Skocz do zawarto┼Ťci
STELVIO

Wzmocniacz do stereo i kina

Recommended Posts

Witam. Nie wiem czy dobrze temat ulokowa┼éem­čśĆ Jaki┼Ť czas temu z┼éo┼╝y┼éem sobie kino. System 5.2.4. Amplituner mam Denon x4400h a fronty Heco Music Style 900. Pisz─Ö to, bo na tym zestawie s┼éucham tak┼╝e muzyki. Albo na wszystkich kolumnach albo stereo. Moje mo┼╝liwo┼Ťci ods┼éuchowe s─ů dosy─ç du┼╝e. Tzn bez ogr├│dek s┼éucham g┼éo┼Ťno muzyki. I tu si─Ö zastanawiam czy w tym nie pomo┼╝e mi wzmacniacz. M├│g┼éby wspom├│c kino (co nie jest potrzebne ale przy okazji czemu nie) i polepszy─ç stereo. Na swoim denonie g┼éo┼Ťno┼Ť─ç potrafi by─ç ustawiona┬á od 70 do nawet 90. Tylko przy bardzo g┼éo┼Ťnym s┼éuchaniu mam wra┼╝enie, ┼╝e ju┼╝ co┼Ť umyka z d┼║wi─Ök├│w. Nawet przy muzyce kt├│r─ů s┼éucham najcz─Ö┼Ťciej. S─ů to koncerty typu Tommorrowland z Belgi (taki przyk┼éad ┼╝eby by┼éo wiadomo o co chodzi). ┼╣r├│d┼éo na te chwil─Ö to tv lub chromecast ultra (bo mog─Ö na projektor rzuci─ç obraz). Czy maj─ůc wzmacniacz te┼╝ b─Öd─Ö musia┼é mie─ç tak wysoko volume? Czy szybciej rozrusza moje kolumny. M├│j metra┼╝ to 17m2. To bym chcia┼é wiedzie─ç na pocz─ůtek. Jak co┼Ť si─Ö wyja┼Ťni to b─Öd─Ö mia┼é nast─Öpne pytanie. Pozdrawiam.

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach

Witaj,

Masz do┼Ť─ç niedu┼╝e pomieszczenie, do┼Ť─ç du┼╝e kolumny i do┼Ť─ç silny amplituner :) Teoretycznie sprz─Öt powinien mie─ç jeszcze zapas. My┼Ťl─Ö, ┼╝e problemem jest tutaj po prostu dosc leniwe oddawanie mocy przez amplitunery kina domowego. Przy muzyce wida─ç to wyra┼║nie i taka jest charakterystyka kina domowego. Zastosowanie wzmacniacza stereo znacznie poprawi dynamik─Ö, energi─Ö i przy okazji jako┼Ť─ç samego d┼║wi─Öku. Je┼Ťli wybierzemy wzmacniacz z analogowym potencjometrem, ju┼╝ "na godzinie 9" b─Ödzie ca┼ékiem przyzwoicie i "soczy┼Ťcie". Warto wybra─ç wzmacniacz, kt├│ry ma mo┼╝liwo┼Ť─ç pracy w trybie ko┼äc├│wki mocy aby wykorzysta─ç pre out na przody z amplitunera kina domowego. Nie wiem jakim bud┼╝etem dysponujesz ale polecam np. Atoll IN50 lub IN80 czy Audiolab 6000A. Ju┼╝ te wzmacniacze poprawi─ů znacznie d┼║wi─Ök zar├│wno w stereo jak i w kinie. Je┼Ťli mo┼╝emy sobie pozwoli─ç na troch─Ö wi─Ökszy wydatek koniecznie zwr├│─ç uwag─Ö na Roksan K3 lub Atoll IN100.

Pozdrawiam,

Michał.

Udost─Öpnij ten post

Naprawd─Ö haha ok, szukaj Denon pma2020ae lub 2010ae lub Roksana K3.
W kd za du┼╝o nie odczujesz zmian, nic g┼éo┼Ťniej czy ciszej jedynie system odciszysz ale w stereo ju┼╝ tak. Sam jak dobrze wiesz mam 4400h i on dobrze gra przy normalnym s┼éuchaniu a gdy ponad 70 na skali to ju┼╝ przestery niestety, temu mam wzma i do niego CD pod┼é─ůczone. Ka┼╝dy wzmacniacz dual-mono pozamiata tego Denona, wiem co m├│wi─Ö. Bipo on ma avr-x6200w i pma2020ae i Heco MS900 on Tobie mo┼╝e powiedzie─ç co nieco.

Ty ma 17m2 masz MS900???? Haha troszkę poniosło ale wiem o co chodzi Tobie. Tak jest różnica w wolumen między Amp AV a wzmacniaczem. Już taki pma1520ae zrobi różnice ale lepszy jest 2020ae. Ja miałem 1510ae i brakowało mu mocy czasami. Roksan K3 daje radę haha

Udost─Öpnij ten post

W┼éa┼Ťnie o to mi chodzi. Jak normalnie s┼éucham to jest spoko. Ale jak dam czadu przy weekendzie to tak jak piszesz. Co┼Ť tam nie halo. Na popraw─Ö kina nie licz─Ö. Chc─Ö tylko ┼╝eby ewentualnie to dobrze spi─ů─ç ze sob─ů. Mam za du┼╝o sprz─Ötu do wyboru i chc─Ö ┼╝eby┼Ťcie mi uszuczuplili wyb├│r. P├│┼║niej napisz─Ö co wymy┼Ťli┼éem.

Udost─Öpnij ten post

Je┼Ťli dosz┼éoby to do skutku to my┼Ťla┼éem o 2ty┼Ť mo┼╝e troch─Ö wi─Öcej. U┼╝ywki jak najbardziej. Przynajmniej wygrzane b─Öd─ů.

Udost─Öpnij ten post

Zobacz sobie Roksan na eBay w uk. mo┼╝esz tam kupi─ç w tych pieni─ůdzach K2 bo troszk─Ö to ma┼éo na K3.Jest tam spory wyb├│r..

Udost─Öpnij ten post

Jaki┼Ť czas temu wynalaz┼éem takie sprz─Öty: Yamaha A-S801 , Creek Evolution 50A , Rotel A12 , Pioneer A-50DA , NAD C368 , Cyrus One , Cambridge Audio CXA80 , Audiolab 8300A , Atoll IN 100SE no i mo┼╝e stary poczciwy Denon 1520ae. Gdyby w pierwszej kolejno┼Ťci zaw─Özi─ç te typy do trzech. Ka┼╝dy oczywi┼Ťcie musi mie─ç mo┼╝liwo┼Ť─ç pracy jako ko┼äc├│wka mocy. Po┼é─ůczenie z amplitunerem. Tj priorytet.┬á No a teraz w dobie wirusa trzeba si─Ö mocno zastanowi─ç czy w og├│le warto. Kiedy┼Ť my┼Ťla┼éem o Denonie do pary ale wraz z up┼éywem czasu i przeczytanych opinii powiedzmy, ┼╝e w ciemno sk┼éonny by┼ébym p├│j┼Ť─ç w CXA80, Atoll in 100 lub Cyrus One. Id─ůc dalej i patrz─ůc na ten okres co mamy czy nie my┼Ťle─ç chocia┼╝ o ni┼╝szych modelach. Czy to w og├│le ma sens? Tak przy okazji BaliGdynia moje Heco maja taki sam sens u┬á mnie jak Silver10 u Ciebie. I jak u wielu innych. Lepiej mie─ç troszk─Ö wi─Öcej ni┼╝ mniej.­čśë Na pewno nie my┼Ťl─Ö o klocu pokroju Denon 2020 czy 2010. Po prostu gabaryty.┬á Wracaj─ůc do moich pomys┼é├│w, a mo┼╝e wymys┼é├│w. ┼╗eby wybra─ç trzy mocne typy. Pozdrawiam koleg├│w i bran┼╝─Ö. Mo┼╝e kiedy┼Ť co┼Ť z tego wyjdzie.­čÖé

Udost─Öpnij ten post

Creek a100 jak ju┼╝ a Denon pma1520ae daj spok├│j,pma 2000/2010/2020ae wcale nie s─ů a┼╝ tak du┼╝e tylko ci─Ö┼╝ko je dosta─ç po prostu.

Udost─Öpnij ten post

O rany. Bali przecie┼╝ ten Creek to ku┼║wa jaki┼Ť Ferrari. Ja chc─Ö ┼╝y─ç.
Je┼Ťli ms900 maj─ů zagra─ç ┼éadnie to potrzebujesz "odrobin─Ö" mocy. Kapusta i Bipo i jeszcze paru znajomych mieli 1520ae i ms900 i brakowa┼éo mocy po prostu, jeden mia┼é z Klipsch RP280f i te┼╝ brakowa┼éo. Bipo i Kapust─ů na 2020ae zmienili a inni na Creek a100 a ja na Roksana K3. Teraz moje kolumny maj─ů pr─ůdu aby gra─ç ┼╗aden Cyfrowy typu Pionner tylko strikte dual-mono lub lamp─Ö

Udost─Öpnij ten post

Oni i Ty to melomani. Mi jeszcze daleko.
Nie strasz mnie, ┼╝e taki Cyrus One czy Cambridge cxa80 czy atoll 100 nie wystarczy. Jakby co ja mog─Ö g┼éo┼Ťniej s┼éucha─ç na pewno ni┼╝ reszta. Tylko nie wiem czy to co┼Ť zmienia. A wszyscy m├│wi─ů, ┼╝e s┼éaby/podstawowy wzmacniacz zostawia w tyle ka┼╝de ampli. Ja chcia┼éem zej┼Ť─ç jeszcze ni┼╝ej ni┼╝ mia┼éem w planie, a Ty wy┼╝ej mi karzesz i┼Ť─ç.
Jak tu ┼╝y─ç ku.. wa ja si─Ö pytam.

Udost─Öpnij ten post

Zdecydowanie tak. Będzie lepiej. Moim zdaniem do 2k to wybór jest prosty roksan K2 albo denon pma2000. Z tym że do heco znacznie lepiej spisze się roksan. 

Armin z Tomorrowland 2 lata temu czy rok temu da┼é ┼Ťwietny szow!

Udost─Öpnij ten post

Kurczę widzę, że to nie będzie prosta sprawa. Jednak ten mój ampli musi być dobry skoro taka półka wzmacniaczy dopiero go pobije. W miarę dobre ceny używek to Cambridge 80, atoll100 i Roksan k2. Cyrus One fajny kompaktowy jest. Czas pokaże.

Udost─Öpnij ten post

STELVIO a gdzie Ty widzisz w CA wej┼Ťcie na ko┼äc├│wk─Ö mocy?

Ma wyjcie preout na końcówkę. 

Mo┼╝esz oczywi┼Ťcie pod┼é─ůczy─ç pod aux ustawi─ç na po┼éowie mocy zrobic┬á kalibracje na denonie i gra, jednak wyra┼║nie napisa┼ée┼Ť ┼╝e chcesz direct in. Pzdr

Udost─Öpnij ten post

Bali nie chc─Ö mu g┼éowy zawraca─ç. Ju┼╝ tyle mi odpowiada┼é, ┼╝e na jaki┼Ť czas wystarczy. Domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e u niego i u Ciebie do metra┼╝u pewnie za s┼éabo to wygl─ůda┼éo. Chyba podobne macie. Jeszcze rok temu wi─Ökszo┼Ť─ç mi m├│wi┼éa/pisa┼éa, ┼╝e ka┼╝dy byle jaki wzmak pobije ampli w stereo. I tak sobie pomy┼Ťla┼éem, ┼╝e jakby da┼éo rad─Ö za ma┼éa kwot─Ö co┼Ť poprawi─ç to czemu nie. Z takich ┼║r├│de┼é co ja s┼éucham my┼Ťla┼éem, ┼╝e wystarczy aby t─ů detaliczno┼Ť─ç przy wy┼╝szej g┼éo┼Ťno┼Ťci poprawi─ç. Ty masz jeszcze cd, a Bipo jeszcze gramofon do tego. Ja na razie o tym nie my┼Ťl─Ö. To u mnie taki nowy pomys┼é. Nigdy nie podejrzewa┼éem, ┼╝e tak szybko co┼Ť b─Öd─Ö kombinowa─ç.

STELVIO a gdzie Ty widzisz w CA wej┼Ťcie na ko┼äc├│wk─Ö mocy?
Ma wyjcie preout na końcówkę. 
Mo┼╝esz oczywi┼Ťcie pod┼é─ůczy─ç pod aux ustawi─ç na po┼éowie mocy zrobic┬á kalibracje na denonie i gra, jednak wyra┼║nie napisa┼ée┼Ť ┼╝e chcesz direct in. Pzdr
Ja nie widz─Ö. Dlatego chcia┼éem z tych typ├│w co┼Ť wybra─ç. Nie znam si─Ö na tym tak dobrze co do czego. Dlatego u g├│ry zaznaczy┼éem do czego ma by─ç pod┼é─ůczone bez problemu. Czyli wynika z tego, ┼╝e ju┼╝ jeden odpada. Ale Atoll i Cyrus chyba maj─ů?

Udost─Öpnij ten post

Atoll ma a cyrus analogowe konfigurowane AV wi─Öc raczej te┼╝, Creeka mia┼éem ma┬á ale 50 jest s┼éaby a 100 drogi ­čśü. Pzdr┬á

Udost─Öpnij ten post

No w┼éa┼Ťnie. Dla Was ju┼╝ wszystko s┼éabe jest. Mo┼╝e dla mnie na pocz─ůtek co┼Ť by wystarczy┼éo? Przecie┼╝ nie musz─Ö mie─ç od razu nie wiadomo czego. Wy ju┼╝ przerobili┼Ťcie par─Ö sprz─Öt├│w.

Udost─Öpnij ten post

Pisałem o mocy! Natomiast brzmienie to pojęcie względne sporo aspektów mi pasowało w Creeku a Tobie nie musi. Pzdr

Udost─Öpnij ten post

9 minut temu, STELVIO napisał:

No tak. Ok.

Mo┼╝e Atoll Ci podejdzie. Ma bypass do pod┼é─ůczenia┬á kina wi─Öc pasuje, 2x100 dual mono lekko oszukane ale jest ­čśë. Pzdr┬á

Udost─Öpnij ten post

@S4Home @Q21 Dobra. Powiedzmy ,┼╝e z tych drogich i polecanych do mojego zestawu z ampli pasuje Roksan K3 i Creek Evolution 100A (co jest dla mnie nie poj─Öte, ┼╝e do kolumn za 3ty┼Ť potrzeba takiego potwora). One s─ů z tym direct in czy jako┼Ť tak. Co by by┼éo p├│┼ék─Ö ni┼╝ej opr├│cz Atoll 100se i Cyrus One? Tak┼╝e z direct in. Mo┼╝e Audiolab 8300A, czy jaki┼Ť Nad? Po opiniach widz─Ö, ┼╝e Pioneer i Yamaha odpada ( mo┼╝e nie ma direct in). A ca┼éa reszta to s┼éabizna. Sam nie wiem. Kluczowe to ┼╝eby dzia┼éa┼é jako ko┼äc├│wka bez kombinacji z kablami. Bo najlepiej to by by┼éo sprawdzi─ç ze dwa trzy naraz. Co by d┼║wi─Ök pami─Öta─ç.

(A my┼Ťla┼éem, ┼╝e mo┼╝e do mojego blu ray Cambridge cxuhd do pary wezm─Ö jaki┼Ť wzmak tej firmy ale nie maj─ů tego direct in kurcze).

Udost─Öpnij ten post

Napisano (edytowany)

Mo┼╝esz, nie b─Ödzie jazdy z kablami tylko pami─Öta─ç b─Ödziesz musia┼é ┼╝e podczas ogl─ůdania film├│w musisz ustawi─ç pokr─Öt┼éo wzmocnienia we wzmacniaczu np na po┼éow─Ö. Pzdr

Ze 3 lata tak mia┼éem, bo Marantz Pm6004 i CA 651 nie mia┼éy w┼éa┼Ťnie direct in.┬á

Edytowano przez Dedal75

Udost─Öpnij ten post