Skocz do zawartości

Wzmocniacz do stereo i kina


STELVIO

Recommended Posts

Dzisiaj odbyłem parę rozmów przez telefon w kwestii wypożyczenia sprzętu do siebie. Atoll 100se nikt nie ma. Cyrus One popularny ale nikt go nie poleca do mojego zestawu (teoretycznie zabawka). Pare ładnych godzin gadania. Cztery sklepy-dwa wybory z tej półki. Atoll100 Signature(nowy) i Pioneer A-70DA. Masakra. W tych pieniądzach to w ciemno bym wziął używany Roksan K3.
Chyba nici z moich planów. Właściwie to czekam na cynk z jeszcze jednego sklepu. Ale wątpię żeby coś się zmieniło w temacie. Nie chcę wydać kasy bez powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2020 o 17:14, STELVIO napisał:

Witam. Nie wiem czy dobrze temat ulokowałem😏 Jakiś czas temu złożyłem sobie kino. System 5.2.4. Amplituner mam Denon x4400h a fronty Heco Music Style 900. Piszę to, bo na tym zestawie słucham także muzyki. Albo na wszystkich kolumnach albo stereo. Moje możliwości odsłuchowe są dosyć duże. Tzn bez ogródek słucham głośno muzyki. I tu się zastanawiam czy w tym nie pomoże mi wzmacniacz. Mógłby wspomóc kino (co nie jest potrzebne ale przy okazji czemu nie) i polepszyć stereo. Na swoim denonie głośność potrafi być ustawiona  od 70 do nawet 90. Tylko przy bardzo głośnym słuchaniu mam wrażenie, że już coś umyka z dźwięków. Nawet przy muzyce którą słucham najczęściej. Są to koncerty typu Tommorrowland z Belgi (taki przykład żeby było wiadomo o co chodzi). Źródło na te chwilę to Nox Vidmate VLC tv lub chromecast ultra (bo mogę na projektor rzucić obraz). Czy mając wzmacniacz też będę musiał mieć tak wysoko volume? Czy szybciej rozrusza moje kolumny. Mój metraż to 17m2. To bym chciał wiedzieć na początek. Jak coś się wyjaśni to będę miał następne pytanie. Pozdrawiam.

możesz tam kupić w tych pieniądzach K2 bo troszkę to mało na K3.Jest tam spory wybór..

Edytowano przez aquiles grace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cyrus One tj AV wejście, a w Atoll100 Signature tj wejście BY-PASS. Tyle wyczytałem. W Cyrusie przełącza się za pomocą przycisków na pilocie( do 10s trzeba nacisnąć na pilocie AV Direct). A w Atoll to chyba jeszcze łatwiej, bo na bieżąco na panelu i pilocie. Teraz potrzebuję przewód cinch podwójny z dwóch stron?
A ewidentnie się mylę to proszę mnie poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co?

Najzwyczajniej zapragnąłeś wzmacniacza tylko do odsłuchu muzyki w stereo czyż nie tak?

Oraz aby bez żadnych perturbacji był spięty z amplitunerem bez zaglowania kablami. 

Jeśli tak to robisz wszystko jak należy. Pzdr

Bo widzę że Kolega 1Ender nie zrozumiał 😉

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w tej chwili to jak  odbierzesz różnice słuchając wzmacniacz stereo vs. amplituner kina. Osobiście używam takiego połączenia przez pre-out Onkyo rz830+Cambridge Cxa60,tylko pod wzmacniacz mam podpięte osobne źródło i jak chcę posłuchać muzyki w stereo to załączam sam wzmacniacz.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zepniecie końcówkę mocy wzmacniacza z przedwzmacniaczem amplitunera kina to będzie grać tylko przedwzmacniacz kina domowego i tylko końcówka mocy wzmacniacza. Czyli końcówki mocy amplitunera kina będą wyłączone i przedwzmacniacz wzmacniacza stereo też będzie wyłączony. 

Ten sposób połączenia nie pokazuje jak gra cały wzmacniacz, a tylko jak gra sama końcówka + pre ampli KD. Aby posłuchać jak gra dany model wzmacniacza trzeba podłączyć tylko wzmacniacz bez udziału amplitunera. 

Czego nie zrozumiałem? @Dedal75

To chyba logiczne co piszę? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, 1Ender napisał:

Jeżeli zepniecie końcówkę mocy wzmacniacza z przedwzmacniaczem amplitunera kina to będzie grać tylko przedwzmacniacz kina domowego i tylko końcówka mocy wzmacniacza. Czyli końcówki mocy amplitunera kina będą wyłączone i przedwzmacniacz wzmacniacza stereo też będzie wyłączony. 

Ten sposób połączenia nie pokazuje jak gra cały wzmacniacz, a tylko jak gra sama końcówka + pre ampli KD. Aby posłuchać jak gra dany model wzmacniacza trzeba podłączyć tylko wzmacniacz bez udziału amplitunera. 

Czego nie zrozumiałem? @Dedal75

To chyba logiczne co piszę? 

No dalej nie rozumiesz. @1Ender

Mnie nie musisz tłumaczyć bo ja to bardzo dobrze wiem, mam tak podpięty system od 2009r

@STELVIO tak właśnie podłączy ale tylko po to by podczas oglądania filmów nie przepinać przewodów głośnikowych a podczas odsłuchu stereo będzie korzystał  TYLKO I WYŁĄCZNIE Z INTEGRY którą właśnie próbuje wybrać 😋 i mieć lepsze stereo nie z wykorzystaniem pre ampli tylko integry + np CD. 

Teraz wszystko jasne? 

Pzdr

Albo olać to. 

Kolega chce kupić integre ktora musi mieć direct in, albo bypass albo power in jak zwał tak zwał aby można było ją spiąć z amplitunerem. I finisz, 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mkk napisał:

I w zależności od tego co będzie źródełkiem , np po cyfrze do ampli do słuchania "przy kotlecie" , a po rca do wzmaka :)

To już jak kto lubi. 

@1Ender wszystko pięknie opisał ale nie potrzebnie skupia się na amplitunerze w tym wątku jest mowa tylko o tym że Integra ma mieć bezproblemowo dać się połączyć z ampli denona i tyle 😁👍

A skupmy sie na dobrym stereo z integry. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO, udało Ci się odpalić funkcje końcówki mocy w Cyrusie? To jest jakaś dziwna kombinacja klawiszy i pamiętam, że miałem na początku z tym problem 😐. Podpisuje się pod tym co piszą koledzy. W stereo używasz wzmaka i źródła podlaczasz BEZPOŚREDNIO do niego a w kinie wzmacniacz robi za końcówkę mocy. Kupowanie samej końcówki mocy, żeby poprawić stereo jest moim zdaniem gorszym pomysłem gdyż wszystkie źródła musisz podłączyć pod amp AV. Także przy zabawie w łączeniu KD ze stereo moim zdaniem lepiej kupować wzmacniacz i amp z wyjściem pre out. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

@STELVIO, udało Ci się odpalić funkcje końcówki mocy w Cyrusie? To jest jakaś dziwna kombinacja klawiszy i pamiętam, że miałem na początku z tym problem 😐. Podpisuje się pod tym co piszą koledzy. W stereo używasz wzmaka i źródła podlaczasz BEZPOŚREDNIO do niego a w kinie wzmacniacz robi za końcówkę mocy. Kupowanie samej końcówki mocy, żeby poprawić stereo jest moim zdaniem gorszym pomysłem gdyż wszystkie źródła musisz podłączyć pod amp AV. Także przy zabawie w łączeniu KD ze stereo moim zdaniem lepiej kupować wzmacniacz i amp z wyjściem pre out. Pozdrawiam. 

Z podłączeniem wzmak, ampli czy tam końcówka to jest tak jak piszesz i tak ma to wyglądać z czasem. Teraz puszczam przez kompa. Pożyczyłem odtwarzacz CD bo nie miałem. Trochę się do testu widać słabo przygotowałem (z nie wiedzy oczywiście). Ale każdy sprzęt sprawdzam na tym samym źródle więc różnice są. Z tym Cyrusem jest stosunkowo łatwo. Instrukcja nawet ładnie to opisuje. Ale tego nie sprawdzę. Pilot nie działa. A tylko tak można to zrobić. Jestem troszkę zawiedziony, że przysłali mi taki wiedząc, że jest uszkodzony. Ogólnie świat się nie zawali, bo sądzę, że w kinie nie za wiele bym zyskał. W stereo już słuchałem. Ale na razie się nie wypowiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, seba3002 napisał:

@STELVIO 😐Także przy zabawie w łączeniu KD ze stereo moim zdaniem lepiej kupować wzmacniacz i amp z wyjściem pre out. Pozdrawiam. 

Chyba że chcesz napędzić dodatkowe kanały albo AMP np przy 5 kanałach schodzi na 5x50w więc dajesz przez pre out mocniejsze końcówki, albo 😁 masz zajebisty przedwzmacniacz z procesorem. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, STELVIO napisał:

Pilot nie działa. 

No niestety ten pilot to lipa. Spróbuj może wyjąć i poprawić baterie. Czasem po prostu wzmacniacz nie reaguje na polecenia pilota. Tak jak mówię - spróbuj poprawić baterie albo ją w ogóle wymienić. Jest też inna droga - możesz wgrać do wzmaka nowy soft wtedy włączenie funkcji końcówki mocy będziesz mógł wykonać z apki na telefonie bądź tablecie. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...