Skocz do zawartości

Wzmocniacz do stereo i kina


STELVIO

Recommended Posts

Witam. Nie wiem czy dobrze temat ulokowałem😏 Jakiś czas temu złożyłem sobie kino. System 5.2.4. Amplituner mam Denon x4400h a fronty Heco Music Style 900. Piszę to, bo na tym zestawie słucham także muzyki. Albo na wszystkich kolumnach albo stereo. Moje możliwości odsłuchowe są dosyć duże. Tzn bez ogródek słucham głośno muzyki. I tu się zastanawiam czy w tym nie pomoże mi wzmacniacz. Mógłby wspomóc kino (co nie jest potrzebne ale przy okazji czemu nie) i polepszyć stereo. Na swoim denonie głośność potrafi być ustawiona  od 70 do nawet 90. Tylko przy bardzo głośnym słuchaniu mam wrażenie, że już coś umyka z dźwięków. Nawet przy muzyce którą słucham najczęściej. Są to koncerty typu Tommorrowland z Belgi (taki przykład żeby było wiadomo o co chodzi). Źródło na te chwilę to tv lub chromecast ultra (bo mogę na projektor rzucić obraz). Czy mając wzmacniacz też będę musiał mieć tak wysoko volume? Czy szybciej rozrusza moje kolumny. Mój metraż to 17m2. To bym chciał wiedzieć na początek. Jak coś się wyjaśni to będę miał następne pytanie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Masz dość nieduże pomieszczenie, dość duże kolumny i dość silny amplituner :) Teoretycznie sprzęt powinien mieć jeszcze zapas. Myślę, że problemem jest tutaj po prostu dosc leniwe oddawanie mocy przez amplitunery kina domowego. Przy muzyce widać to wyraźnie i taka jest charakterystyka kina domowego. Zastosowanie wzmacniacza stereo znacznie poprawi dynamikę, energię i przy okazji jakość samego dźwięku. Jeśli wybierzemy wzmacniacz z analogowym potencjometrem, już "na godzinie 9" będzie całkiem przyzwoicie i "soczyście". Warto wybrać wzmacniacz, który ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy aby wykorzystać pre out na przody z amplitunera kina domowego. Nie wiem jakim budżetem dysponujesz ale polecam np. Atoll IN50 lub IN80 czy Audiolab 6000A. Już te wzmacniacze poprawią znacznie dźwięk zarówno w stereo jak i w kinie. Jeśli możemy sobie pozwolić na trochę większy wydatek koniecznie zwróć uwagę na Roksan K3 lub Atoll IN100.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę haha ok, szukaj Denon pma2020ae lub 2010ae lub Roksana K3.
W kd za dużo nie odczujesz zmian, nic głośniej czy ciszej jedynie system odciszysz ale w stereo już tak. Sam jak dobrze wiesz mam 4400h i on dobrze gra przy normalnym słuchaniu a gdy ponad 70 na skali to już przestery niestety, temu mam wzma i do niego CD podłączone. Każdy wzmacniacz dual-mono pozamiata tego Denona, wiem co mówię. Bipo on ma avr-x6200w i pma2020ae i Heco MS900 on Tobie może powiedzieć co nieco.

Ty ma 17m2 masz MS900???? Haha troszkę poniosło ale wiem o co chodzi Tobie. Tak jest różnica w wolumen między Amp AV a wzmacniaczem. Już taki pma1520ae zrobi różnice ale lepszy jest 2020ae. Ja miałem 1510ae i brakowało mu mocy czasami. Roksan K3 daje radę haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Jak normalnie słucham to jest spoko. Ale jak dam czadu przy weekendzie to tak jak piszesz. Coś tam nie halo. Na poprawę kina nie liczę. Chcę tylko żeby ewentualnie to dobrze spiąć ze sobą. Mam za dużo sprzętu do wyboru i chcę żebyście mi uszuczuplili wybór. Później napiszę co wymyśliłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wynalazłem takie sprzęty: Yamaha A-S801 , Creek Evolution 50A , Rotel A12 , Pioneer A-50DA , NAD C368 , Cyrus One , Cambridge Audio CXA80 , Audiolab 8300A , Atoll IN 100SE no i może stary poczciwy Denon 1520ae. Gdyby w pierwszej kolejności zawęzić te typy do trzech. Każdy oczywiście musi mieć możliwość pracy jako końcówka mocy. Połączenie z amplitunerem. Tj priorytet.  No a teraz w dobie wirusa trzeba się mocno zastanowić czy w ogóle warto. Kiedyś myślałem o Denonie do pary ale wraz z upływem czasu i przeczytanych opinii powiedzmy, że w ciemno skłonny byłbym pójść w CXA80, Atoll in 100 lub Cyrus One. Idąc dalej i patrząc na ten okres co mamy czy nie myśleć chociaż o niższych modelach. Czy to w ogóle ma sens? Tak przy okazji BaliGdynia moje Heco maja taki sam sens u  mnie jak Silver10 u Ciebie. I jak u wielu innych. Lepiej mieć troszkę więcej niż mniej.😉 Na pewno nie myślę o klocu pokroju Denon 2020 czy 2010. Po prostu gabaryty.  Wracając do moich pomysłów, a może wymysłów. Żeby wybrać trzy mocne typy. Pozdrawiam kolegów i branżę. Może kiedyś coś z tego wyjdzie.🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany. Bali przecież ten Creek to kuźwa jakiś Ferrari. Ja chcę żyć.
Jeśli ms900 mają zagrać ładnie to potrzebujesz "odrobinę" mocy. Kapusta i Bipo i jeszcze paru znajomych mieli 1520ae i ms900 i brakowało mocy po prostu, jeden miał z Klipsch RP280f i też brakowało. Bipo i Kapustą na 2020ae zmienili a inni na Creek a100 a ja na Roksana K3. Teraz moje kolumny mają prądu aby grać Żaden Cyfrowy typu Pionner tylko strikte dual-mono lub lampę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni i Ty to melomani. Mi jeszcze daleko.
Nie strasz mnie, że taki Cyrus One czy Cambridge cxa80 czy atoll 100 nie wystarczy. Jakby co ja mogę głośniej słuchać na pewno niż reszta. Tylko nie wiem czy to coś zmienia. A wszyscy mówią, że słaby/podstawowy wzmacniacz zostawia w tyle każde ampli. Ja chciałem zejść jeszcze niżej niż miałem w planie, a Ty wyżej mi karzesz iść.
Jak tu żyć ku.. wa ja się pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bali nie chcę mu głowy zawracać. Już tyle mi odpowiadał, że na jakiś czas wystarczy. Domyślam się, że u niego i u Ciebie do metrażu pewnie za słabo to wyglądało. Chyba podobne macie. Jeszcze rok temu większość mi mówiła/pisała, że każdy byle jaki wzmak pobije ampli w stereo. I tak sobie pomyślałem, że jakby dało radę za mała kwotę coś poprawić to czemu nie. Z takich źródeł co ja słucham myślałem, że wystarczy aby tą detaliczność przy wyższej głośności poprawić. Ty masz jeszcze cd, a Bipo jeszcze gramofon do tego. Ja na razie o tym nie myślę. To u mnie taki nowy pomysł. Nigdy nie podejrzewałem, że tak szybko coś będę kombinować.

STELVIO a gdzie Ty widzisz w CA wejście na końcówkę mocy?
Ma wyjcie preout na końcówkę. 
Możesz oczywiście podłączyć pod aux ustawić na połowie mocy zrobic  kalibracje na denonie i gra, jednak wyraźnie napisałeś że chcesz direct in. Pzdr
Ja nie widzę. Dlatego chciałem z tych typów coś wybrać. Nie znam się na tym tak dobrze co do czego. Dlatego u góry zaznaczyłem do czego ma być podłączone bez problemu. Czyli wynika z tego, że już jeden odpada. Ale Atoll i Cyrus chyba mają?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home @Q21 Dobra. Powiedzmy ,że z tych drogich i polecanych do mojego zestawu z ampli pasuje Roksan K3 i Creek Evolution 100A (co jest dla mnie nie pojęte, że do kolumn za 3tyś potrzeba takiego potwora). One są z tym direct in czy jakoś tak. Co by było półkę niżej oprócz Atoll 100se i Cyrus One? Także z direct in. Może Audiolab 8300A, czy jakiś Nad? Po opiniach widzę, że Pioneer i Yamaha odpada ( może nie ma direct in). A cała reszta to słabizna. Sam nie wiem. Kluczowe to żeby działał jako końcówka bez kombinacji z kablami. Bo najlepiej to by było sprawdzić ze dwa trzy naraz. Co by dźwięk pamiętać.

(A myślałem, że może do mojego blu ray Cambridge cxuhd do pary wezmę jakiś wzmak tej firmy ale nie mają tego direct in kurcze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, nie będzie jazdy z kablami tylko pamiętać będziesz musiał że podczas oglądania filmów musisz ustawić pokrętło wzmocnienia we wzmacniaczu np na połowę. Pzdr

Ze 3 lata tak miałem, bo Marantz Pm6004 i CA 651 nie miały właśnie direct in. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...