Skocz do zawartości

Dobór sprzętu do pomieszczenia 2+1 + Apli


Łukasz Szpinda

Recommended Posts

Cześć,

Jestem absolutnym noobem w kwestiach aduifilologii, jednak wierze, że doświadczeni pomogą, pewnie temat często spotykany, jednak ja nie znalazłem idealnie swojego, poza tym jest też czynnik indywidualnych preferencji. By nie pisać eseju, w raportowym skrócie:

1. AKUSTYKA i pomieszczenie: 

Metraż pomieszczenia ok 30 m2, wymiary 6,7m x 4,0m - umiejscowienie sprzętu jak na grafice (z różnicy w odsłuchy w poszczególnych częściach pomieszczenia jestem świadom)

Możliwości ustawienia kolumn (ważne!): ze względów estetycznych -> nie chce nic nigdzie wieszać, głośniczki mogłby stać w kątach narożnika na podestach ale to też zbytnio zaburzy design pomieszczenia -> zatem opcja to tylko 2x kolumna podłogowa + sub + (ewentualnie głośnik środkowy).

2. PRZEZNACZENIE: 50% kino + netflix : 50% muzyka (spotify, YT  z TV)

Preferencje muzyczne: to EDM (cały przekrój, trance, trap, electro, dub step, house, techenko to ciemne i mniej ciemne i bardzo ciemne, w sumie HS to jednak nie). Lubie ładny niedudniący bas, ale wiem ze budżet mi takie rarytasy wykluczy :(

3. SPRZET: j.w czyli 2x kolumna + AMPLI + SUB

4. BUDZET: no cóż... wolałbym mniej niz 3,500...

Będę szalenie wdzięczny za rady i podpowiedzi jakieś sensowne sety.

 

F9xZBLS.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie widziałbym 2 możliwości:
1. Zakup amplitunera + 2 kolumn i w przyszłości subwoofer + centralny
2. Zakup amplitunera + 2 kolumn + subwoofer, a w przyszłości głośnik centralny.

Dobrym rozwiązaniem byłaby Yamaha RXV485 + Pylon Audio Pearl 27 lub Yamaha RXV485 + Pearl 25 + STX Electrino 150 s. Brzmienie jest detaliczne i bardzo dobrze prezentuje scenę dźwiękową. Bas z samych Pear 25/27 dla wielu osób jest wystarczający ale w kinie domowym subwoofer jest bardzo istotny. W przyszłości będziesz mógł pomyśleć o dobraniu głośnika centralnego z serii Pearl. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź rozumiem. Myślę ze zdecyduje się własnie na Pearl 27 na suba sobie jeszcze poczekam i kwestia APLI. Jak opisałem nie planuje miec wielu głosików. Wiec może jest jakis AMPLI tylko Sterea do ktorego można w przyszłości podpiąć SUBa? + nie ukrywam ze chciałbym by był dość niewielki - uwazam, że takie głośniki juz beda na dłużej mi służyły pytanie czy potrzebuje na pewno AMPLi za ca. 2k? Czy będę korzystał z przynajmniej 50% jego funkcji? Na co zwrócić uwagę serdeczna prośba o podpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hierarchia na szybko od najgorszego do najlepszego: amplituner kina domowego -> amplituner stereo -> wzmacniacz stereo. Pytanie na ile będziesz słyszał różnicę? Tego niestety bez odsłuchu nie będziesz w stanie określić.  Jeśli nie planujesz rozbudowy systemu do 5.1 to amplituner stereo będzie lepszym rozwiązaniem i Rn402 będzie porównywalny z modelem rxv485. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niezwykle kiepski w stereo :P tak to wygląda z porównani do 485 :P

Tak poważnie to oczywiście że tutaj mówimy o amplitunerze stereo.

Cena nie jest jednak duża a kolega za dużo zwraca uwagę na design to widać po poście.

Onkyo 8250 / Pioneer SXN30AE / Yamaha RN602 do tego Melodika BL40MKIII, Magnat Shadow 207, Indiana Tesi 561 albo wąskie ELAC F5.2

Zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...