Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do techno


TGB

Recommended Posts

Na wstępie witajcie moi drodzy. Chciałbym Was poprosić o pomoc. Jestem koneserem muzyki techno. Posiadam staruszka Onkyo TX-8222 mam do niego sentyment działa do tej pory i nie chciałbym go wymieniać. Niestety głośniki w czasie przeprowadzki zostały uszkodzone(Maudio HCS-9950MKII moim zdaniem grały dobrze ale co ja tam mogę widzieć). Polecilibyście jakieś głośniki właśnie pod techno i ten wzmacniacz. Ja się w ogóle na tym nie znam byłbym wdzięczny za pomoc. Budżet jaki posiadam to 1000-1500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że miałem te kolumny do kina domowego. Schowaj je gdzieś i zapomnij jak brzmiały. Do kina to się nadają ale nie do muzyki. Już pylon Pearl 25 stanowią przepaść w stosunku do nich, tylko nie wiem czy się do techno nadają, nie słucham techno. Graja równo, uniwersalnie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być wróżką, kolega musi sam sprawdzić, czy dla niego ilość niskich tonów będzie wystarczająca. Musiałby odsłuchać w swoim pomieszczeniu. Jak sam wiesz wielkość membran nie do końca świadczy o ilości i jakości basu. Bardzo dużo zależy od pomieszczenia, warunków akustycznych. Jak i samej konstrukcji kolumn. Ale też od reszty toru. Niektóre podstawkowe monitory do pomieszczeń 20-25 m2 też mają dużą ilość niskich tonów. Ale to wszystko to rzecz względna. Każdy ma inne wymagania. 

My też nie do końca wiemy jaki duży jest pokój odsłuchowy. Autor nic o tym nie napisał. Są też inne starsze JM-Laby, które z dużym prawdopodobieństwem dadzą radę. I mieszczą się w zakładanym budżecie. 

Edycja: Nadmienię tylko, iż w moich obecnych kolumnach mam też 2 głośniki wielkości około 13 cm, a basów jest pod dostatkiem. 😊 Pomieszczenie około 25 m2. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...