Skocz do zawartości

Najlepszy zestaw do muzyki i kina (wzmacniacz i kolumny)


Marcin Jaśkiewicz

Recommended Posts

Cześć,

Przeczytałem mnóstwo forów i postów ale z uwagi na duży rozdźwięk w opiniach nadal jestem w punkcie wyjścia. A ponieważ trafna odpowiedź na moje pytanie będzie bardzo pożyteczna dla wielu innych użytkowników to bardzo proszę przy odpowiedziach nie kierować się tym : "jaką mam marże w sklepie na tym czy innym sprzęcie", "że, mam akurat coś używanego na sprzedaż na Allegro" albo "jestem fanatykiem tego czy tamtego". Proszę o uczciwość i obiektywne odpowiedzi nie nakierowane na własne korzyści.

Po takim dość srogim wstępie chciałby zapytać Was o idealny zestaw stereo do muzyki (rock, pop, filmowa, klasyczna) i jednocześnie do kina domowego. Pokój 35 m2. Bardzo zależy mi aby dźwięk był "duży", monumentalny, z dużą ilością "powietrza", dawał wrażenie bycia wewnątrz wydarzenia, miał nisko schodzący bas, szeroką i głęboką scenę z możliwie jak najlepszą holografią. Dźwięk najbardziej przypominający to co daje kino domowe z subwooferem ale z dwóch głośników. Czyli generalnie ma to być jak najlepsza namiastka drogich i dużych zestawów ... z jednym wyjątkiem. Nie zależy mi na neutralności i naturalności - ten dźwięk ma sprawiać przyjemność  a nie być materiałem do studyjnej obróbki. 

Jeśli chodzi o wzmacniacze to zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Yamahą A-S701 i NAD 356BEE. W przypadku kolumn nie przychodzi mi nic innego do głowy jak Klipsch RP-8000F. A co Wy o tym sądzicie ? Czy w tych pieniądzach można znaleźć coś lepszego ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Haha dokładnie też tak czuję pewnie że można. Najlepsze jest to iż każdy będzie tu zachwalać swoje zestawy bo każdy słyszy inaczej i generalnie to nie wiem czy 2.0 czy jednak 5.1set czy jak to ma być?
Solidny bass hmmm... SvS pb16ultra do tego Monitor Audio Silver 500 i Denon 8500h lub Denon pma2020ae

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz stereo do 10tys zł i masz pokój 35m2. Generalnie chciałbyś aby był wzmacniacz+ CD+ DAC czy z czego słuchasz muzyki, czy może jednak amplituner stereo coś rodzaju DENON DRA800H lub Onkyo tx8390 a może Yamaha 803D lub Arcam A30.
Ja jako zwolennik marki Denon bo takowa posiadam w domu to z mojej strony mogę polecić Amp AV Denona od modelu avr-x4400wh w górę, do tego wzmacniać Denon pma-2020ae jeśli używanych się nie boisz. Ja że nie mogłem dostać używki to kupiłem Roksan K3 i to mam połączone z kolumnami Monitor Audio Silver10, które też by do Twojego metrażu pasowały by.
Czemu Twój wybór padł na Yamahę i Klipsch? Jaki był powód, cena czy ładnie wyglądam czy może taki zestaw już słuchałeś i się podobało???
Wiesz że my tu sugestie damy jedynie ale to Ty musisz testy zrobić i podjąć decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisałem, że chodzi mi TYLKO o WZMACNIACZ STEREO i DWIE KOLUMNY. Skoro zestaw, który sam zasugerowałem do osądzenia kosztuje ok. 8400 zł tzn. że mówimy o zestawie, który nie może przekroczyć 9 000 - max. 10 000 zł. "Mam pokój" 35 m2 bo suma pokoju z aneksem kuchennym i przedpokoju :). Całe mieszkanie ma 50m2 :)  Nie jestem milionerem - audiofilem, tylko osobą które chce maksymalnie jak najlepiej wydać bardzo ciężko zarobione pieniądze. Kable za 350 zł za 1mb to nie ja ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok Wzmacniacz plus kolumny s co ze źródłem??? Wiesz możesz mieć super set a źródło będzie słabe to te 10tys nawet efektu nie da.
W dzisiejszych czasach dużo ludzi stawia na Amp stereo ze względu na nowinki techniczne jak i minimalizm. HDMI czy radio internetowe czy Tidal i bluetooth.
Ja jak na testach ostatnio byłem to bardzo fajnie z Yamaha zagrały kolumny Pylon Audio Diamond 28, a jeśli mówimy o kablach to RCA czy do kolumn to też nie można lekceważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara i dobra zasada mówi, że najważniejsze są kolumny, potem, wzmacniacz a na końcu źródło. Na głośniki powinno się wydać dwa razy tyle co na wzmacniacz. Dla mnie ma to sens. Przy dzisiejszej jakości plików z internetu to nie ma co się zbytnio roztrząsać nad źródłem. Mam MagicDAC 100 podpięty do odtwarzacza DVD, wyjście optyczne w TV więc o źródło się nie boję...

Ale jest już konkret !!! Pylon Audio Diamond 28 + Yamaha ... W czym dźwięk z tych Pylonów przewyższa Klipsche ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety porównania z Klipsch rp8000f nie miałem, kiedyś rp280f słyszałem ale to jakieś 2lata temu. Wiem że mi się nawet podobało ale nie aż tak aby te kolumny kupić.
Cambrige Audio CXA81, Roksan K3, Nad375, Primare I32, Creek A100, Yamaha AS801, Atoll IN200, Music Fidelity Mi6 lub nie. Czy inne marki. Heco Aurora, Monitor Audio Silver, Fine Audio czy Tannoy, Klipsch, Pylon Audio, Kef, Focal, jak i dużo dużo innym marek, uwierz każda innaczej zagra i nie ma jednej uniwersalnej która super jest. Dla Ciebie może coś się innego podobać niż dla mnie. (Mój typ Roksan+Monitor Audio, Nad+Heco, Yamaha+Pylon) a ktoś inny zaproponuje np. ProAc Studio kolumny i wzmacniacz lampowy.

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://www.audiostereo.pl/topic/149568-nowy-zestaw-stereo-za-ok-10-tys/&share_tid=149568&share_fid=24303&share_type=t&link_source=app
Tu podobny temat, zestaw stereo do 10tyś

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://forum.audio.com.pl/topic/72282-34m2-salon-stereo-7tys-z%C5%82-komplet/&share_tid=72282&share_fid=1854091&share_type=t&link_source=app
Kolejny podobny temat.
Może coś pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha z klioschami to będzie siekiera. Uważaj na to.

Jak chcesz klipsche to ja bym szedł w atolla. 

Jak chcesz mniej jaskrawych kolumn to heco aurora 1000. Jest łatwiej dobrać wzmacniacz. I tu na przykład Cambridge cxa81, nad 375. 

Jest bardzo duży wybór sprzętu w tej cenie. No musisz coś odsłuchać albo wypożyczyć. 

Zapraszam do nas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozwiązań jest wiele.
Klipsch rp8000f to potężne kolumny, które potrzebują większej przestrzeni powyzesz 30m2. Jest to dynamiczne i jasne brzmienie z mocno wyeksponowaną górą pasma i mocniejszym dołem, taka V-ka. Yamahy do tych kolumn nie polecam, zddcydownanie lepszym rozwiązaniem jest nad c356bee, który ociepli brzmienie. W takim przypadku zostaje wyłącznie system stereo, który  oczywiście również sprawdzi się w przypadku oglądania filmów.
Jeśli lubisz potężne brzmienie i dużą przestrzenność to zwróć uwagę na Pylon Audio Diamond 28 w połączeniu z Yamahą as701 lub Cambridge Audio CXA81 lub Roksan k3.
 

Zapraszam do kontaktu z nami w sprawie wyceny poszczególnych zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zebranych informacji wyłaniają mi się dwie pary :

1. Yamaha A-S701 + Pylon Audio Diamond 28

2. NAD 356BEE + Klipsch RP-8000F

O ile drugi zestaw jest dla mnie logiczny - bas NADa balansuje się z sopranami Klipscha to w przypadku pierwszego zagadką są dla mnie nie znane do tej pory a polecane do Yamahy Pylony. Abstrahując od doboru odpowiedniego do nich wzmacniacza, który zapewni synergię, czy rzeczywiście są konkurencją czy może nawet lepsze od Klipsch RP-8000F. Klipsche z uwagi na wielkość głośników, skrzyni, głośnik sopranowy, maga renomę producenta wydawać by się mogły o wile lepsze zwłaszcza do oczekiwanej przeze mnie roli. Które lepiej oceniacie pod kątem przestrzenności dźwięku (szeroka i głęboka scena, namiastka holografii) i jego "monumentalności" (tzw. "duży", namacalny dźwięk z duża ilością "powietrza") ?  Nie istotna jest przy tym dla mnie naturalność i neutralność. Niby na dwóch portalach mają super recenzje ... ale na tych portalach wszystkie wzmacniacze i kolumny grają tak jak te dwa, trzy razy droższe.... :))) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przestrzennym dźwiękiem charakteryzują się Pylon Audio Diamond 28 . Nie jest to jasne brzmienie tak jak Klipsch co w przypadku słuchania muzyki nie będzie tak męczyć. Dołu jest pod dostatkiem, jest mięsisty i obszerny. Klipsch rp8000f charakteryzują się lepszą kontrolą basu i większą szczegółowością, średnica jest wycofana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniaczy listę bym zamknął na Yamaha A-S701, NAD 356BEE i Cambrige Audio CXA81 (jak budżet pozwoli). Jakoś nie przekonują mnie "prawie puste w środku" egzotyki ze stosunkowo wygórowanymi cenami ... 

A co do głośników to jeszcze prośba o opinie na temat Altusów 380S, STX Electrino 500 (czy takie kolosy zagrają równie dobrze przy cichym słuchaniu ?), no i może STX Φ-Neutrino FX-150 o ile nie mają zbyt cienkiego dźwięku i nadrabiają zapewne słabszy dół wszystkim innym - może w połączeniu z NADem 356 lub 375 ??? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem

13 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

1. Yamaha A-S701 + Pylon Audio Diamond 28

2. NAD 356BEE + Klipsch RP-8000F

drugi zestaw zagra znacznie lepiej. Dynamiczniej. Ale i jaskrawo na wyższej średnicy.

Diamond 28 to kolumny bardzo dobrej jakości ale chyba wymagają czegoś więcej niż AS701.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zgłębieniu "tajemnicy" Pylon Diamond 28 wynika, że owszem są bardzo dobre ale pod warunkiem zastosowania wzmacniacza powiedzmy "powyżej 5000 zł" . 

Czy ktoś ma jakieś wiarygodne porównanie dwóch podobno czarnych koni za 5000zł tzn. Cambridge Audio CXA81 i Marantz PM7000N ? 

Jest jeszcze NAD C368 / C388 ale nie chce mi się wierzyć, że klasa D i prawie pusta obudowa zapewnią potężny i monumentalny dźwięk ...

Co do powyższych NADów odpycha mnie jeszcze od nich pazerne podejście producenta i wypuszczenie czegoś co u konkurencji jest standardem (w tego typu kombajnach) bez dodatkowych funkcjonalności po to aby potem łupić ludzi za drogie i wyjątkowo nieopłacalne dodatkowe moduły.  

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Do 5k dostaniesz spokojnie: Roksan K3, Musical Fidelity M3si, Cambridge Audio CXA80,
Cambridge Audio 851A,
Primare i32,Creek 100A.

Z tym, że autor chce przeznaczyć 8000-9000 PLN na cały set. Kupując któryś z tych wzmacniaczy zostaje 4000 PLN na kolumny. A jak napisał w którymś poście @Marcin Jaśkiewicz jego zdaniem na kolumny powinno wydawać się 2 razy więcej niż na amplifikacje. Oczywiście nie zawsze tak jest bo często dobry wzmak potrafi ze średnich kolumn wycisnąć naprawdę wiele. A odnośnie wzmacniaczy w klasie D - słuchałem tego nada i nie wiem czy jego dźwięk można nazwać monumentalnym, ale na pewno nie miał problemu z napedzeniem kolumn. Sam zresztą mam Cyrusa, który jest też "częściowo" D-klasowy i gra on wg mnie naprawdę zacnie. 

2 minuty temu, seba3002 napisał:

 

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no tak...teraz bądź tu mądry w dzisiejszych czasach, kup wzm i kolumny i podziel to do potęgi 5 z pierwiastka 3 przy tym aby nie było mniejsze od zera haha. Dziś to nie ma sensu, kolumny 2razy droższe czy wzm połowę kasy budżetu.
Budżet jeden...10tys i w tym ma być wzm+kolumny i kable i wszytko w temacie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Z tym, że autor chce przeznaczyć 8000-9000 PLN na cały set. Kupując któryś z tych wzmacniaczy zostaje 4000 PLN na kolumny. A jak napisał w którymś poście @Marcin Jaśkiewicz jego zdaniem na kolumny powinno wydawać się 2 razy więcej niż na amplifikacje. Oczywiście nie zawsze tak jest bo często dobry wzmak potrafi ze średnich kolumn wycisnąć naprawdę wiele. A odnośnie wzmacniaczy w klasie D - słuchałem tego nada i nie wiem czy jego dźwięk można nazwać monumentalnym, ale na pewno nie miał problemu z napedzeniem kolumn. Sam zresztą mam Cyrusa, który jest też "częściowo" D-klasowy i gra on wg mnie naprawdę zacnie. 

 

Jakiego Cyrusa masz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś prawidłowo odebrał moją intencję ale prawda jest taka, że można złożyć dobry zestaw za naprawdę nieduże pieniądze i to nie jest kwestia problemu polegającego na różnych gustach, preferencjach i problemie w określeniu jednego konkretnego zestawu (przy założeniu oczywiście odrzucenia ekstremalnych gustów - z jednej strony "boomboxów" a z drugiej "purystów" mających wzmacniacze za 50 000 zł wyposażonych jedynie w regulację głośności).

Problem w wyborze "taniego i dobrego" jest we wszechobecnej manipulacji (audio voodoo) potencjalnymi klientami przez cały szereg osób/ firm czerpiących z tego niemałe korzyści i marże jakie w innych dziedzinach, nawet farmacji, nikomu się nawet nie śniły. 

Stąd karkołomna próba wykorzystania waszej wiedzy i skorzystania z wiedzy uczciwych osób a nie dania się tym którzy manipulują dla własnych korzyści, dla wybrania czegoś co naprawdę za nieduże pieniądze może zagrać bardzo dobrze i uniwersalnie. Może to być jedna czy kilka konfiguracji, które spełniają powyższe ...  

Stąd zaproponowałem na początek Yamahą A-S701 i NAD 356BEE bo moim zdaniem są one przykładem bardzo uczciwego podejścia producentów do kwestii cena/ jakość sprzętu i dźwięku i nikt nie zaproponował jakieś droższej alternatywy nawet do ok. 5000 zł. Czytając nawet sponsorowane testy zaproponowanych w tym poście wzmacniaczy widać jak recenzenci dwoją się i troją aby przekuć ich wady w zalety... tak jak deweloperzy - jak budynek jest przy hałaśliwej wielopasmowej drodze czy torach to piszą "Poczuj puls miasta", "Apartamenty w dynamicznym sercu miasta" .... 

Wracając do pytania bez odpowiedzi i próby znalezienia alternatyw czy ktoś potrafi w kontekście pytania z nagłówka wypowiedzieć się na temat Cambridge Audio CXA81 i Marantz PM7000N ? Rozważam zwiększenie budżetu jeśli były by tego warte (DAC, sieć ...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze w kwestii kolumn. Ponieważ "duży / monumentalny" dźwięk i tzw. "hektary" to domena firm amerykańskich to środek ciężkości przerzucam delikatnie w kierunku takich firm jak Klipsch, JBL i Polk.  Ponieważ JBL to już tylko wydmuszka, która przerzuciła się na kolorowe, plastikowe piszczałki to pozostaje jeszcze przyjrzeć się POLK AUDIO RTI A9 ...

Co nich sądzicie w kontekście konkurencji w cenie ok. 3400 zł za 1 szt. w w szczególności w stosunku do Pylon Audio Diamond 28, Klipsch RP-8000F i Kef Q950 ?

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...