Skocz do zawartości

Jbl Northridge E 80 razem z Yamaha R-N 602


JBL NORTHRIDGE E-80

Recommended Posts

Pozdrowienia dla wszystkich miłośników dobrego dźwięku. Istnieje takie pytanie: dostępne są dwa głośniki podłogowe JBL Northridge E 80, które są sparowane ze starym dobrym dobrym wzmacniaczem Techniks SU-VX 500. Zestaw ten gra w pokoju o powierzchni 28-30 metrów kwadratowych. Odległość głośników od ściany wynosi około 25 cm. Jestem bardzo zadowolony z dźwięku, chcę więcej funkcjonalności we wzmacniaczu, w związku z tym rozważam zakup Yamahy R-N 602. Naprawdę chcę usłyszeć wasze profesjonalne opinie i wskazówki. Z góry dziękuję! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku są 2 opcje.

1. Zostawić Technicsa i dorzucić Yamaha wxad10 lub Klipsch Gate aby nadać opcje sieciowe. 

2. Wymiana obecnego wzmacniacza na Yamaha rn602 jeśli lubisz detaliczne brzmienie z dobrą dynamiką. Alternatywą może być onkyo 8250/8270 jeśli chciałbyś uzyskać nieco cieplejszy charakter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem przez kilka lat cały zestaw 7.2 Jbl serii Northridge.Grało to z ampli yamahy rxv 863.

Nie gralo to dobrze. Jbl to twardo grające kolumny a yamaha o ile w kinie nie miala sobie równych o tyle w muzyce zwłaszcza z Jbl serii e grała płasko i metalicznie. Mimo potężnych frontów e90,niskie tony musiałem dopełniać namocniejszym subem e 250. Potem dokupiłem drugi. Bas wreszcie uzyskał miękkość i plastykę,jednak z górnym zakresem tonów nie dało się nic zrobić. 

Jeśli więc rozważysz zmianę elektrowni,polecam odsłuchać onkyo. Gra bez porównania łagodniej i bardziej analitycznie od yamahy. Wyjątkiem jest muzyka metal/rock.Tu yamaha czuje się świetnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...