Skocz do zawartości

Słuchawki zamknięte do 2500 zł


Recommended Posts

Dzień dobry,

szukam słuchawek których będę używać wyłącznie w domu na amplitunerze Yamaha R-N602.  Kwota jaką mogę przeznaczyć to 2500 zł. Interesuje mnie konstrukcja zamknięta (głównie dlatego żeby inni domownicy mnie nie słyszeli). Z gatunków muzycznych słucham głównie rocka, rapu, czasami jazz/blues. Źródłem odtwarzania będzie streaming/ odtwarzacz CD/ gramofon.

Zastanawiam się nad FOSTEX TH610. 

Czy jesteście w stanie coś dla mnie polecić? Będę wdzięczny za każdą sugestię, poradę. 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! 

Edytowano przez kuk3rs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fo tex th610 to dobry kierunek, dynamiczne i bardzo dokładne brzmienie ale jest jedno ale, a mianowicie yamaha rn602, która niestety sobie nie poradzi z nimi. Zdecydowanie lepszym wyborem byłyby denon d5200, które pod tym wzmacniaczem zagrają po prostu ciekawiej. Są łatwiejsze w napedzeniu i wysterowaniu, a dzięki przetwornikom z celulozy mamy dynamiczne brzmienie po cieplejszej stronie.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przerabiałem jakiś czas temu wybór słuchawek pod rn-602 i koledzy skutecznie odwiedli mnie od tego pomysłu.

Ma w ogóle szanse to zagrać lepiej niż słuchawki za 1000-1300 zł + dac?

Ja poszedłem w audioquest nightowle z DFR i jestem mega zadowolony z wyboru :)

W tym budżecie masz do wyboru nighthawki lub nightowle i wystarczy na dobry dac dragonflya (nawet przy wyborze najdroższego Cobalta nie przekroczysz dostępnego budżetu) z którym się zgrywają świetnie

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją takie stałe proporcje :) . Są słuchawki do których odpowiednia jest stosunkowo niedroga elektronika a do innych trzeba wydać na nią dużo więcej niż same kosztują. Zestaw który zaproponował kuba8911 jest bardzo sensowny:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audioquest-nightowl-dragonfly-red-perch/

Jednak DragonFly Red możesz podłączyć jedynie do komputera lub telefonu. Słuchanie płyt LP jest zupełnie niemożliwe z jego użyciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nich możesz jeszcze dokupić jakiś wzmacniacz słuchawkowy ( z wejściem analogowym ) do podłączenia pod wyjście na rejestrator. Powinien mieć dość podobną sygnaturę co DFR.

Do tych słuchawek wzmacniacz nie musi mieć dużej mocy. Powinien być jednak dość analityczny i dość jasne brzmienie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NightOwl polecam posłuchać, ponieważ jest to bardzo specyficzne brzmienie do którego nie byłem w stanie się przekonać. Jeśli chciałbyś dobry zestaw to zwróć uwagę na Chord Mojo w połączeniu z Beyerdynamic DT770 Pro 250 Ohm lub Meze 99 Classics. Mojo pomimo niewielkich rozmiarów oferuje bardzo dojrzale, soczyste brzmienie. Ma pewne cechy wzmacniacza lampowego. W chwili obecnej mamy dobrą cenę na Mojo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytałem trochę o Chord Mojo - dużo pozytywnych opinii, bardzo dobre recenzje w kwestii brzmienia. Było kilka uwag w kwestii szybkiego nagrzewania się, kompatybilności z niektórymi urządzeniami i chyba nie będę miał możliwości podłączenia tego pod amplituner? Mimo wszystko  większość czasu będę tego używał w domu, dlatego zależy mi na możliwości odsłuchu płyt. 

W temacie słuchawek obydwa urządzenia również zachwalane. Wygląd Meze 99 Classics na mega plus. Zastanawiam się tylko czy naprawdę warto dokładać około 700 zł. Czy różnica między Beyerdynamic DT770 Pro 250 Ohm a  Meze 99 Classics jest zauważalna? Warto dołożyć? 

Wracając do tematu Nightowle, miałem jechać do salonu sprawdzić osobiście, ale zważywszy na obecną sytuację w Polsce ciężko umówić się na odsłuch :) Czytałem  o nich że na początku nie grają dobrze, muszą bardzo długo pograć żeby się dogrzać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zdecydowałem się jednak na słuchawki Nightowl + Dragonfly Red. Użytkuję póki co od kilku dni dość intensywnie i jestem zadowolony :) To ciemne, basowe brzmienie bardzo mi podpasowało i scena jak na moje ucho jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Dziękuję wszystkim forumowiczom z wątku za pomoc. Pozdrawiam! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kuk3rs napisał:

Zdecydowałem się jednak na słuchawki Nightowl + Dragonfly Red. Użytkuję póki co od kilku dni dość intensywnie i jestem zadowolony :) To ciemne, basowe brzmienie bardzo mi podpasowało i scena jak na moje ucho jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Dziękuję wszystkim forumowiczom z wątku za pomoc. Pozdrawiam! 

No i super niech ci służą a w późniejszym czasie możesz zawsze pomyśleć o lepszym wzmocnieniu to AUQ NO zagrają jeszcze lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kuk3rs napisał:

Zdecydowałem się jednak na słuchawki Nightowl + Dragonfly Red. Użytkuję póki co od kilku dni dość intensywnie i jestem zadowolony :) To ciemne, basowe brzmienie bardzo mi podpasowało i scena jak na moje ucho jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Dziękuję wszystkim forumowiczom z wątku za pomoc. Pozdrawiam! 

Daj im trochę pograć, a zobaczysz co potrafią po kilkudziesięciu godzinach :) będzie tylko lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...