Skocz do zawartości

Pilnie Kolumny Podłogowe + Wzmacniacz - 40m2 - 4000 zł


Arkadiusz Uzdrowski

Recommended Posts

Pobrałem w SMART TV TIDAL HiFi i to samo dźwięk jest rowież przydławiony jest odrobine lepiej niż na YT i NETFLIX czy z kanału Tv.
 

Ale co dziwne jeżeli podłączę do TV pendriva z muzyką Mp3 czy FLAC to gra to zdecydowanie najgłośniej i energiczniej ze wszystkiego z taka lekkością! Ale znowu dźwięk jest taki twardy szorstki i płytki jest w pełnym paśmie, ale głośny i energiczny a nie tylko tego szukam, natomiast jak podłączę słuchawki do portu jack w DACu to w dalszym ciągu grają cicho i bez wyrazu.
Jestem zdezorientowany całkowicie. Streamowanie z telefonów na TV Również cichy i przydławiony dźwięk.
 

Jak dla mnie i dla 10 osób najlepsze brzmienie to telefon plus mini jack - chinch. Gra poprostu ładnie cała scena zrównoważona.. ale dokucza mi fakt, ze wiem ze może zagrać to lepiej..  Bo to tylko zwykly kabel mini jack... jednak gra najlepiej... 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz tego nie wiedziałem, podłączyłem tylko W celu sprawdzenia czy jest jakaś różnica. 
 

Ale nie zmienia to faktu ze jestem skołowany. Dlaczego z tak skrajnie różny dźwięk z jednego źródła. 


Dzisiaj już nie nagram ale jutro rano wrzucę filmik jak skrajne są te brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest kiedy testuje się prawdziwe Hi-Fi na telewizorze i YT. No niestety.

Albo testuj na prawdziwym źródle i wtedy możemy mówić o jakiej kolwiek opinii albo no nie ma dyskusji.

Teraz , na razie, pomóc się nie da. Spradź na czymś normalnym to nie ma co się załamywać, będziemy pomagać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV + YouTube = porażka.. Chociaż u mnie takie połączenie jest w miarę w porządku. Ale, nie wszystkie materiały są dobrej jakości. Przeskok jakości zauważyłem nawet na kanałach muzycznych. Kolejny przeskok to Tidal Master HiFi, z chromecasta 3 z TV tu już jest bardzo dobrze. Praktycznie nie słyszę różnicy pomiędzy chromecast audio, a chromecast 3.

Inna sprawa, że u mnie z TV wychodzi koaksjal, nie mam optyka. Natomiast chromecast audio idzie po optyku. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie dziwi fakt, że jest taka gigantyczna różnica w dźwięku po zwykłym kablu AUX za 10 zł czy to z YouTube czy winampa odtwarzany na laptopie niz ten z telewizora po optyku i DAC.  
 

tutaj link do nagrania z różnica głośności najlepiej na słuchawkach posłuchać choć nie trzeba bo różnica jest wyraźna. 
 

Oba utwory puszczane z YT.

Widzę, że pozostaje Jedynie dokupienie streamera. I pogodzenie się z gorsza jakością dźwięku do oglądania filmów czy koncertów. 
 

czy jest jakiś streamer z wbudowanym DACiem I wejściem optycznym tak żebym mógł podłączyć wszystko pod jedno urządzenie?
 
Dodatkowo pytanie jaki wzmacniacz może zastąpić Denona PMA 1500ae ktorego dzisiaj odsyłam?

Jako ze kable są „ciepłe” Melodiki to raczej zasugerujcie coś jaśniejszego do muzyki elektronicznej 1500 - 2000 zł  może być używka.  

 

ps. Nie spodziewałem się, że jest tyle zabawy żeby skompletować coś sensownego. Dziękuje za każda odpowiedz i cierpliwość. 
 

 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha as700 bez daca, lub Yamaha as 701 z daciem. 700 kupisz za około 800 zł, widziałem u kolegi @Pumpurek. Możesz wziąć od niego na testy na parę dni. Musisz tylko skontaktować się i powiedzieć, że masz namiary z forum audio. As 701 używke do 1500 powinieneś znaleźć. Ale nie wiem jak z wypożyczeniem.

Kolejny jasny i bardzo dobry wzmak to audiolab 8000A, bardzo dobry w budżecie do 1400 zł. Też widziałem u @Pumpurek. Ale tu nie masz pilota. Jeżeli nie jest on priorytetem to warto posłuchać.

Do streammingu weź chromecast audio lub jeżeli chcesz korzystać plików wideo to chromecast 3, ewentualnie chromecast ultra 4k. 

Wówczas sterujesz wszystko z telefonu poprzez aplikację. Sterowanie głośnością też odbywa się poprzez telefon. Więc wzmacniacz bez pilota może też wchodzić w grę. Tak myślę.

Polecam Tidal Master HiFi za parę złotych można wziąć na próbę. 

Pozdrawiam 

PS. Edycja. 

Od kolegi @Pumpurek  wypożycz na początek przewody głośnikowe Tara Labs Prism Klara. Jasne żywe brzmienie. Są tanie. Ale te przewody nie do tych wzmacniaczy co wymieniłem. 

Sprawdź jak by grały z Denonem. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...