Skocz do zawartości

sugestie dotyczące kabli


marcin@dive-top.com

Recommended Posts

Witam, mam zestaw Accuphase 303x + Dali Skyline 1000 i szukam kabla glosnikowego. Budzet nie jest zbyt duzy ale z wielu roznych modeli zostaly mi 2:
1. QED X-Tube 400 za 350zl
2. Audioquest granit za 850zl

Czy te drugie warte sa wydania 500zl wiecej? Wiem ze trudno polecac w tym temacie ale moze ktos mial do czynienia z tymi kablami. Z góry dziekuje za jakies sugestie

na interconect wybralem QED silver spiral, budzet tak do 300-350zl, jesli sa pomysly na cos lepszego to chetnie poczytam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pytanie jakie są Twoje preferencje brzmieniowe oraz jaki kabel masz w tej chwili i co chciałbyś poprawić w obecnym brzmieniu. Kabel działa jak equalizer ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. 

Od siebie proponuję kable z metra, ponieważ nie płacisz za oryginalną konfekcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pozyczony chinski noname i musze go oddac lub kupic za 500zl. Na tym zestawie na innym kablu nie sluchalem wiec mozna powiedziec ze trzeba dobrac cos "od zera". Chinskiego nieznanego kabla nie chce zostawiac bo potem bedzie problem z odsprzedaza jakby co w przeciwienstwie do kabli znanej firmy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia. Kup przewód głośnikowy z metra cięty. Wychodzi od około 5-12 razy taniej niż gotowy konfekcjonowany tego samego producenta. 

Koledzy z branży wypożyczają przewody na odsłuch. Później oddajesz i kupujesz ze szpuli. Sama konfekcja oryginalna jest bardzo droga. Wtyki, oplot, splitery to wszystko generuje dodatkowe koszty o których pisałem wcześniej. 

Z tanich przewodów o jasnej sygnaturze możesz spróbować Tara Labs Prism Klara. Ma wszystkie te cechy o których mowa. 

Najlepiej stosować gołe przewody. Końcówki można pocynować np. Cyną Cardas, Mundorf. Można ale nie musisz. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2020 o 13:59, marcin@dive-top.com napisał:

...jesli sa pomysly na cos lepszego to chetnie poczytam :)

Cześć

Możesz się zainteresować kabelkami marki Van Damme.Mam na myśli Van Damme blue studio grade.Używają ich studia nagraniowe, między innymi słynne Abbey Road.

Drugi to Van Damme Hifi grade.Obydwa do kupienia w PL.Cena nieporównywalnie niższa.Zbierają bardzo dobre opinie.U nas mało popularne.Jak dobrze poszukasz to znajdziesz polskie recenzje, chociaż więcej materiałów będzie na anglojęzycznych stronach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie te kable Van Damme Blue Series, już kilka lat. Niedrogie, cięte z metra. Faktycznie używa ich studio Abbey Road - a jak wiadomo, co studyjne to nie audiofilskie i takie nieładne, a fuuuj... ;)              W UK jednak dość popularne, z tego co widziałem na forach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie.Miałem jedne i drugie,tzn blue oddałem szwagrowi,a sam się szarpnąłem na hifi grade 2x 6mm,ściągane z uk.Cena blue to ~15pln/mb.Hifi ~40pln z przesyłką zagraniczną.

HiFi grade moim zdaniem rozdzielczy,nie podbarwiający,z dobrym basem.Mam go od roku, leży i gra

Za takie pieniądze żal nie spróbować, spinają tymi kabelkami naprawdę drogi sprzęt.

A tutaj recka jednego i drugiego

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...