Skocz do zawartości

Wymiana kolumn podlogowych.


zbynio

Recommended Posts

https://allegro.pl/oferta/potezne-kolumny-stereo-klipsch-rf-82-8-ohm-98db-9052519990

Możesz wziąć do domu na odsłuch. Klipsch rf82, wystawione za 2700. Pogadaj z @Pumpurek, że chcesz odsłuchać w domu. Powiedz, że dostałeś namiary z forum audio. Dogadajcie warunki wypożyczenia. Przesyłka kurierska do domu i będziesz wiedział, czy zostawić, czy odesłać.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Teraz to jedyna opcja. Na szczęście. Nie ma przemieszczania się więc trzeba wypożyczać od domu.

Witam,pylonki juz sprzedane,teraz pora na aurorki 700,mam maly dylemat chodzi o ich kolor do mego pokoju jaki bedzie pasowal ,jesli mozna prosilbym o sugestje szanownych forumowiczow,pozdrawiam.DSC_0229.thumb.JPG.f88e62085b7e2da6ec25fe51d2f810da.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BaliGdynia napisał:

Białe są ładniejsze, sam się przekonasz i lepiej będą pasować do wystroju plus nie będzie aż tak widać audiofilskiego kurzu.27f5ef69ab3b7f3488eabbd08cec539a.jpg

Tak biele sa ladne,ale dotychczas miale zawsze czarny sprzet ,to taka klasyka chyba jesli chodzi o sprzet audio,teraz jest wybor i jest dylemat,hmmm?,jak na razie biale górą .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Białe by pasowały. ale ja się zgadzam miałeś czarne i nie przeszkadzały weź czarne.

A w ogole to przypominam!

Wypożycz od nas sprawdź, odsłuchaj i dopasuj. Wymienimy na iny kolor jeśli trzeba.

HECO od przyszłego czwartku 10% do góry ze względu an kurs euro. !

Tak wiec wybor padł na biale, zostaly juz zamowione u branzy,mysle ze beda pasowaly do reszty ,dziekuje za sugestie i pozdrawiam.ps:w niedlugim czasie zamienie chyba ampka na pozadny wzmak bo z tego co tu pisza to wtedy jest zauwazalna roznica w dzwieku oczywiscie na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,jestem wlasnie swiezo po zakupie kolumn heco aurora 700 w kolorze bialym,ktore idealnie sie wkomponowaly w moje wnetrze pokoju,zarowno wizualnie jak i brzmieniowo,porownujac je do poprzednich(pylon pearl 25),graja nieporownywalnie wieksza skala dzwiekowa,wszystkiego jest o wiele wiecej z kazdego przedzialu basik piekny,srednica (wokal delikatnie wysuniety jak lubie),wysokie nie nachalne lecz bym powiedzial ladnie cykajace,przestrzen stereofonii wreszcie jest,czego wczesniej nie bylo,i po wcsnieciu pure direct wydaje mi sie ze ta sterofonia jest jescze bardziej akcentowalna kanaly graja o wiele rowniej niz w normalnym trybie z korekcja ,yamaha rn-602 w duecie z aurorami gra wreszcie pelnia swoich mozliwosci po prostu rozwinela skrzydla,juz mnie korci zeby dac tym kolumnom cos wiecej one chyba sie tego domagaja wrecz,moze cos wyzej 803-trojeczka,cenie yamahe za fenomenalna funkcjonalnosc jaka posiada ,ale widze po opisach na tym forum ze wzmaciacz jednak daje duzo wieksza skale dzwiekowaniz amplituner,takie cxa 80 bylo by chyba tu u mnie idealne,tym bardziej ze cena tego wzmaka jest teraz super,zarowno nowki,jka i uzywane,moze szanowni koledzy cos podpowiedza ,pozdrawiam i dziekuje za porade w sprawie doboru kolumn .

 

 

DSC_0252.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgrade Yamahy na 803d przyniesie dużo korzyści ale zdecydowanie lepszym posunięciem będzie klasyczny wzmacniacz + streamer. I jesli miałaby to być Yamaha to warto zwrócić uwagę na A-S701 + WXAD10 na start lub WXC50 jako lepsza alternatywa. Wspomniany Cambridge Audio CXA80 z Heco Aurora 700 to bardzo dobre rozwiazanie, dzieki któremu zyskasz lepszą dynamikę i większa precyzję dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem wlasnie swiezo po zakupie kolumn heco aurora 700 w kolorze bialym,ktore idealnie sie wkomponowaly w moje wnetrze pokoju,zarowno wizualnie jak i brzmieniowo,porownujac je do poprzednich(pylon pearl 25),graja nieporownywalnie wieksza skala dzwiekowa,wszystkiego jest o wiele wiecej z kazdego przedzialu basik piekny,srednica (wokal delikatnie wysuniety jak lubie),wysokie nie nachalne lecz bym powiedzial ladnie cykajace,przestrzen stereofonii wreszcie jest,czego wczesniej nie bylo,i po wcsnieciu pure direct wydaje mi sie ze ta sterofonia jest jescze bardziej akcentowalna kanaly graja o wiele rowniej niz w normalnym trybie z korekcja ,yamaha rn-602 w duecie z aurorami gra wreszcie pelnia swoich mozliwosci po prostu rozwinela skrzydla,juz mnie korci zeby dac tym kolumnom cos wiecej one chyba sie tego domagaja wrecz,moze cos wyzej 803-trojeczka,cenie yamahe za fenomenalna funkcjonalnosc jaka posiada ,ale widze po opisach na tym forum ze wzmaciacz jednak daje duzo wieksza skale dzwiekowaniz amplituner,takie cxa 80 bylo by chyba tu u mnie idealne,tym bardziej ze cena tego wzmaka jest teraz super,zarowno nowki,jka i uzywane,moze szanowni koledzy cos podpowiedza ,pozdrawiam i dziekuje za porade w sprawie doboru kolumn .
 
 
DSC_0252.thumb.JPG.067ca7bea05fba87df8617bd84461f70.JPG
Mówiłem że białe brać bo super wyglądają i idealnie będą pasować.... Haha no tak...gonisz "króliczka" dalej. Pewnie jeśli masz tylko stereo to wzmacniacz b.dobra opcja zakupu.... Jeszcze tylko poczekaj tak z 1lub2 mc aby kolumny się wygrzały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż się wygrzeją te Heco. Po czasie robi się lepszy Bass i więcej przestrzeni. :) tak jakby się odetkało coś w nich. Też wcześniej miałem Pearle 25 i nie poczułem tak wygrzewania tak jak w tych Heco. Poza tym identyczne wrażenia jak Twoje po przesiadce. Później jak dasz im więcej mocy(stopniowo)wszystko się rozrusza to będzie jeszcze lepiej - u mnie zrobiła się zasadnicza różnica tak po 50-100h ale jak dopierniczylem mocy.
 

Co do wzmacniacza.  Widziałem ze był polecany as701 zamiast rn803. Miałem kilka dni as701 i porównywałem bezpośrednio z 803 i tu trzeba mieć jakiś nadzwyczajny słuch żeby stwierdzić że w 701 jest dużo lepiej. Z tymi samymi kolumnami te klocki grają tak samo. I 3 osoby u mnie to sprawdzały , nawet były robione ślepe testy i nikt nie usłyszał różnicy. Myśle że tutaj niektórzy opierają się na autosugestii gdzie podświadomie działa stwierdzenie że wzmacniacz musi lepiej, widzę że niektórzy też potrafią bardziej się skupić podczas słuchania po to żeby celowo poczuć ze jest lepiej w danym sprzęcie  ... Ja nie czułem różnicy podczas tygodniowych intensywnych porównań i 3 moich ziomków tak samo. Ale tutaj nikt nie podchodził audiofilsko sugerując się tym że gdzieś może być lepiej bo tak się przyjęło. 
 

weź sobie sprawdź tą Yamahe 803. Ta Jamaszka swietnie sobie radzi z Aurorami. Jak nie masz budżetu to odpada Ci kombinacja z szukaniem tanich wzmacniaczy (które nie będą koniecznie lepiej grały) i dodatkowo kombinacja dacami , streemerami ... Masz jeden klocek z ogromna funkcjonalnością i z mocą wzmacniacza. I w dodatku dobrze dopasowany do Heco Aurora. Wcześniej wspomniałeś ze lubisz wieczorami słuchać, a w 803 masz  YPAO VOLUME - idealnie działa na ciche odsłuchy wieczorami. Wcześniej tez nakręciłem się  na popularny model NADa którego tutaj tak często poleca się ... i co ? Niedość ze wyglądało to jak ruski komputer z lat 80 to jak chciałem ciszej posłuchać to była tragedia, nie wspominając o tym że ustawić ciszej ten wzmacniacz to jakiś skomplikowany wybryk. Jeśli dźwięk z 603 Ci się podoba to 803 podejdzie bardziej. Po do kombinować? 
 

poza tym masz skosy, puste ściany, jedna kolumna ciasno ustawiona. Brak dywanu. Tutaj może sporo poprawić korekcja YPAO z 803. U jednych to średnio działa u drugich robi robotę, u mnie bardzo dużo poprawiło i nie wyobrażam sobie wzmacnia bez tej opcji -nie mam szans na robienie przemeblowania. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...