...