Skocz do zawartości

Yamaha A-S1100 , a nowa A-S1200


terracan1929

Recommended Posts

Witam kolegów ponownie.

Od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu A-S1100. 

I gdy w zasadzie byłem zdecydowany, okazało się ,że model ten nie będzie już w Polsce dostępny.

Dzisiaj , od jedynego dystrybutora na terenie naszego kraju, otrzymałem informację, że dostępny od maja będzie następca , czyli A-S1200.

W sieci prawie nic na temat tego nowego modelu nie ma. Udało mi się tylko znaleźć fotki bardzo słabej jakości na jakimś niemieckim forum.

Zauważłem różnicę w pokrętle "Meter " - w nowym modelu dochodzi jakieś trzecie wskazanie wychyłomierza , oraz z tyłu "system conector" - zmienił się rodzaj przewodu / lub w to miesjce pojawiło się inne gniazdo (z tego sląbej jakości zdjęcia trudno odczytać).

Czy któryś z kolegów ma więdzę na temat nowej A-S1200 ? Czy wie jakie zmiany zaszły w porównaniu do A-S1100 ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt. Prawdziwa wiedzę na temat nowego produktu będziesz miał po 2 miesiącach faktycznego obcowania z produktem. Oczywiście na materiały prasowe zmienialiśmy bla bla bla abyś uzyskał bla bla bla musisz poczekać chwilkę. Ale to nie jest wiedza. Użytkowanie tego wzmacniacza przez dwa miesiące da opinie. Więc w okolicach lipca pojawi się trafna uwaga. 

Uważaj na testy. Często w gazetach pojawiają się testy urządzeń właśnie takich nowych, chcianych. Później okazuje się że one są robione na szybkiego tylko p oto aby dany tester miał test wcześniej niż inny. 

Swoją drogą skoro tak długo myślałeś o 1100 to pamiętasz że 1200 będzie na pewno znacznie droższy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, terracan1929 napisał:

Witam kolegów ponownie.

Od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu A-S1100. 

I gdy w zasadzie byłem zdecydowany, okazało się ,że model ten nie będzie już w Polsce dostępny.

Dzisiaj , od jedynego dystrybutora na terenie naszego kraju, otrzymałem informację, że dostępny od maja będzie następca , czyli A-S1200.

W sieci prawie nic na temat tego nowego modelu nie ma. Udało mi się tylko znaleźć fotki bardzo słabej jakości na jakimś niemieckim forum.

Zauważłem różnicę w pokrętle "Meter " - w nowym modelu dochodzi jakieś trzecie wskazanie wychyłomierza , oraz z tyłu "system conector" - zmienił się rodzaj przewodu / lub w to miesjce pojawiło się inne gniazdo (z tego sląbej jakości zdjęcia trudno odczytać).

Czy któryś z kolegów ma więdzę na temat nowej A-S1200 ? Czy wie jakie zmiany zaszły w porównaniu do A-S1100 ?

 

 

A z jakimi kolumnami nowy wzmacniacz będzie współpracował, jakie masz preferencje muzyczne. Czy poza wyglądem, także charakter brzmienia miał wpływ na wybór wzmacniacza Yamaha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Swoją drogą skoro tak długo myślałeś o 1100 to pamiętasz że 1200 będzie na pewno znacznie droższy. 

Myślałem długo, bo rozważałem jeszcze A-S701. A jeśli 1200 będzie znacznie droższy, to....znowu będę musiał sprawę przemyśleć. 

Ale nic innego mi nie pozostaje, bo w Polsce 1100 nie jest dostępny, a za granicą jeśli jest to jest dużo droższy niż był dostępny u nas.

30 minut temu, Q21 napisał:

A z jakimi kolumnami nowy wzmacniacz będzie współpracował, jakie masz preferencje muzyczne. Czy poza wyglądem, także charakter brzmienia miał wpływ na wybór wzmacniacza Yamaha?

Polubiłem Yamahę, przyzwyczaiłem się do jej brzmienia.

Miałem PianoCrafta 840, obecnie mam R-N602. Także tak, Yamaha to jest to.

Chciałem pierowtnie amplituner zamienić na wzmacniacz 701, później ewaluowało to w kierunku 1100.

Co do kolumn, to obencie gram na Zensorach 7.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Rozumiem, ze te Z7 wspolpracuja w tej chwili z R-N602 i czego Ci brakuje w tym polaczeniu?

Dodaj informacje o wielkosci pomieszczenia w ktorym to bedzie grac?

Salon o powierzchni ok 35 m2. Dobra akustyka, dywany, zasłony etc.

Sofa na której słycham musyki oddalona o ok 1,8m od sprzętu.

Czego mi brakuje w obecnym połączeniu ?

Sprzęt naprawdę fajnie gra. Może czasami ,przy niektórych kawałkach , gdy weźmnie mnie na głośne słuchanie, przydałoby się troche więcej mocy. 

Ale to tyle. Po prostu człowiek zawsze chce czegoś lepszego niż ma.. :) A śledząc to forum, doszedłem do wniosku, że może warto byłoby przejśc na wzmacniacz  ?

Jako lepiej grajacy niż amplitunetr , a do tego trochę mocniejszy.

Pierwotnie chciałem 701, później już .......1100.

Żonę przkabaciłem :)...... i nawet wczoraj opiernicz od niej dostałem, że za długo z  zakupem zwlekałem i teraz zostałem z 602 :) 

Przynajmniej na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, terracan1929 napisał:

Myślałem długo, bo rozważałem jeszcze A-S701. A jeśli 1200 będzie znacznie droższy, to....znowu będę musiał sprawę przemyśleć. 

No i tak to działa. Pętla się kręci.

Model Pianocraft i AS 701 grają inaczej od AS 1100. Yamahy od 1000 w górę są cieplejsze, równiejsze. Nie jest to Musical czy Atoll ale nie jest to AS 501.

Jeśli chcesz nowe to nie zostaje Ci nic innego jak poczekać na także droższe następstwo AS 701 i AS 1100. Chyba że jak mówi Ender coś używanego z serii AS 2000?

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, terracan1929 napisał:

A śledząc to forum, doszedłem do wniosku, że może warto byłoby przejśc na wzmacniacz  ?

Jako lepiej grajacy niż amplitunetr , a do tego trochę mocniejszy.

Pierwotnie chciałem 701, później już .......1100.

Zawsze jest lepiej miec wzmacniacz niz amplituner poniewaz lepiej wysteruje kolumny. Tego wyzszego modelu nie sluchalem, ale roznica w cenie miedzy nimi jest dosyc spora. A-S701 bedzie gral lepiej od R-N602, ale czy Tobie to wystarczy to trzeba sprawdzic samemu najlepiej wypozycz do domu. Duzo zalezy od tego jaka kwote chcesz przeznaczyc na wzmacniacz.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Miras23 napisał:

Nawet jeśli szykują się nowe wzmacniacze, to sądzę że przy obecnej sytuacji gospodarczej, najwcześniej to będą na jasień :) Na pewno nowy model będzie droższy od modelu As1100. Więc może kupuj póki jeszcze jest :)

Tak jak wspomniał kolega z S4Home, A-S1100 nie jest już dostępny w Polsce. Stąd też pojawił się ten własnie wątek na forum.

14 godzin temu, bob* napisał:

Kupuj A-S2100 bo A-S1200 będzie zapewne w tej samej cenie ...

Nie sądzę, aby była taka sama cena. Na dzisaj różnica w cenie pomiędzy tymi wzmacniaczami to blisko 3 000 zł.

A z tego co czytałem, większych różnic pomiędzy nimi nie ma (tzn dla mnie zwykłego słuchacza).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home  słuchałem tego zestawu u kolegi, co sprzedaje. Konkretnie ten model z aukcji. Sprzęt w  bardzo dobrej kondycji. Jak dla mnie gra bardzo neutralnie. Bardzo dobra dynamika, przestrzeń, separacja źródeł pozornych. Świetny bas. Mocny, zwarty. Wysokie i średnie detaliczne. Bez wyostrzeń. Słuchałem w połączeniu JM Lab Temptation.

@Miras23  takie "trupy" zadbane, mogą zagrać dużo lepiej od współczesnych budżetowych konstrukcji. 

Zawsze istnieje ryzyko, że coś się zepsuje. Jak obserwuję obecny rynek, to prędzej "padnie" nowy klocek ze sklepu, niż kilkunastoletni zbudowany na wysokiej klasy podzespołach. 

Na koniec napiszę, że pomimo iż znam sprzedawcę, nie mam żadnych profitów związanych ze sprzedaży jego sprzętu. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Właśnie ale zadbane "trupy"

Kto Ci da gwarancję że będzie zadbany?

Albo zakup od znajomego albo od sprawdzonego komisu bo tam możesz oddać. To znacznie ogranicza pole wyboru.

Ja się 3 razy przejechałem na Vintage i się wyleczyłem.

Zgadzam się. Tak S4home, w tym przypadku muszę się zgodzić. Po za tym skąd przekonanie, że to "nowe" musi się od razu częściej psuć niż to kiedyś? Jakieś dane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam dostać odpowiedź o dostępność A-S1100. Może się uda jeszcze załapać na ten model.

I teraz mam do Was koledzy kolejne pytanie.

Czy w momencie gdy wzmacniacz pojawiłby się u mnie w domu, mój obecny Amplituner R-N602 mógłby tymczasowo funkcjonować jako źródło dzwięku (spotify i radio internetowe) w  połączeniu ze wzmacniaczem ? Jeśli tak, to jak powinienem to podłączyć ?

Dzięki, i zdrówka życzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, 1Ender napisał:

602 pre out do 1100 Main. Przewód 2x RCA - 2x RCA. 

Pozdrawiam 

Ok dziękuję.

Ale jeśli pozwolisz , dopytam jeszcze.

W 602 nie ma pre out, jest po prostu Line out. Rozumiem, że o to chodzi...?

A jeśli podłączę we wzmacniaczu do gniazd Main In , to 602 będzie działał jako przedwzmacniacz....?

Wtedy coś tam z regulacją głośności inaczej się odbywa. Chyba poprzez przedwzmacniacz właśnie.

Rozumiem,że wychodząc z 602 wyjściem Line out, nie ma innej opcji ( np. jako zwykły tuner po prostu) niż wpięcie w Main in ?

Dzięki

 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2020 o 06:52, S4Home napisał:

Gorsze materiały. Coś w tym jest. ale moim zdaniem głowna przyczyna to jednak sposób użytkowania. Szafki zabijają nowy sprzet.

Nikt takich danych nie udostępni. To for sure!

i znowu racja S4 home! Ile to już zdjęć na forach można zobaczyć, jak to klocki są powkładane na styk z każdej strony. A potem się dziwić, że wzmacniacz się wyłącza. No niestety, a wystarczy przeczytać manual...

 

Hmmm.. ale po co robić taką dziwną kombinację, RN602 z AS1100?? której nie da się połączyć po za tym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...