Skocz do zawartości

Musical Fidelity m3si czy NAD 368


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

 Musical Fidelity m3si czy NAD 368 proszę o porównawcze opinie co do samej jakości grania. W co zainwestować? Do Musicala pewnie dokupiłbym Yamahę WXDA 10, CD z kina domowego, komputer. NAD daje większe możliwości ze względu na wyposażenie np. BLUOS, ale chciałbym znać wasze opinie o jakości. Może w tej cenie coś zupełnie innego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór zależy od Twoich preferencji brzmieniowych oraz kolumn z jakimi wzmacniacz będzie współpracował. Obiektywnie Musical to trochę lepszy wzmacniacz. Brzmieniowo NAD zagra bardziej twardo, technicznie, ale przy tym dokładnie, szczegółowo. Musical Fidelity zaoferuje bardziej subtelne brzmienie, wyraźnie lepsze wypełnienie, plastykę. Dźwięk będzie trochę spokojniejszy, bardziej zaokrąglony.

Podaj proszę więcej informacji, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, jaka jest pełna konfiguracja Twojego systemu (przede wszystkim kolumny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka to przede wszystkim łagodny rock, głównie polski. Lubię też Diane Krall, akustyczne Stare Dobre Małżeństwo, czasem The Cranberies, Eurythmics. Dlatego Myślę o Fyne Audio F501 do moich 17m2. Tylko po odsłuchu miałem wrażenie że brak trochę dołu, dociążenia, bo wokale, jazzowe instrumenty super. Myślałem też o Pylon Audio Diamond Monitor lub 25, ale nie wiem jak te górne partie tutaj wyjdą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim przypadku zdecydowanie Musical Fidelity. Polaczenie MF z Fyne Audio F501 powinno Ci się spodobać, nie wiem czy słuchałeś właśnie takiej konfiguracji. Jeśli lubisz więcej dociążenia, koniecznie posłuchaj System Audio Saxo 40 lub jeszcze lepiej mocniejsze System Audio Saxo 60. Bardzo dobrą opcją może być polska konstrukcja Pylon Audio Ruby 20. W Twoim pomieszczeniu rozważyłbym jeszcze dobre monitory. W tym przypadku moja propozycja to Buchardt Audio S300 MK oraz Kef R3
Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...