Skocz do zawartości

kolumny do RX-V685 z tyłu na ścianie drewniana podłoga


Łukasz Celeda

Recommended Posts

Dzień dobry,

To mój pierwszy wpis na forum. Nie mam kiedy wybrać się do sklepu po porady, a trochę ich potrzebuję. 
Przeglądając poprzednie wątki w podobnym temacie jestem pewny, że tu zjadę pomoc. 

Krótka historia tytułem wstępu:

1. Niedługo się przeprowadzam. W nowym domu w salonie na ścianie z TV będzie wyłożona podłoga: deska trójwarstwowa z pokryciem dębowym.  Ściana ma jakoś 4m x 2,7m. Kolumn nie da się postawić inaczej niż około 20 - 30 cm od ściany.

2. Po rozpoczęciu budowy obiecałem sobie część funduszy na wykończenie przeznaczyć na zestaw kina domowego. Jak to przy wykroczeniach bywa szybko zmieniłem zdanie i zrezygnowałem z planów na rzecz innych kosztów. W tym momencie żona wkracza do akcji. Raz niby przypadkiem w sklepie zapytała o amplitunery, który myślę że jest dobry itd. Stwierdziłem, że takim idealnym kompromisem dla nas byłby Yamaha RX-V685, ale że drogi i nie ma co się w to pakować i tak nie będzie kiedy używać. 

Tydzień temu dostałem od niej ten aplituner.

I teraz Drodzy forumowicze potrzebuję porady. Chciałbym wstępnie wytypować kilka zestawów, które dobrze zagrają z v685.

Kryteria: 

- Budżet do 3,5 tys zł. Jeszcze dojdą kable, mocowania, także wolałbym nie przekraczać tego budżetu, chyba że będzie naprawdę zauważalnie warto.

- Podstawą są dobre kolumny stereo. Głośnik centralny i dwa peryferyjne nie muszą pochodzić z tej samej serii, ważne żeby jakoś się zgrywały stylistycznie. Moga być używane.

- Źródło audio: głównie steam Spotify, tidal..i radio. Źródło video Blueray i ponownie streaming - Netflix itd. Muzyka. Ja to słucham metalu i głębiej. Mastodon, Gojira itd, ale rzadko kiedy będę sam w domu, żeby posłuchać. Najczęściej będą grane akustyczne rockowe i funkowe utwory plus sporo postrocka.

- Interesuje nie ciepłe brzmienie bez przesadnie wyeksponowanej góry. Wysokie tony mają towarzyszyć i współgrać. Dobrze, gdyby bas był precyzyjny i możliwie głęboki. To tyle, nie mam wiele doświadczenia. Jedyne czego miałem okazję do tej pory dobrze posłuchać to Yamaha N555 z V683. Nie umiem ładnie opisać dlaczego, ale ich dźwięk mi się po prostu nie podobał.

- Biorąc pod uwagę warunki w salonie to pewnie w grę wchodzi tylko przedni bass refleks. Myślę, że drewno na ścianie i podłodze też ma wpływ - oby pozytywny. Głośniki surround pewnie będą zawieszone również na przedniej ścianie.

Przeglądając forum znalazłem podpowiedzi, że warto się zainteresować: 

- Magnat shadow 209

- B&W 603 (tu mnie stać na stereo plus centralny)

- Willson raptor 7

- Melodika BL40/30

Bardzo proszę o wskazówki. 

 

Edytowano przez Łukasz Celeda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie jakiś temat z żoną, która idzie z prądem w temacie, a nie rzuca kłody pod nogi. Pozdrowienia dla małżonki ;) 

tak, jak Piotr napisał - Melodika, Heco. Ale mnie zastanawia co innego.

10 godzin temu, Łukasz Celeda napisał:

Głośniki surround pewnie będą zawieszone również na przedniej ścianie.

skąd taki szatański pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że zależy Tobie na dobrym stereo. Hmmm....szkoda że nie oddałeś tego Amp AV znaczy nie wymieniłeś na wzmacniać lub ano AV stereo typu Yamaha 803D, Denon dra800h czy Onkyo tx8390.
Ściana długa, fajna możliwość zrobienia trójkąta (zasada stereo)
Lepiej mieć lepsze stereo niż byle jakie 5.1.... w kd fronty i central powinny być z tej samej marki i serii a najlepiej aby efektowe głośniki też aby dawały spójny dźwięk.
A jaki masz pokój duży???de2190c293e0a9a02ecd02bad038dc1e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zważywszy na Twoje warunki odsłuchowe oraz preferencje optymalnym rozwiązaniem byłyby Melodika BL40 set lub polskie Pylon Audio Sapphire 25 /sat/center. W przyszłości proponowałbym rozważyć zakup subwoofera, który w kinie domowym robi ogromną robotę.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Markcox napisał:

I wreszcie jakiś temat z żoną, która idzie z prądem w temacie, a nie rzuca kłody pod nogi. Pozdrowienia dla małżonki ;) 

tak, jak Piotr napisał - Melodika, Heco. Ale mnie zastanawia co innego.

skąd taki szatański pomysł?

Ominałem to!!

Szatański i zły!

Yamaha robi taki gadżet że niby ustawiasz na frontach tyły i one grają tyły :P Jest taka opcja w ułatwieniach. Ale tyły mają być z tyłu. Jeśli chcesz kino. A jeśli stereo to faktycznie wymiana na amplituner stereo. Skoro już go masz to po prostu walcz z kinem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Ostatecznie wybrałem Melodika BL40. Na razie stereo. Po zakończeniu remontu dostawię centralny głośnik i boczne. 
Grają tak jak oczekiwałem i nie kosztują majątku.


Poczytałem trochę i rzeczywiście to rozwiązanie z głośnikami efektowymi na ścianie hmm.. nie jest optymalne. Zwiodła mnie trochę instrukcja Yamahy, gdzie prezentują kilka układów z głośnikami dodatkowymi tylko na ścianie. 

Natomiast dodam jeszcze, że bardzo pozytywnie zaskoczył mnie tryb Pure Direct. 
Pracę skalera video do 4k widać, ale tylko przy bardzo słabym źródle. Np kanał tv w niskiej rozdzielczości.
Aplikacje do obsługi amplitunera są.. aż trzy i każda ma nieco inne fincje. Działają sprawnie, ale nie są przejrzyste i jakby z innej epoki. Przydał by się update.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...