Skocz do zawartości

Wymiana kolumn podlogowych.


zbynio

Recommended Posts

Witam,posiadam obecnie zestaw stereo yamaha rn-602+pylon pearl 25,nosze sie z zamiarem wymiany kolumn na cos co wniesie do odsluchu jakies nowum,czuje ze czegos tu brakuje,moze to wina pomieszczenia jest to salonik na poddaszu o wymiarach 8,60na4,80 co dajw w sumie ok 40 m2,znajduje sie w nim czesc wypoczynkowa i maly aneks kuchenny,odleglosc kolumn do kanapy to 3,5m,cenie sobie funkcjonalnosc yamaszki,ale wydaje mi sie ze te kolumny nie daja rady w tym pomieszczeniu,musze i wysuwac blizej do siebie wtedy jest w miare ok,prosze o porade ,z gory dziekujei pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam obecnie zestaw stereo yamaha rn-602+pylon pearl 25,nosze sie z zamiarem wymiany kolumn na cos co wniesie do odsluchu jakies nowum,czuje ze czegos tu brakuje,moze to wina pomieszczenia jest to salonik na poddaszu o wymiarach 8,60na4,80 co dajw w sumie ok 40 m2,znajduje sie w nim czesc wypoczynkowa i maly aneks kuchenny,odleglosc kolumn do kanapy to 3,5m,cenie sobie funkcjonalnosc yamaszki,ale wydaje mi sie ze te kolumny nie daja rady w tym pomieszczeniu,musze i wysuwac blizej do siebie wtedy jest w miare ok,prosze o porade ,z gory dziekujei pozdrawiam serdecznie.

A pylony złe? Mają dobrą prasę - chociaz zastanawialem sie czy to nie platne recenzje Sam nie miałem okazji posluchac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pylony graja jka na swoje gabaryty calkiem fajnie,sa w miare neutralne,graja w miare liniowo,ale chyba jednak sa za slabe do tego pomieszczenia lubie wieczorkiem posluchac troszke ciszej i one w tedy tak jakby gina,dlatego chcialbym cos lepiej,slucham w wiekszosci klasyki rocka ale tez innych gatunkowmuzycznych,wiec na teraz mysle o wymianie glosnikow,a w przyszlosci moze i elektroniki,kwota na kolumny to do 3000zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie powiem że Pearl27 słuchałem i byłem bardzo zaskoczony jak one fajnie zagrały. Widzisz jednak kolumna aby zagrała to jakieś minimum trzeba jej dać, odsunąć od ściany, boki też aby miały przestrzeń, kolumna musi mieć miejsce aby "oddychać" tak zdecydowanie jakiś dywan no i na ściany coś aby nie były gołe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przygladam zacne forumi widze ze duzo pochlebnych opini zbieraja kolumny heco aurora 700,sa dosc czesto polecane przez znawcow tematu.jak widzicie takie posuniecie.
Jakieś 3tyg temu byłem ta testach Heco Aurora700 były też oraz Pylony tylko że Pearl27 i to zupełnie inna liga. Nie słuchałem 25 ale moim zdaniem nie będzie ani lepiej ani gorzej od Aurora 700, to będzie inaczej po prostu, może być tz.krok w bok a nie do przodu. Heco mają zdecydowanie więcej dołu, i nie zagrają tak czysto jak Pylony.
Uwierz mi, nie kupuj na słowo, sam przetestuj, teraz, masz taką możliwość że do domu salony wysyłają na testy. Pogadaj z branżą tu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie to jedno ale drugie to że te kolumny sa zdecydowanie za małe do takiej powierzchni. To kolumny to małych pomieszczeń. 40 m to praktycznie 2 razy za dużo dla nich. Rozumiem że skosy itp ale sama odegłość robi tu problem.

Jeśli kolumny nowe to Aurora 700, ELAC F6.2

Z tym że dobrze by było posłuchać tego w domu. W domowych warunkach. Twojej akustyce.

Pozdrawiam i zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home,tak tez myslalem,ze sa one jednak za male do tego metrazu,a moze od razu zapodac aurora 1000,aw perspektywie jakis mocniejszy klocek,np 803.,lub cos innego,te pylony jak na swa cene graja naprawde dobrze rowno przejzyscie i w miare dobra stereofonią.chyba jednak pomysle nad wypozyczeniem,pozdrawiam .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto rozważyć Heco Aurora 700 choć w takim pomieszczeniu idealnym rozwiązaniem byłyby Aurora 1000 ale tutaj wychodzimy po za zakładany budżet. Alternatywą może być Pylon Audio Sapphire 31, które zagrają potężniej od Pearl lub Q Acoustic 3050i, które zagrają przestrzenniej niż Pearl.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny poszczególnych kolumn 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam takie pytanko nawiazujac do tematu kolumn do mego postu,co sadzicie o kolumnach klipsch rp 260f,moge je nabyc w dobrej cenie,ale nie wiem czy nie beda za male do mego metrazu,ale czytajac rozne info na forach widze ze to dosyc skutecznie i ladnie grajace kolumy no i wyglad mi pasuje chodz wiem ze wyglad nie zastapi dzwieku w zaden sposob,bede wdzieczny za porady i sugestie pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Klipsch trzeba być ostrożnym i posłuchać ich wcześniej. W połączeniu z yamaha uzyskasz bardzo dynamiczne brzmienie z mocnym basem i przejrzystą górą, która niekiedy może być męcząca przy głośniejszym słuchaniu. Heco Aurora 700 /1000 to cieplejsze brzmienie z bardziej nasyconą średnicą. Bardzo dobrze zgrywa się z Yamahą rn602.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam dylemat ,czy prawie nowe rp 260f,czy jak sugeruje s4home stasza wersja klischa rf82,te juz beda starsze uzywki,czy nowe heco aurora 700,problem jest w tym ze nigdy nie sluchalem tych klipschow,ich wysoka skutecznosc daje do myslenia,z kolei bezpieczniejszym wyborem bedzie chyba heco aurora 700,znajomy ma je u siebie z cxa 60,i jest bardzo zadowolony,choc ja nie slyszalem tego zestawu u niego,mysle ze na dniach dokonam wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...