Skocz do zawartości

Wzmocniacz do stereo i kina


STELVIO

Recommended Posts

Moim skromnym zdaniem niezłym rozwiązaniem dla Ciebie może być cyrus one. To bardzo wydajny prądowo wzmacniacz, który z Twoimi heco powinien zagrać fajnie. Z atollem natomiast trochę bym uważał bo w połączeniu z Heco może być dużo basu. Ale to tylko moje zdanie 🙂. Sam jestem użytkownikiem Cyrusa i jestem z niego bardzo zadowolony. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 dzięki za info. No właśnie z tym Atollem. Heco ma wystarczająco basu. Powiem szczerze, że ten Cyrus wziąłbym w ciemno. Jakoś tak wpadł mi w oko (a wiem, że to nie jest pomocne 🙂) w temacie audio.

Cały czas chodziły mi po głowie w sumie tylko (denon 1520 ale tj najszybszy i najprostszy wybór) Atoll 100, Cambridge  80 i Cyrus one. @BaliGdynia wkurzył mnie tym Roksanem k3 😉. Podejrzewam, że mógłbym sprawdzić to z moim Heco ale nie chcę. Jest to w tym momencie bardzo drogi sprzęt jak dla mnie. Jakby się okazało, że faktycznie zagra najlepiej z całej powiedzmy czwórki byłbym w wielkich tarapatach. a to mi teraz nie jest za bardzo potrzebne. Rozumiecie o co chodzi😁. Najchętniej wypożyczyłbym wszystkie trzy które obstawiałem wcześniej. Bo jak inaczej je sprawdzić jak nie razem? Ale.... jest takie coś jak kasa.

A może sprzedam te Music Style 900, a kupię Heco Celan 302? Może wtedy coś by to ułatwiło ze wzmakiem? 😏 Kuźwa, temat rzeka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Celany gt 302 z atollem ale 200, i jest sporo basu ale nie na foobarze i cd tylko mam go na tidalu jednak mam problem z niskimi częstotliwościami w moim pokoju, na razie jedne kolumny tylko zagraly u mnie w tym aspekcie dobrze. 

Będę coś działał by to poprawić. 

Co do celanow u mojego kolegi zagrały normalnie i to o 2 m2 mniejszym pokoju.Pzdr 

Więc jak toś pisze ze może być źle, to również może być i dobrze 🤔 sprawdź a się przekonasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem najprostsze rozwiąznia są najlepsze. Denon pma1520ae czy pma2000ae, możesz je znaleźć w super cenach (1500ae/1510ae/1520ae/2000ae/2010ae/2020ae)
Co do Roksana to hmmm...przed nim miałem 1510ae i sprzedałem poczekałem dozberałem i kupiłem K3.
Cyrus ale jaki? Ja bym nie kombinował zbyt dużo,
Do 3tys znajdziesz Cambridge Audio CXA80, Music Hall a 35.2,
NAD C368, Denon pma1520ae.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Ale w domu sprawdzałeś inne? Czy w salonie? Czy wziąłeś/wybrałeś pewniaka i kupiłeś? Bo w sumie to najlepiej u siebie poświęcić czas. Kolumny kupiłem przerabiając ze 7 może 8szt. Co i tak jak na mnie to ewenement na skalę światową. Ale w salonach. I broń boże nie mam do siebie pretensji. Tylko wzmak fajnie by było w domu sprawdzić. Tylko nie bądź na mnie zły,że się pytam.😉 Wiem, że lubisz ten temat.🙂
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak jest bo doskonale wiedziałem o jaki dźwięk mi chodzi. Miało być podobnie jak w Denonie ale więcej mocy też "angielskie granie" co prawda Denon japończyk ale Roksan to był strzał w 10, byłem umówiony że jak nie podejdzie to mam możliwość zwrotu, tak że test był i to idealny bo w domu.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a jakbyś zaczął od Cambridge 80 i by się sprawdził? Tylko tego pewnie nie zaproponowali. Albo cosik podobnego. Pewnie, że jak drogi sprzęt się sprawdził to nikt już nie kombinuje z tańszym.

Nie tylko w sumie u Ciebie to bez sensu. Miałeś tą półkę sprzętową i była już osłuchana. 1520 Denon. To w sumie Cambridge 80. Źle napisałem.

To ja powinienem mieć to na początek. Tak myślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a jakbyś zaczął od Cambridge 80 i by się sprawdził? Tylko tego pewnie nie zaproponowali. Albo cosik podobnego. Pewnie, że jak drogi sprzęt się sprawdził to nikt już nie kombinuje z tańszym.
Haha nie wiem, u mnie miał być też kolor srebrny to raz no i moc oraz końcówka mocy w kd, BT na pokładzie jako bonus był.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze wypowiem się na temat wzmacniacza bez wejścia direct in. Miałem przez chwilę jakiś stary wzmacniacz Denona, ktory podłączony do amplitunera. I dla mnie zmienianie położenia gałki głośności we wzmacniaczu nie było zbyt komfortowe. Tym bardziej, że nie jestem jedynym użytkownikiem zestawu. Ale jeśli odpowiada Ci taka opcja to moim zdaniem ten Cambridge w połączeniu z Twoimi kolumnami jest całkiem fajną opcją. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, seba3002 napisał:

A ja jeszcze wypowiem się na temat wzmacniacza bez wejścia direct in. Miałem przez chwilę jakiś stary wzmacniacz Denona, ktory podłączony do amplitunera. I dla mnie zmienianie położenia gałki głośności we wzmacniaczu nie było zbyt komfortowe. Tym bardziej, że nie jestem jedynym użytkownikiem zestawu. Ale jeśli odpowiada Ci taka opcja to moim zdaniem ten Cambridge w połączeniu z Twoimi kolumnami jest całkiem fajną opcją. Pozdrawiam.

 

6 godzin temu, Dedal75 napisał:

Tu raczej nikt nie twierdzi że to komfortowe podłączenie ale jest taka możliwość podpięcia bez direct in. 

Brak pilota to dopiero uniedogodnienie 😁 

Leniwi się trochę zrobiliśmy. Pzdr

Dzięki chłopaki. Ja akurat sprzęt przeważnie sam używam ale zdarza się, że syn się odważy kino odpalić jak mnie nie ma. Leniwy czy nie leniwy, po prostu bezpieczniej będzie jak to udogodnienie będzie. Więc wszystko co nie ma direct in odpada. Przynajmniej się trochę wybór zawęził.😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło. 

Co do używania przez innych, direct in i wzmacniacz jakikolwiek sam się tez nie włączy 😉. A pokrętła głośności można zapomnieć  skręcić nawet przez nieuwagę wycierając wcześniej kurze HAHA 😁. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest prościej. Przycisk "On" i już jest końcówka mocy, przycisk "Off" i już wzmacniacz. W Denonie jest on normalnie usytuowany na frontowym panelu, haha a w Roksanie hmmm...z tyłu jest przełącznik, ci Anglicy wszytko na opak robią, włącznik od zasilania pod spodem jest z lewej strony haha a w CD to jest cyrk już z przełącznikiem bo on jest odpowiedzialny jeszcze za daca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się przyglądam tym sprzętom i nie za bardzo widzę które to mają. Jakiś nie ogarnięty jestem. Albo nie wiem do końca co piszą. Może ktoś z Was ma pewność. 1.Audiolab 8300A    2.Atoll IN 100SE (chyba ma?) 3.Cyrus One  4.NAD C368 . Gdyby było z drogich to Roksan K3 to wiemy, że ma. I został Creek Evolution 100A ?? Kurcze w sumie to dużo już nie zostało. Jakoś dziwne. Myślałem, że więcej tego miałem. Aaa odrzuciłem Yamaha, Pionner i Rotel. Aha i Cambridge niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do branży. @Q21 @S4Home wiadomo , wypożyczam sprzęt. Płacę kaucję itd itd. Wszystko wiem. ale jak już się to wszystko zazębi czyli wybrałem, zdecydowałem się, chcę kupić. Przecież moja kaucja była 100% wymagane ceny, a wszyscy wiemy, że ta cena nas nie interesuje. Jak wygląda rozliczenie. Zwracacie różnicę ceny wynegocjowanej? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, STELVIO napisał:

O Cyrusie kiedyś na Technikarium mówili, że może pracować jako końcówka w kinie. To akurat mogę jeszcze sprawdzić. 😊

Te testy na pewno nie są dla osób które mają jakieś pojecie o audio.

7 godzin temu, STELVIO napisał:

Pytanie do branży. @Q21 @S4Home wiadomo , wypożyczam sprzęt. Płacę kaucję itd itd. Wszystko wiem. ale jak już się to wszystko zazębi czyli wybrałem, zdecydowałem się, chcę kupić. Przecież moja kaucja była 100% wymagane ceny, a wszyscy wiemy, że ta cena nas nie interesuje. Jak wygląda rozliczenie. Zwracacie różnicę ceny wynegocjowanej? Pozdrawiam.

Od razu wypożyczamy w niższej cenie.

Chyba że wypożyczamy nasz model ekspozycyjny a chcesz wymienić na nowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dedal75 napisał:

Z tych co wymieniłeś to Nad raczej nie ma a Cyrus nie do końca wiem ale na 80% ma. Reszta czyli creek, audiolab, atoll, i Roksan mają. Pzdr

To może być bypass, direct in albo AV in. 

Cyrus one ma możliwość pracy jako końcówka mocy. Żeby używać tę funkcję należy na początku wcisnąć jakąś kombinacje przycisków na pilocie a potem można sobie z pilota lub aplikacji zmieniać wejścia. Nie trzeba nawet podchodzić do urządzenia, żeby zmienić tryb pracy wzmaka. A co do samych nazw wejść to są bardzo różne. Main in, power direct, bypass, AV direct. Wiem, że Creek w części modeli ma takie wejście ale kolega ma jakiś starszy model i tam direct in nie ma. Audiolaby mają, atolle mają, marantz wyższe modele, Yamaha i Denon chyba podobnie. Pioneer w niższych już ma. W nadzie trzeba przepinać zwory więc jest to trochę uciążliwe. Ale być może w tych cyfrowych modelach jest inaczej. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...