Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do jazzu


Remo6

Recommended Posts

Dzień dobry

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze kolumn. Głównie słucham jazzu, vocal jazzu, sporadycznie starego rocka progresywnego. Pokój ma około 16m2 dlatego szukam raczej kolumn podstawkowych. W grę wchodzą kolumny nowe i używane w cenie około 1000 - 1700zł. za parę. Chciałbym żeby były przede wszystkim muzykalne, detaliczne z bogatą średnicą z  umiarkowanym basem (taka stara brytyjska szkoła grania) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w takim budżecie na wszystko liczyć nie można.

Czytając opisy zwróciły moją uwagę:

Kef q1

Castle knight 2

Dali zensor 3

Z nowych ELAC Debut 2.0 B6.2 lub Heco aurora 300

Zdaję sobie sprawę, że trzeba by posłuchać. Może jednak ktoś z większym doświadczeniem, mający podobne preferencje muzyczne mógłby coś podpowiedzieć. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to sprawa jest otwarta. Mam Yamahę A-S201 ale jedynie tymczasowo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze kolumn. Głównie słucham jazzu, vocal jazzu, sporadycznie starego rocka progresywnego. Pokój ma około 16m2 dlatego szukam raczej kolumn podstawkowych. W grę wchodzą kolumny nowe i używane w cenie około 1000 - 1700zł. za parę. Chciałbym żeby były przede wszystkim muzykalne, detaliczne z bogatą średnicą z  umiarkowanym basem (taka stara brytyjska szkoła grania) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w takim budżecie na wszystko liczyć nie można.
Czytając opisy zwróciły moją uwagę:
Kef q1
Castle knight 2
Dali zensor 3
Z nowych ELAC Debut 2.0 B6.2 lub Heco aurora 300
Zdaję sobie sprawę, że trzeba by posłuchać. Może jednak ktoś z większym doświadczeniem, mający podobne preferencje muzyczne mógłby coś podpowiedzieć. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to sprawa jest otwarta. Mam Yamahę A-S201 ale jedynie tymczasowo.
 

Castle bardzo mi sie podobały u znajomego, teraz mam AE aegis one- dobrze sie spisują w takiej roli, sam slucham duzo jazzu, wokali, muzyki zywej, akustycznej, przy czym z basem schodzą nisko i jest go zaskakujaco sporo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castle Knight 2 wbrew tzw. brytyjskiej szkole grania nie stawia na pierwszym miejscu średnicy, wokale nie są wypychane do przodu, to odwrotny sposób prezentacji pierwszego planu do np ATC scm 7. CK2 mają też dużo obszernych i dobrze rozciągniętych niskich tonów. Obecnie dostępne nowe rewizje CK2 nie grają też tak ładnie jak starsze rewizje ale dalej w swojej cenie są bardzo muzykalne. Zensor 3 mają bliższy środek, bardzo plastyczne, ciepłe granie ale niskie tony mają brzydkie, trochę przydudniają :). Gdybyś mógł zapolować na używane JMR Lucia, moim zdaniem do Twojej muzyki i oczekiwań idealne. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaczadupa napisał:

Gdybyś mógł zapolować na używane JMR Lucia, moim zdaniem do Twojej muzyki i oczekiwań idealne. 

Zdecydowanie poza budżetem a o używki raczej trudno

2 godziny temu, S4Home napisał:

Niestety u ciebie olbrzymimi ograniczeniem będzie Yamaha 201

Nie jest ograniczeniem, jak napisałem sprawa wzmacniacza jest otwarta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz będzie dużym ograniczeniem w Twoim systemie, pomyśl o lepszym. Wracając do kolumn, moja propozycja to Q Acoustics 3020i oraz Wharfedale Diamond 11.2. To dwie konstrukcje, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Ewentualnie jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, spójrz koniecznie na System Audio Saxo 5.

Zapraszam na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2020 o 11:54, Remo6 napisał:

I prawdopodobnie na Elac B6.2 się zdecyduję. Wzmacniacz planuje kupić Marantz pm6006 lub Pioneer A40. Rozważam jeszcze Onkyo 9150. Z opisów marantz wydaje się być bardziej spokojny i muzykalny. Staram się zmieścić w 3tys. za całość.

Jeśli decyzja zapadnie na kolumny Elac, to zdecydowanie namawiał na wzmacniacz Marantz PM6006, to będzie dobre połączenie przy Twoich preferencjach. Zapraszam po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...