Skocz do zawartości

yamaha rx-685 a głośniki


pawel353353

Recommended Posts

Witam

Obecnie jestem posiadaczem yamaha pianocraft mcr-840 (DVD) z głośnikami NS-BP300 (stereo), telewizor samsung KDL 37 cali. Jakość obrazu zaczyna mnie już męczyć i roważam przesiadkę na kino domowe z odtwarzaczem blu-ray i zestawem głośników 5.1. Z powdów finansowych i lokalowych chciałem ten proces podzielić na etapy.

Upatrzyłem sobie amplituner Yamaha RX-V685 musiccast z uwagi przywiązanie do tej marki oraz funkcjonalność (głośniki bezprzewodowe). W pierszej kolejności planuję zakup tego właśnie amplitunera, dwóch głośników musiccast 20 oraz odtwarzacza blu-ray (jakiś tani model). Na tym etapie zestaw będzie pracował w następującej konfiguracji - głośniki NS-BP300 nadal będą głośnikami fronatlnymi a muscicast 20 będą głośnikami tylnymi, efektowymi. Kolejny etap, z uwagi na przeprowadzkę do większego mieszkania (salon 35m2), będzie polegał na wymianie głośników frontalnych, zakupie subwoofera, głosnika centralnego oraz na końcu telewizora 65 cali. 

Bardzo proszę o opinię czy głośniki NS-BP300 będą dobrze współpracować z tym amplitunerem (jakość dzwięku, bezpieczeństwo sprzętu) oraz czy w ogóle konfiguracja 4.0 ma sens. 

Dodatkowo proszę doradzenie jakiegoś odtwarzacza blu-ray i zestawu głośników (przednie, centralne i subwoofer).

Z góry dziękuję za pomoc!

PS. Być może zrezygwałbym tymczasowo z całej wymiany sprzętu gdyby była możliwość zakupu samego odtwarzacza blu ray i połączenia z pianocrafetem. Niestety pianoctraft nie posiada wejscia hdmi lub optycznego audio. Ten sam problem jest z połączeniem dekodera telewizyjnego z pianocraftem. Może widzicie inne rozwiązania.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma sensu 4.0!!!
Jeśli KD to minimum 5.1 czyli front+central+ tylnie + subwofer! Ewentualnie + Atmos dwa lub cztery glosniki w suficie
Zamiast w bl to już odtwarzacz 4k uhd kup. Sony czy Panasonic, to samo tv z tych firm albo Sony albo Panasonic.
Jak już zmieniasz system to zainwestuj w coś lepszej półki typu Heco, Monitor Audio, Klipsch coś sprawdzonego co dobrze sobie radzi w kd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bym zrobił, ale od ograniczeń finansowych ważniejsze są ograniczenia lokalowe. Kaskę bym wydłubał. W tej chwili nie za bardzo mam możliwości wstawić duży telewizor i duże kolumy podłogowe do mieszkania. Za ok. 2 lata mam przeprowadzkę i wtedy planuje skonfigurować system docelowo. Jest to jednak dość długa perspektywa, dlatego wymyśliłem taką ewolucję aby nie czekać 2 lata na obraz HD. Liczyłem też, że mimo wszystko tylne głośniki bezprzewodowe zapewnią dodatkowe doznia podczas oglądania filmów. Zdaję sobie sprawę, że jest to duży kompromis, ale nie za bardzo mam wybór.

Z drugiej strony nie chcę kupić sprzętu który za dwa lata będzie przestarzły, zwłaszcza funkcjonalnie. Myślę jednak na tym ampie da się zbudować system przyszłościowy, a i dzisiaj odczuję znaczą poprawę jakości obrazu i dzwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy dałbym radę powiesić taki telewizor, ale już satysfakcjonującym mnie dzisiaj rozwiązaniem jest rozdzielczość HD na obecnym telewizorze. Bardziej zależy mi na uzyskaniu dzwięku przestrzennego, puszczeniu dźwięku z telewizora na amplituner i możliwości odtwarzania bluray. Pytanie czy przy systemie 4.0 z obecnymi głośnikami przednimi i dodaniem 2 tylnych uzyskam słyszalną poprawę. 

Telewizor planuję zakupić po przeprowadzce - a nuż będę chciał większy 75-85'', dlatego na razie się wstrzymuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak wtrącę. Ja od siebie polecam system (mówię o standardowych) 5.1 5.0 2.1 i zwykłe stereo 2.0. Żadnych wymyślonych na siłę. Od 2.0 blisko, bo kupujesz suba i jest 2.1. Później koszta są już stosunkowo na tyle małe, że kupujesz całą resztę. Najlepiej aby centralny był z tej samej stajni co fronty. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuę za opinie. (Nie)stety są one zbieżne. Komfortową sytuacją byłby zakup całego systemu od nowa bądź na poczatek amplituner + kolumny przednie.

Niestety moja koncepcja polega na budowie systemu od dupy strony. Z uwagi na ograniczenia lokalowe plan opierał się na wymianie amplitunera (na zdecydowanie mocniejszy i funkcjonalny), użyciu dotychczasowych kolumn, dodaniu bezprzewodowych głośników tylnych oraz odtwarzacza bluray. Osteatecznie system byłby rozbudowany do przynajmniej 5.1 - zakup nowych kolumn przednich, centralnych, subwoofera. Stare frontówki powróciłyby do pianocrafta (do sypialni).

Dlatego zadam pyatnie inaczej: czy realizować swój plan czy też wstrzymać się z zakupem amplitunera na 2 lata kiedy będą mógł ustawić komplet głośników a zadowolić się ewentualnie tylko odtwarzaczem bluray. Czy system 4.0 ma jakikolwiek sens?

Teraz żałuję, że nie kupilem 10 lat temu zestawu pianocrafta z odtwarzaczem bluray (mcr-940). Teraz jest on niedostępny bądź pewno w absurdalnych cenach.

Edytowano przez pawel353353
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze na początek powinieneś zacząć od wykorzystania tego co masz ( yamaha pianocraft mcr-840 (DVD) z głośnikami NS-BP300 (stereo), telewizor samsung KDL 37 cal ) . Do tego kup odtwarzacz Bluray który podłaczysz z uzyciem hdmi do TV ( zakładam ze je ma i wyjście cyfrowe ). Z tego co się orientuję sensowne niedrogie odtwarzacze BD robi Panasonic i Sony. Może ktoś się wypowie który konkretny model były dobry. Może warto kupić jakiś używany skoro nie potrzebujesz UHD. Możesz trafić na dobry BD bo ktoś postanowił  zmienić na 4K. TV możesz podłączyć do Yamahy niedrogim i dobrym DAC-iem stereo takim jak np. FiiO Taishan za około 100 zł. To powinno na początek wystarczyć do przeprowadzki i zmiany TV.

BD np. taki SONY BDP-S1200 za125zł + dostawa ~20 zł : https://allegro.pl/oferta/blu-ray-sony-bdp-s1200-pilot-kabel-hdmi-8906981217

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że takie odtwarzacze BD zwykle mają funkcje smart TV i możliwość korzystania z serwisów streamingowych. Do tego serwisy typu Youtybe moga być obsługiwane z poziomu smartpona. Ponadto używając odpowiedni program można stremować pliki po sieci lokalnej lub z netu sterując to czymś co ma androida lub jakiś inny system operacyjny. Uniwersalny napęd optyczny jest tu zawsze miłym dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Myślę ze na początek powinieneś zacząć od wykorzystania tego co masz ( yamaha pianocraft mcr-840 (DVD) z głośnikami NS-BP300 (stereo), telewizor samsung KDL 37 cal ) . Do tego kup odtwarzacz Bluray który podłaczysz z uzyciem hdmi do TV ( zakładam ze je ma i wyjście cyfrowe ). Z tego co się orientuję sensowne niedrogie odtwarzacze BD robi Panasonic i Sony. Może ktoś się wypowie który konkretny model były dobry. Może warto kupić jakiś używany skoro nie potrzebujesz UHD. Możesz trafić na dobry BD bo ktoś postanowił  zmienić na 4K. TV możesz podłączyć do Yamahy niedrogim i dobrym DAC-iem stereo takim jak np. FiiO Taishan za około 100 zł. To powinno na początek wystarczyć do przeprowadzki i zmiany TV.

BD np. taki SONY BDP-S1200 za125zł + dostawa ~20 zł : https://allegro.pl/oferta/blu-ray-sony-bdp-s1200-pilot-kabel-hdmi-8906981217

Chyba tak zrobię. Dostęp do płyt br mam bardzo duży.

A później zakupię cały kompletny zestaw.

Pozdraiwam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...