Skocz do zawartości

stereo - 2x mono i 4-pola do stereo + mono


Recommended Posts

Cześć!

2 pytania.

Kupiłem ostatnio dyktafon (Olympus LS-P1)  z wejściem stereo, do tego 2 mikrofony BOYA by-m1 (wtyk 4 polowy). Kupiłem 2 przejściówki i w każdej mam ten sam efekt: kanał lewy = kanał prawy. Wygląda, jakby sygnały z dwóch mikrofonów sumowały się do obu kanałów.

Pytanie 1: możecie polecić rozdzielacz stereo-2xmono, który działałby w powyższej konfiguracji?

 

Problem 2:

Chciałbym wpiąć mikrofon (mono, znowu wtyk 4 polowy) i słuchawki (stereo) do wejścia 4 polowego w komputerze (dell latitude). 

Pytanie 2: Możecie polecić sprawdzony rozdzielacz 4 polowy na mikrofon mono i słuchawki stereo? 

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to prostych odpowiedzi. Masz dość nietypowy sprzęt i zwykle trzeba do niego dobierać peryferia dedykowane do niego. Trzeba znać schematy złącz w dyktafonie i mikrofonach aby coś znaleźć. Bardzo możliwe ze coś takiego po prostu nie istnieje. Wtedy pozostaje jedynie coś takiego zrobić. Jeśli chodzi o przejściówki jakie potrzebujesz do komputera to są one w dwóch standardach wtyku 4 polowego, różniące się położeniem wtyków masy i mikrofonu. Do tego standardowo przewiduje się podłączenie mikrofonu monofonicznego z wtykiem 3-polowym. Możliwe że mikrofon który posiadasz albo ma jeden pin nieaktywny lub wymaga jakiejś przystawki do jego podłączenia. W pierwszym przypadku musiał byś trafić na przejściówkę w której styki trafią na siebie, a nie na np. masa trafi na pusty styk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...