Skocz do zawartości

Naprawa lasera Cd Kenwood DP-7060


Recommended Posts

Szukam miejsca gdzie można naprawić, wymienić laser w CD Kenwood DP-7060. Zaczęło się od tego, że najpierw cd przestał czytać płyty nagrywane, oryginalne grały. Teraz oryginalne skaczą lub też ich nie rozpoznaje. Laser już czyściłem ale niewiele to daje. Cd ma fajnie gra, odpowiadam mi, dlatego chciałbym go naprawić, jestem z Poznania, zna ktoś jakieś miejsce gdzie można w okolicy pewnie i solidnie wymienić laser? Chyba, że jest to w miarę łatwe i naprawę można wykonać samemu to proszę o podpowiedzi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, doszedłem po necie, że to laser KSS-240A. na alegro jest za 270zł a na Aliexpres za 26,6 $ więc dużo taniej, tylko nie wiadomo czy teraz wysyłają?

Po drugie na obu aukcjach to są chińskie zamienniki i nie wiem jak działają? Pewnie tak innych już się nie dostanie.

Nie ma gdzieś jakiegoś opisu lub filmiku jak wymienić taki laser? Marc Twoje montowane laser nie szwankują?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mmk chyba masz rację, że ten z allegro to oryginał, napisali że te lasery są z demontażu więc mogą to być oryginały, bo fabrycznie to chyba nikt już tego nie produkuje od lat.

Tylko nie wiadomo jak mocno wysłużony jest taki laser, chociaż dają gwarancję na 6-cmy to można w razie czego wymienic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiodor15 ja swoje kupowałem od chrupkekserwice, ale były to chińskie zamienniki i wszystkie nadal działają,

najlepiej jak rozmontowując zrobisz zdjęcia, aby potem wszystko dobrze skręcić i podłączyć,

ja pierwszy raz źle skręciłem i została mi jedna śrubka ze złym gwintem,

i ważne abyś rozlutował zworkę (ostatnie zdjęcie)

20190502_193125.jpg

20190502_193256.jpg

20190503_115532_LI.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MarcKrawczyk chyba się zabiorę samodzielnie za tą wymianą lasera, oby się nie okazało, że to coś innego.  Tą zworkę o której piszesz to muszę z niej po prostu zdjąć istniejącą warstwę lutu-cycy, dobrze rozumiem ?

Chrupkekserwice ma teraz tylko oryginalne lasery z demontażu (6-mc gwarancji), chińskich zamienników nie ma. Chińskie są tylko z Aliexpres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiodor15 tak zworkę po prostu dotykasz dobrze rozgrzaną lutownicą i ona odpada,

na początek zajrzyj do wnętrza cd, aby się przekonać jaki masz laser,

u mnie miał być kss 150 a, a okazało się, że w środku jest już jego następca kss 210 a,

tu masz jakieś kss 240 a, ale ja nie znam tego sprzedawcy:  

https://allegro.pl/oferta/kss-240a-kss-240-kss240a-nowy-wysokiej-jakosci-9042027881

https://allegro.pl/oferta/kss-240a-kss-240-kss240a-nowy-wysokiej-jakosci-9033055992

możesz zapytać na forum elektroda.pl, czy ktoś wymieniał laser w kenwoodzie i ma jakieś doświadczenie,

zastanawia mnie ten drogi używany laser w chrupekservice, jakby chińskie zamienniki były bezproblemowe to nie wiem czy taka cena miałaby sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...