Skocz do zawartości

Zestaw do małego pokoju


tomku

Recommended Posts

Witajcie, od jakiegoś czasu poszukuje zestawu stereo do małego pokoju. Pokój ma niecałe 11 m2. Zestaw ma służyć do oglądania TV (Netflix i filmy - podpięte pod HTPC) i słuchania muzyki (Spotify, Apple Music), proporcje jakieś 70/60-30/40. 

Obecnie słucham na Logitechach Z5500, ale z uwagi na mały remont postanowiłem coś zmienić i ograniczyć głośniki. Wcześniej miałem Sonosa Playbara, potem zestaw 5.1 Canton Movie (do muzyki w ogóle się nie nadawał, a w filmach też bez rewelacji) z amplitunerem Onkyo, a obecnie wspomniane Logitechy, które mimo wszystko całościowo dobrze oceniam. Muzyka to szerokopojęty pop, elektroniczna, classic rock - więc dość różnorodna. 

Od sprzętu chciałbym, aby był uniwersalny, miał funkcje sieciowe (dość istotne). Sprzęt może być zarówno nowy, jaki i używany. Cena jaką sobie założyłem to ok. 5000 zł, ale bardziej celowałbym tutaj w zestaw jak najbardziej opłacalny, tj. cena/jakość. Nie chciałbym płacić dwa razy drożej jak coś jest tylko trochę lepsze. 

Z tego co się naczytałem to wybrałem takie sprzęty (początkowo myślałem o aktywnych głośnikach, ale sam już nie wiem):

Głośniki: 

Monitor Audio Silver 100

Heco Aurora 300

Magnat Quantum 753, 723

Studio 16Hz Canto One

Dynaudio Emit M20

KEF Q350

Focal Chorus 706, 716

Indiana Line Nota 260X, 250X

 

Fyne Audio F302

Dali Zensor 5

Melodika BL40MkIII

System Audio Saxo 40

 

KEF LSX

Audio Pro A26, A36

Triangle Elara

 

Wzmacniacz:

NAD356BEE, 338

Onkyo 8270, 8250, 8150

Atoll in80

Cambridge CXA60, 80, CXN

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

A172ABAB-D8B1-45DF-814B-8E333C5AC763.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, moja propozycja to wzmacniacz z funkcjonalnością sieciową NAD C338, który połączyłbym z kolumnami Focal Chora 806 lub Monitor Audio Bronze 2. Wzmacniacz to urządzenie, oferujące szybki, dynamiczny dźwięk. Focal to energia, moc, sprężystość. Monitor Audio zagra trochę spokojniej, bardziej stawiając na szczegółowość, analityczność. 
Przyjrzyj się moim propozycjom, zapraszam po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie masz na prawdę bardzo spory wybór. Pytanie bardziej co ci odpowiada. Już w tych modelach które ty zaproponowałes jest kilka ciekawych sztuk i takich godnych polecenia. Nikt, powtarzam nikt nie powie ci co masz wybrać. Nawet opisując dźwięk możesz jedynie albo przybliżyć się do produktu który jest ci bliżej albo wręcz na odwrót pominąć taki który finalnie spisał by ci się na plus. Moim zdaniem sprawdź canto one, silver 100, kefy i już będziesz wiedział jakie są różnice w kolumnach. 

Jesteśmy otwarci, zapraszam. Możemy też wysłać sprzęt na odsłuch domowy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...