Skocz do zawartości

Zestaw nagłośnienia do Thorens TD-190


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Mam nadzieję, że wybrałem dobre miejsce na ten temat. Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość :)

Oficjalnie audiofilem nie jestem, ponieważ mam niską wiedzę dotyczącą sprzętu nagłośnienia. Dlatego proszę o poradę osób znających się w temacie, tutaj. Mianowicie...

Pragnę uzyskać wysokiej jakości brzmienie w pokoju o wymiarach 3,8 x 5,9 [m]. Rzut na pokój w załączniku. Czytałem o zasadzie trójkąta równobocznego, więc planuje kolumny ustawić w miejscach oznaczonych "X". Prawdopodobnie fotele wyniosę z pokoju. Kolekcjonuję płyty winylowe oraz CD. Słucham przede wszystkim rocka/metalu, lecz lubię również Jazz, Blues, Disco, a nawet elektroniczne dźwięki. Do tej pory korzystam z:

  • gramofon Thorens TD-190,
  • przedwzmacniacz Power Dynamics PDX010
  • wieża Sony RX88 (2 oryginalne kolumny). 

Jakość dźwięku zdecydowanie mnie nie zadowala. Sygnał dźwiękowy z gramofonu przekazywany jest CHINCH-em do przedwzmacniacza, a następnie płynie kablem (niestety długim) CHINCH --> Mini Jack do wieży (z założenia jest to tymczasowe rozwiązanie).

Gram na perkusji akustycznej i mieszkam na wsi. Zależy mi na tym, aby sprzęt był głośny, a jednocześnie dźwięk nie był jednym wielkim hukiem (chcę słyszeć muzykę w czasie grania gdy jestem sam w domu :D). Imprezowy ze mnie chłopak, więc chciałbym też mieć możliwość odtwarzania muzyki z płyt CD, USB oraz przez Bluetooth. Szukam przede wszystkim sprzętu pod gramofon. Myślę, że najrozsądniejszym rozwiązaniem byłby zestaw: amplituner + 2 kolumny. Jestem jednak otwarty na wszelkie propozycje i rady. 

Nie mam pojęcia jakie parametry powinienem brać pod uwagę, aby nie przepłacić za sprzęt oraz brzmienie było satysfakcjonujące.

Mój budżet to max 2 500 PLN (docelowo planuję przeznaczyć 1000-2000 zł)

Z góry dziękuję za porady :)

Pozdrawiam, Radek. 

 

 

pokoj.png

Edytowano przez Radek44413
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...