Skocz do zawartości

Pilnie Kolumny Podłogowe + Wzmacniacz - 40m2 - 4000 zł


Arkadiusz Uzdrowski

Recommended Posts

Cześć. 🙂

Jestem Arek, jestem tu nowy i potrzebuje pomocy forumowiczów. Jako, że panuje koronawirus jestem objęty kwarantanną i zmuszony spędzać czas w domu to chciałbym sobie go jakoś umilić.

Kwota: Zestaw do 3-4 tyś i myślę głównie nad używanym zestawem. 

Pomieszczenie: ok. 40m2 [4m x 10m] przedzielonych otwartym barkiem w stosunku 25m2/15m2, dodatkowo skosy na ścianie po przeciwnej stronie kolumn.
- Kolumny muszą stać bezpośrednio przy ścianie w odległości 3,5m od słuchacza.

Dodatkowe Kryteria: nowoczesny design i stosunkowo płytkie kolumny i wzmacniacz, bo będą stać w przejściu.

Muzyka: Trance, Psychodelic Trance, Techno (czyli szybka muzyka z duża ilością szczegółów). Ale też House, Progressive House z ciepłymi brzmieniami tzw. Pływaki, ogólnie muzyka elektroniczna.

Oczekiwania: Nie jestem doświadczony w te klocki i głównie zależy mi na czymś "na start" do nowego mieszkania pod TV. Jedynym punktem odniesienia jaki mam mogą być kolumny Bose 601 Series III które kiedyś użytkowałem w domu rodzinnym w salonie ok. 50m2 i te kolumny grały spoko. Oczekiwałbym grania bardziej jakościowego niż głośnego ponadto dobrze by było jakby sprzęt był markowy, w razie kiedyś chciałbym zmienić na coś mocniejszego żeby nie było problemu z odsprzedażą.  Zależy mi także, żeby coś kupić w tym tygodniu, dlatego skupiam się na aktualnych ogłoszeniach Allegro i OLX.

Co udało mi się znaleźć tak na szybko w aktualnych ogłoszeniach z w miarę dobrymi opiniami:

Kolumny:

1. Bowers & Wilkins 684 S2 (mają stosunkowo małe wymiary co mi bardzo odpowiada) - 2500 zł do negocjacji
2. Monitor Audio RX 6 - 2300 zł do negocjacji

Wzmacniacze:

1. BLOCK V100 - 850 zł do negocjacji
2. NAD C326BEE - 700 zł do negocjacji


Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, dziękuję z góry i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Słuchasz takiej muzyki jak ja.

Możesz w tym iśc w kolumny jaśniejsze, dokładniejsze nawet w takie typowe V. Ale pamiętaj jeśli zmienisz grane gatunki to może zacząć ci to przeszkadzać.

Zaczynając od kolumny to Klipsch F2/F3 ale te nie są płytkie, Monitor audio ale RX8. 6ki będą miały problem w wysterowaniu takiej powierzchni.

Możesz też szukać ELACa w wersji Debut F6. Starszych. One są stosunkowo wąskie a mocne.

Do tego NAD 356 jednak. Używany 326 duża szansą że będzie miał wadę na potencjometrze, Roksan K2.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Trochę poczytałem i jednak masz racje co do RX6 będą za słabe. Poszukałem jeszcze trochę i znalazłem takie kolumienki: 
 

Monitor Audio RX 8 - 2800 zł

Pylon Audio Sapphire 31 - 2000 zł 

Dali Zensor 7 - 2300 zł

Paradigm Monitor 9 v.7 - 2300 zł

Heco Aurora 700 - 2700 zł nowe!

STX Electrino 250 + STX Electrino 150S - 2200 zł 

 

Przypomnieć chciałem, ze kolumny do 40m2 i do muzyki elektronicznej Techno Trance itd. Później poproszę o dobór wzmacniacza do wybranych kolumn. 
 

pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki elektronicznej z wyżej wymienionych kolumn polecam Pylon Audio Sapphire 31, które posiadają mięsisty bas i bardzo dobrze prezentują scenę dźwiękową. Nie są to kolumny bardzo wymagające ale warto pomyśleć o energiczniejszym wzmacniaczu, który doda dynamiki. Takim wzmacniaczem może być Yamaha as701 lub Cambridge Audio cxa61.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego metrażu i muzyki, której słuchasz moim zdaniem idealne byłyby używane Focal Temptation, ale niestety nie wiele zostanie na źródło i wzmacniacz... Około  40 kg sztuka.. 😁

Potężny bas i reszta też bez zarzutu. 😊

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych modeli które wybrałeś to Aurora i Monitor Audio to datkiej muzyki. Mam je odsłuchane w tym reportaże. Sprawdza się.

Tak z tą jazda po salonach to może być różnie. My jesteśmy JESZCZE otwarci ale wiemy że inne salony już tylko wysyłkowo. Prawdopodobnie tez tak zrobimy jak się nasili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za kolejne odpowiedzi.
 

Jeszcze pytanie czy ustawienie kolumn przy ścianie będzie skutkowało dużym ubytkiem jakości niskich tonów? Może jakaś kolumna najlepiej sobie z tym poradzi? 
 

zdj pomieszczenia:

8sxz0izu0hen.jpeg

4vickqt2ch7d.jpeg

Jak widać na 2 zdj odsunięcie kolumny od ściany nawet o jedna deskę podłogowa (20cm) skutkuje ustawieniem kolumny na środku ciągu komunikacyjnego. Dlatego kolumny musza stać przy ścianie.  
 

Nie wiem czy ma to duże znaczenie, ale ściana za tv jest wykonana z kartongipsu. 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Dodanie zdjęć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za sugestie ale 1m od ściany będą za blisko szezlonga i będą zasłaniać tv leżąc na nim. Po prostu do głośniejszego odsłuchu będę je odsuwał od ściany :)  
 

Zdecydowałem się na kolumny Pylon dogadałem się z cena na 1700 zł także myśle że chyba warto.  
 

Teraz kwestia Wzmacniacza który będzie podłączony do TV. W tym przypadku rozumiem, ze obowiązkowo musi być z modułem DAC. I pytanie kupić lepiej wzmacniacz z wbudowanym modułem czy kupić osobno?
 

Jest NAD 356BEE z DAC 2.0 za 2000 zł do negocjacji, opłaca się? Czy szukać czegoś innego? Dodatkowo kwestia kabli jakie kupić do tego zestawu żeby zmieścić się z całością w 4000? @S4Home i @Q21 tu zwracam się do was z prośba o opinie jak i o ofertę na nowe kable o ile to możliwe zarobione z „metra” Wiadomo żeby żeby było taniej. :) 


pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałem trochę odgrzać temat ponieważ Sprzęt jest już u mnie tj. :

Pylon Sapphire 31

Denon PMA 1500AE 

DACMAGIC 100 

ale potrzebuje jeszcze: 

Kabel optyczny 2m lub 0,5m

Kabel 2RCA  0,5 - 0,75m lub 2m

Kable głośnikowe 2 x 2,5 m 
 

*Nie wiem czy lepiej kupić dłuższy optyczny czy dłuższy RCA w drugim wypadku DAC będzie schowany za TV. 

jakie kable polecacie do tego zestawu żeby zmieścić się w 500 - 600 zł. 

 

pozdrawiam. 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć co bym chciał poprawić ponieważ nie wiem jak to będzie grało:
 

Ale jeżeli mam powiedzieć na czym mi zależy to dynamiczny, szybki, energiczny bass i dość szczegółowy i przestrzenny dźwięk ale też niezbyt ostry. 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel optyczny w 100%wystarczający bedzie Qed Profile Toslink. RCA polecam zwrócić uwagę na Van den Hul the Name. Natomiast głośnikowy kabel polecam kupić na metry bez oryginalnej konfekcji. Dobrym wyborem będzie do tego zestawu Chord Clearway.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Udało mi się skompletować cały zestaw tj.
 

DENON PMA 1500AE 

PYLON SAPPHIRE 31 

DAC FIIO D03 (dacmagic okazał się uszkodzony)  

KABLE GŁOŚNIKOWE MELODIKA PURPLE LINE

KABEL RCA MELODIKA PURPLE LINE 

KABEL OPTYCZNY QED PROFILE

 

i jestem ogromnie rozczarowany!!!!

 

O ile podłączyłem wzmacniacz kablem za 10 zł Chinch-Jack do telefonu LG V40 Co prawda z wbudowanym 32 bitowym przetwornikiem  DAC grało super Energicznie każdym pasmem ale nawet do iphona z zwykła przejściówka było b. Dobrze to po podłączeniu do TV jest tragedia, dźwięk gra polowe ciszej i jest tak ciepły, ze aż przytłumiony po podłączeniu słuchawek do DAC to samo dźwięk na słuchawkach jest bardzo Cichy i ciepły a niby FIIO gra bardzo neutralnie.  
Czy jest to wina DAC czy wyjścia optycznego w TV nie mam innego wyjścia w TV SAMSUNG MU7000? A w 90% telewizor służy jako źródło. 

prosze o pomoc co poprawić w tym zestawieniu żeby grało to po Bożemu?  

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIIO D03 ma nieco niższy poziom wyjściowy niż standardowy CD i trzeba nieco mocniej odkręcić potencjometr głośności, Do tego służy to pokrętło aby nim ustawić sobie głośność jaką się chce. Dźwięk z TV z zasady nawet z wyjścia cyfrowego podany na DAC zwykle gra ciszej. Rozwiązanie jak wyżej. Iphony często rozjaśniają brzmienie, więc system gra zbyt ciemno dla Ciebie. Zwróć uwagę na to co napisałem w poście 18. Wzmacniacz który masz gra ciepłym dźwiękiem i wybrałeś do niego kable ( RCA i głośnikowe ) które to pogłębiają. Trzeba by przynajmniej wybrać kable które rozjaśnią brzmienie. Zwykle kable z posrebrzanej miedzi w tym pomagają. Nie są tu wskazane zbyt grube kable. Po wymianie kabli może być nadal przygaszony dźwięk. Wtedy trzeba wymienić wzmacniacz lub kolumny, albo jedno i drugie. DAC niewiele tu zmieni. Być może w TV jakieś ustawienia dają taką barwę dźwięku.

W FiiO D03 gniazdo jack nie jest wyjściem słuchawkowym. Widziałem w jego instrukcji bodajże informację o tym. To tylko opcjonalny inny rodzaj złącza do podłączenia do sprzętu audio. Nie posiada ono przecież nawet regulacji głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Telewizorze nie wiele da się zmienić. Obojętnie z jakiego źródła słuchałem muzyki czy to był iPhone, LG, Samsung, Discman Sony, wieża Philips, czy Laptop, PC wszystko grało podobnie gdzie tylko TV masakrycznie odstawał z poziomem głośności i tym przytłumieniem - treble skręcone na max niewiele dawało sama góra się ostrzyła ale środek i bas dalej zgaszone.. 

 Ale tak się składa że będę wzmacniacz zwracał z powodu usterki jednego z kanałów, który gra Trochę ciszej i strasznie mi to przeszkadza, także jeszcze mogę zmienić ale na co?
 

Kabli głośnikowych niestety nie będę mógł zwrócić bo są docięte ale RCA ewentualnie optyczny również mogę zwrócić. Najważniejsza rzecz jest taka żeby dobrze to grało pod TV tak kolega @mkk napisał głównie słucham YouTube gdzie są re-streamy i live steramy z różnych wydarzeń muzycznych, koncertów i wiadomo NETFLIX HBO GO I AMAZON na tym najbardziej mi zależy bo docelowo system audio ma zgrywać się z systemem oświetlenia Ambient. Dlatego wiem ze raczej korzystanie z transmitera będzie na siłę. 
 

Nie ma innego rozwiązania żeby wydobyć to co dobre z zestawu niż podłączenie go pod inne źródło niż TV? 
 

dziekuje za wszelkie sugestie. 

 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...