Skocz do zawartości

yamaha rx-685 a głośniki


pawel353353

Recommended Posts

Tylko że ten Oppo nawet jako używany nie będzie tani :D  i dość zabawnym wydaje się podłączanie go do Pianocrafta. Już lepiej kupić DAC za 1,5 tys. Miało by to większy sens. Właśnie z powodu popularności DACów zewnętrznych i wbudowanych we wzmacniacze nie wyposaża się wielu urządzeń w nie , tylko w wyjścia cyfrowe, aby nie było potrzeby używania wielu słabszej jakości , tylko jeden lepszy. Ten DAC za 100 zł będzie lepszy od takich jakie można spotkać w niezbyt drogich BD z wyjściem analogowym. Urządzenia które mają hdmi podłącza się do TV, a TV z wyjścia cyfrowego do DAC-a. Wi-fi jest wygodniejsze pod względem tego że nie trzeba ciągnąć przewodów, jednak połączenia kablowe maja znacznie więcej zalet, szczególnie przy streamowaniu po sieci lokalnej plików. Nawet jeśli BD ma wi-fi, to lepiej podłączyć je kablem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat obsługi Netflixa przez Pioneera BDP-170-K nic mi nie wiadomo. Jednak poza dość przeciętnym wyjściem analogowym i dobrym wyglądem to nic specjalnego. Stawiał bym raczej na funkcjonalność i lepszy zewnętrzny DAC. Musisz brać pod uwagę ze taki sprzęt może się dość szybko zestarzeć na skutek nowych technologii lub ulec awarii. Moim zdaniem nie warto w coś takiego inwestować zbyt wiele. Naprawa może być nieopłacalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawel353353 napisał:

Nie chcę w to dużo inwestować - do 500zł. Ale nie chcę też dodatkowego urządzenia, kabli i zasilacza. 

Netflix byłby miłym dodatkiem.

Albo rybki albo akwarium :)

BR zaproponowany na pierwszej stronie , + pudełko do netflixa + dac. Mieścisz się w 500 , ale kabli i zasilaczy nie zredukujesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MobyDick napisał:

Tylko że ten Oppo nawet jako używany nie będzie tani :D  i dość zabawnym wydaje się podłączanie go do Pianocrafta. Już lepiej kupić DAC za 1,5 tys. Miało by to większy sens. Właśnie z powodu popularności DACów zewnętrznych i wbudowanych we wzmacniacze nie wyposaża się wielu urządzeń w nie , tylko w wyjścia cyfrowe, aby nie było potrzeby używania wielu słabszej jakości , tylko jeden lepszy. Ten DAC za 100 zł będzie lepszy od takich jakie można spotkać w niezbyt drogich BD z wyjściem analogowym. Urządzenia które mają hdmi podłącza się do TV, a TV z wyjścia cyfrowego do DAC-a. Wi-fi jest wygodniejsze pod względem tego że nie trzeba ciągnąć przewodów, jednak połączenia kablowe maja znacznie więcej zalet, szczególnie przy streamowaniu po sieci lokalnej plików. Nawet jeśli BD ma wi-fi, to lepiej podłączyć je kablem.

Czy trzeba to powtarzać ? Nie bez powodu większości urządzeń tego typu jak BD nie wyposaża się w własne DAC-i wbudowane w nie.

Każdy amplituner KD ma wbudowany DAC, wiele obecnie produkowanych wzmacniaczy wyposaża się w nie. Wtedy nie masz potrzeby posiadania dodatkowego urządzenia tego typu. Są wzmacniacze które bazują na sygnale cyfrowym i wtedy do podłączenia urządzenia analogowego musi być przetwornik analogowo/cyfrowy :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba dołożyć kwestię praktyczną. Amplitunery KD nie należy podłączać z odtwarzaczem złączami analogowymi, bo w nich sygnał jest obrabiany w dziedzinie cyfrowej. Doprowadzanie sygnału analogowego prowadziło by do wielokrotnej konwersji C/A i A/C. Do tego każdy kanał wymagałby osobnego kabla RCA. Początkowo TV musiał być zawsze podłączany osobnym kablem cyfrowym do amplitunera KD. Potem wynaleziono coś takiego jak kanał zwrotny w HDMI które jest wprawdzie jednokierunkowe, ale gdy oglądamy coś na TV to nie ma potrzeby przesyłania sygnału audio z amplitunera do TV i można ten przewód wewnątrz hdmi użyć do transmisji cyfrowej w drugą stronę. Z tego też powodu obecnie z zasady TV nie wyposaża się w wyjścia analogowe audio. Nawet wyjścia słuchawkowe w TV staja się często niepotrzebne i ustępują miejsca wyjściom bluetooth na urządzenia  zewnętrzne ( np. słuchawki bezprzewodowe tego typu ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem DAC FiiO Taishan D03K. Zamówiłem również odtwarzacz sony s6700. Mam teraz pewne wątpliwości.

Do Taishana załączona jest czerwona karteczka z istotną uwagą: plese set digital output of the audio source to PCM otherwise there will be noise or no sound. D03K cannot decode Dolby or DTS audio streams.

Czy ten odwarzacz ma takie możliwości? Jakie ma to inne konsekwencje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele DAC-ów stereo nie obsługuje standardów dźwięku wielokanałowego. W tym celu trzeba w TV ustawić na wyjściu standard audio PCM lub LPCM. Czasem producenci nazywają to w menu stereo. To wszystko. Bez tego tylko niektóre ścieżki dźwiękowe filmów były by odtwarzane.

Odtwarzacze DVD lub BD również mają takie opcje wyjścia cyfrowego w menu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Markcox napisał:

chodzi mi tylko o to, żeby precyzować, nie uogólniać :) Z resztą nie jest powiedziane, że poprzez aktualizację, ten problem w nowszych został rozwiązany. Ale nie śledziłem tego, więc trudno na 100% powiedzieć

Masz rację. Z tego co wiem to nie dodali tego. Ale te od początku roku nie śledziłem.

13 godzin temu, MobyDick napisał:

Wiele DAC-ów stereo nie obsługuje standardów dźwięku wielokanałowego. W tym celu trzeba w TV ustawić na wyjściu standard audio PCM lub LPCM. Czasem producenci nazywają to w menu stereo. To wszystko. Bez tego tylko niektóre ścieżki dźwiękowe filmów były by odtwarzane.

Odtwarzacze DVD lub BD również mają takie opcje wyjścia cyfrowego w menu.

Dokładnie tak. Łatwo to poznasz bo dźwięk będzie albo nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...