Skocz do zawartości

TX-NR575E brak HDMI (ARC)


sebastianw4

Recommended Posts

Witam, 

 

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem ONKYO TX-NR575E (które jest obecnie w drodze), po zakupie na aukcji uświadomiłem, że nie posiada on HDMI ARC, które teraz jest w we wszystkich praktycznie urządzeniach. 

Czy to jest jakiś problem w jakości  odtwarzaniu dekodowanych dźwięków typu ATMOS, DTS itp...?

Ostatnio miałem dwa ONKYO (HT-494 i TX-Sr607) i miałem problem z podłączeniem do TV, gdyż 607 nie chciał z nim współpracować i nie wyświetlał obrazu (chodzi o główne menu odbiornika), HT-494 też wariowal ale ostatecznie udało się skonfigurować.

 I teraz pytanie do fachowców czy sytuacja mi się nie powtórzy, nie chciałbym zmieniać amplitunera 3 raz w przeciągu miesiąca czasu... I czy moje trzecie ONKYO jest godne polecenia czy znowu czeka mnie rozczarowanie...? A obiecałem sobie, że to będzie moje ostatnie, ale oczytałem się na tym forum, że ONKYO lepsze od DENONA więc dałem sobie ostateczną szansę. 

Dodam, że telewizor mam Samsung QE55Q85 i podobno  nie wszystkie amplitunery współpracują z nowymi TV....

Screenshot_20200312-084144_Allegro.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sebastianw4 napisał:

Dodam, że telewizor mam Samsung QE55Q85 i podobno  nie wszystkie amplitunery współpracują z nowymi TV....

HDMI ARC to do dzisiaj dla mnie zagadka. Np. moja Yamaha RX-A3030 jest wpięta z normalnego wyjścia  HDMI , na normalne wejście HDMI / nie ARC, bo to już mam zajęte przez dekoder n-ki/ do LG Oled i po włączonej synchronizacji w amp. KD wszystko śmiga , po załączeniu TV , automatycznie włącza się amp. mimo że nie " chodzi " po ARC.

W Twoim przypadku wykonałbym telefon lub napisał do RMS , powinni znać odpowiedź na Twoje wątpliwości.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MasterD23337 napisał:

Ale ten amplituner posiada hdmi ARC

Onkyo TX-NR575E

😒😐....

 

Przeglądałem amerykańską stronę internetową gdzie się porównuje inne sprzęty i nie było wspominki o tym, teraz zobaczyłem co mi wysłałeś i zagłębiem się bardziej i faktycznie ma... sorry...

Trochę mi ułożyło, dzięki wielkie.

Jak myślicie, dobry to będzie sprzęt? Głównie rozchodzi mi się o oglądanie filmów. Wiem że najbardziej rozsławiane na forum jest ONKYO 696 na które się czaiłem, ale funduszowo mogłem sobie pozwolić tylko na to...

Mam nadzieję, że nie będę zawiedziony. 

Jakieś opinie kogoś kto miał z 575 doczynienia? Chciałbym wiedzieć czy znowu nie zrobiłem jakiegoś głupiego zakupu....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Seria 5 gra dużo gorzej od 6. Od razu to poczujesz. Ale tez znacznie lepiej od 4tej.

A ARC to zagadka dla wszystkich. Może nie działać jak ma działać a może działać jak nie powinien (jak widac)

Seria 575 będzie gorzej grała od serii 607? Między tymi modelami jest 8 lat różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2020 o 10:39, sebastianw4 napisał:

Seria 575 będzie gorzej grała od serii 607? Między tymi modelami jest 8 lat różnicy.

Pewnie że tak. 6tki są znacznie bardziej wydajne.

nie ma znaczenia jaki jest wiek urządzeń. Jeśli chce porównywać funkcje to tak. Ale dźwięk to zasilacz i końcówki mocy to tak strzelam że przez 8 lat niewiele w tym zmieniono :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2020 o 19:42, Markcox napisał:

i jakie to ma znaczenie?!

Z resztą dziwną masz kolego politykę zakupową - najpierw nabywasz, a później dopiero ustalasz, czy wybór jest właściwy. Teraz już po ptakach, przyjdzie, to przekonasz się sam 

Co do tej mojej polityki to się niestety zgodzę, wiem że  jest dziwna ale wyłapuję wszystko w miare okazyjnie, czyli szybki tani zakup bez jako takich głębszych przemyśleń, jak już się uda to wtedy się zagłębiam co to jest i z czym to się je, w większości tu na forum. (Generalnie wszystko to spowodowane budżetem) 

Jak już się usłyszę opinie takich osób jak Ty, wtedy wiem co dalej robić, czy sprzęt zostaje że mną  czy idzie dalej i szukamy czegoś lepszego.

Wtedy sprzedaję drożej i kupuję coś lepszego, wolnymi krokami dojdę do Onkyo serii 8 :)

Zacząłem od Denona avr-x2000, przeszedłem na ONKYO 494, później seria 607 a teraz 575.

Najgorsze z tych jak dla mnie to było 607, dźwięk OK ale funkcjonalność  porażka, DENON z kolejki na odwrót,  dźwięk niezbyt ale za to w miare  funkcjonalny. Nawet zadowolony byłem z 494, dźwięk był całkiem w miare dobry noi ta funkcjonalność i generalny wygląd ONKYO mnie odrzuca. I wyszło tak że stałem się posiadaczem kolejnego....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...