Skocz do zawartości

Yamaha A-S1100 , a nowa A-S1200


terracan1929

Recommended Posts

Niedostępny. Namierzyłem go na stronie SklepTonsilu,rzekomo miała być duża dostępność. Ale coś mnie tknęło i przed "włożeniem do kosza" dopytałem mailowo o stan faktyczny.

Nazajutrz przszyszłą odpwowiedź - Niedostępny.

Znalazłem jeszcze na duńskiej stronie https://www.av-connection.com/. Cena jest niższa niż była w Polsce po upuście , ale niestety tylko srebrny egzemplarz jest dostępny, a mnie interesuje tylko czarny.

Także z zakupu wyszły nici. ........ ,a że sytuacja w kraju robi się coraz mniej ciekawa, to i ciśnienie na nowy zakup trochę spadło.....

 

 

 

 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 1Ender za zainterowanie.

To właśnie Tophifi poinformowało mnie,o zakonczeniu sprzedaży/wyprzedaniu A-S1100 i majowej premierze następcy A-S1200.

Szukałem gdzieś indziej i stąd te sklepy , o których wspomniałem w poście wyżej.

Dziękuję za link z ofertą (faktycznie niezłą), ale na razie daję sobie siana z wydawaniem siana. Zobaczę co przyniosą kolejne 2-3 miesiące i wtedy wrócę do tematu. Bo pókico wygląda to mało optymistycznie.....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie szedłbym oczko wyżej w as 2100 jeżeli nowy, ewentualnie używany ten z ww linku starszy model as 2000, za 5000 zł, razem z odtwarzaczem .

https://www.skleptonsil.pl/wzmacniacz-yamaha-a-s2100,id1260.html

Mógłbyś też rozważyć używaną Yamahe pre + końcówka mocy. Znajomy ma na sprzedaż. W bardzo dobrych pieniądzach. Około 55% - 60 % zakładanego budżetu. Można coś jeszcze urwać z ceny.  Jak coś pisz pw. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Musiałbyś pytać w Tophifi.

Ale i tam mieliby problem , bo 1100 nie mają i porównania nie da się przeprowadzić. I wątpie czy ktoś , kto ma prywartnie 1100 ,zdecydował się na zmianę na 1200, przy tak dużej różnicy w cenie......Chyba jeszcze za szybko.......

Poniewż byłem poważnie zainteresowany zakupem 1100, zadzwonili do mnie z propozycją na 1200. 

Ale że odbyło to się dzień po zakupie przeze mnie 701 :) , i cena proponowana była dużo wyższa od poprzedniej ceny 1100, to póki co dałem sobie spokój. Ale za kilka miesięcy go zakupię :) 

Osłucham się w 701, cena na 1200 jeszcze trochę spadnie - powiedzmy do 7500.....i wtedy....go shop... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Trochę czasu  minęło , 1200 gra już u mnie ponad dwa lata . Jeśli chodzi o różnice które widać wizualnie ,to w 1200 pojawiła się regulacja natężenia podświetlenia , transformator jest toroidalny, pojawiły się znaczniki przy potencjometrze, zmodyfikowano napisy na ściance frontowej . Jeśli chodzi o zmiany w budowie, to poza wspomnianym trafo zmieniły się jakieś poszczególne elementy . Co dokładnie to nie pamietam, a jadę właśnie autem na narty i nie za bardzo mam jak szukać w necie 😀hehe  Co do zmiany w graniu, to jest kilka artykułów w prasie branżowej porównujących oba wzmaki . Podobno 1200 gra lepiej,z większym basem. Osobiście nie porównywałem , kupiłem od razu 1200.  Pozdro spod Monachium 😀

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
10 godzin temu, Jazzsky napisał:

Ciekawe jak by zagrała Yamaha A-S1200 z moimi Fyne 502sp w porównaniu do Marantz PM8006 ;)

A czego Ci brakuje?

Co jest nie tak w tym połączeniu?

One wyglądaja jak zwykle. Ale jak chcesz wykrzesać potencjał z modeli SP to warto do nich podłączyć coś lepszego.

Także od AS 1200. On jest droga.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...