Skocz do zawartości

Najlepszy zestaw do muzyki i kina (wzmacniacz i kolumny)


Marcin Jaśkiewicz

Recommended Posts

CXA 81 ma podobno charakterystykę lekkiego U czy V czego nie ma CXA80 także jak dla mnie jedynie 81 ...

A tak na marginesie wytrawni "audiofile" bronią się rękoma i nogami przed jakimkolwiek podbijaniem skrajów a nie zdają sobie sprawy, że z upływem lat słuch coraz bardziej obcina górę i dół pasma i to co słyszą na swoich zestawach za 100 000 zł to średnica z górnym basem i dolnymi sopranami + urojenia. Wzmocnienie skrajów  sprawia, że osoby po 40 mogą usłyszeć dźwięk jako liniowy a nie z obciętymi skrajami 

To jest właśnie magia marketingu branży hi-end i kabli zasilających poprawiających holografię i głębokość sceny 🙂  

Sam zastanawiam się nad produkcją stożków drewnianych, które ustawione na głośnikach poprawiają rozdzielczość średnicy  ;)

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ale skoro wiesz czego chcesz to do czego jest Ci potrzebna opinia innych. Skoro odpowiada Ci granie skrajami pasma to ok. Słuchałem jakiś czas temu Cambridge CXA80 z focalami i na pierwszy rzut "ucha" takie granie może się podobac. Ale czy do dłuższego słuchania będzie ok? Dla mnie raczej nie, bo ja takiego grania nie lubię. I mam więcej niż 40 lat 🙂. Ale skoro Tobie to odpowiada - masz do tego prawo i nikt nie może Ci powiedzieć, że zestaw nie może tak grać. A to co myślą inni to jest ich problem 🙂. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego, żeby wyłowić wartościowe wskazówki ... np. nie słyszałem do tej pory o Polk Diamond 28 a wychodzi na to, że to dobre i spełniające moje oczekiwania kolumny. 

Teraz zastanawiam się nad wyborem z  Polk Audio RTI A9,  Pylon Audio Diamond 28, Klipsch RP-8000F i Kef Q950   oraz Yamahą A-S701, NAD 356BEE, Cambridge Audio CXA81 i Marantz PM7000N   

Dochodzą jednak głosy, że CXA81 nie różni się aż tak odczuwalnie od CXA80, który mi nie podchodzi ("szkoła brytyjska").  A to też dobra wskazówka ... (aby być może zdystansować się od recencji CXA81)

 

 

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

Wracając do pytania bez odpowiedzi i próby znalezienia alternatyw czy ktoś potrafi w kontekście pytania z nagłówka wypowiedzieć się na temat Cambridge Audio CXA81 i Marantz PM7000N ?

Nie wiem co mysli, ale jezeli chodzi o moc to CXA81 daleko w tyle zostawia Marantz PM7000N. Wniosek z tego taki ze CXA81 lepiej napedzi kolumny.

Do rocka odsluchaj te polaczenie: CXA81 lub CXA80 z kolumnami Polk Audio RTi A9 lub Polk Audio RTi A7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się coś wydaje, że ten Marantz jest gorszy od CA.

A w jakiej kolejności byście ustawili te kolumny pod kątem jak najlepszej przestrzenności i "wielkości" dźwięku ?

 Polk Audio RTI A9,  Pylon Audio Diamond 28, Klipsch RP-8000F, Kef Q950 ..... i  Tannoy Revolution XT 8F

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, mając do dyspozycji  (9500 zł) 

Polk Audio RTI A9 

Pylon Audio Diamond 28

Klipsch RP-8000F

Kef Q950 

Tannoy Revolution XT 8F

oraz 

Yamaha A-S 701 

NAD 356BEE

jaki zestaw byście złożyli aby uzyskać jak najlepszy dźwięk o następujących cechach :

- głęboka i szeroka scena

- jak najlepsze obrazowanie (holografia) dźwięku

- monumentalność, wielkość i napowietrzenie dźwięku

- atmosfera sali koncertowej 

- nieco podkreślone skraje pasma

- jak najwięcej jak najniższego basu a nie za dużo tego wyższego

- podczas oglądania filmów namiastka zestawu kina domowego z subwooferem  

Nie zależy mi przy tym na naturalności i neutralności dźwięku 

 

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Cyrusy są w klasie D z klasycznym zasilaniem

15 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

Podsumowując, mając do dyspozycji  (9500 zł) 

Polk Audio RTI A9 

Pylon Audio Diamond 28

Klipsch RP-8000F

Kef Q950 

Tannoy Revolution XT 8F

oraz 

Yamaha A-S 701 

NAD 356BEE

Moim zdaniem za dobre kolumny względem wzmacniaczy. Rozumiem że problemem jest budżet.

Ale tutaj do tych kolumn trzeba czegoś lepszego.

Dodatkowo zapytam wprost. Co jest źródłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu chcę podłączyć odtwarzacz DVD/CD i TV poprzez złącze optyczne i Cambridge Audio DAC Magic 100.

No właśnie ... kolumny  za dobre do tych wzmacniaczy ... Tylko jakoś te "audiofilskie" powyższe propozycje mnie jakoś nie przekonują .... w środku o połowę mniej bebechów (nie mówię o klasie D) niż w Yamaha a cena 2-4 x wyższa. Nie lubię generalnie kupować czegoś z 300% procentową marżą producenta, która idzie m.in. w sponsorowane testy, w których np. słabą przestrzenność dźwięku opisuje się tekstem "kameralna i nieprzytłaczająca scena" itd.  Dlatego celuję w firmy "popularne". Ale Danone, Onkyo i Marantz odpadają bo moim zdaniem się trochę mdłe więc zostaje Yamaha i NAD. Przy czym wzmacniacz i para kolumn powinny się zmieścić w 10 000 zł... Chodzą mi po głowie te Pylony ale one chyba są rzeczywiście dobre tylko w parze bardzo dobrym wzmacniaczem. Myślałem jeszcze o Yamaha A-S1100 ale ona ma słaby dół pasma i o NAD C375DEE ale on dostał cienką opinię na What Hi Fi ... 

Więc jaką by Państwo mieli propozycję na moje rozterki ? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Cambridge Audio CXA81 + Pylon Diamond 28     ???

Ponieważ te Pylony mają bardzo dobre opinie to staram się znaleźć do nich wzmacniacz do ok 6000 zł, do którego mam jakieś tam "zaufanie" ...

Z tych do, których mam mniejsze zaufanie najczęściej wymieniane są " Roksan K3 i Attoll IN 100 / 200 . 

Waszym zdaniem co by było najlepsze ?  Roksan K3, Attoll IN 100 / 200, Cambridge Audio CXA81 czy Hegel H90 ???

Przypomnę, chodzi o uzyskanie monumentalnego i bardzo przestrzennego dźwięku 

Wiele osób podkreśla, że te kolumny wymagają dobrego wzmacniacza , lepszego niż upatrzone przeze mnie A-S701 i C356BEE stąd moje kolejne pytanie 

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz lepsze, bardziej wydajne prądowo modele wzmacniaczy, to idź w używane. Wtedy jakąś hybrydę czy lampę jesteś w stanie kupić. 

Albo końcówki mocy i przedwzmacniacz. 

Co do Yamahy to możesz poszukać używanego jednego z najwyższych modeli Yamahy As 3000.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Jak chcesz lepsze, bardziej wydajne prądowo modele wzmacniaczy, to idź w używane. Wtedy jakąś hybrydę czy lampę jesteś w stanie kupić. 

Albo końcówki mocy i przedwzmacniacz. 

Co do Yamahy to możesz poszukać używanego jednego z najwyższych modeli Yamahy As 3000.

Pozdrawiam 

Używane całkowicie i nieodwołalnie odpadają :)  Nie wiem skąd ta moda na kupowanie wytartych potencjometrów i wysuszonych kondensatorów w obdrapanej obudowie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

Używane całkowicie i nieodwołalnie odpadają :)  Nie wiem skąd ta moda na kupowanie wytartych potencjometrów i wysuszonych kondensatorów w obdrapanej obudowie :)

Jak najbardziej zgoda ..... 

 

 

 

 

 

Ktoś musi być "dawcą" na rynku używanego audio :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie, ale nie będę Cię prostować. Sprzęt, który zazwyczaj kosztował jako nowy kilka, kilknaście tysięcy złotych jest zazwyczaj zadbany i bardzo często wygląda jak wyjęty prosto z pudełka. A i kondensatory są zazwyczaj sprawne, nawet w sprzęcie który jest już dość wiekowy. Dlaczego? Bo jakość podzespołów była często z wysokiej lub najwyższej półki. 

Kup sobie nowy. Twoja sprawa. Twoje pieniądze. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Przepraszam ale AS 1100 ma słaby doł a 375 słabą opinie w What HiFi?

No to po co potrzebujesz naszych porad? Słuchałeś tego As 1100? Gdzie i z czym że ma słaby doł?

Roksan K3, Cambridge CXA80 właśnie 375 to modele w które bym uderzał. Nawet wydajny Cyrus ONE!

Najchętniej bym sobie posłuchał w salonie ale ponieważ to problematyczne to muszę opierać się na tym co przeczytałem a sporo pisze a (zbyt) delikatnym dole A-S1100. Z kolei What Hi-Fi uchodzi za najlepszego recenzenta na rynku ...

Jestem świadomy, że większość testów jest stronniczych i sponsorowanych dlatego staram się zdobyć wiedzę z jak największej ilości źródeł i z pomocą intuicji odsiać ziarn od plewów   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że What Hi Fi to brytyjski magazyn?

A wiesz że mają powiązania z Ricker Sound i Cambridge? Nie dziwi Cie że ten wzmacniacze zawsze są z nagrodami? Że brytyjski sprzet jest zawsze top?

 Nie zwróciłeś na to uwagi? Lubie ich owszem, ale tak samo jak innych ich recenzje trzeba cedzić przez palce.

Ttuaj As 1100 jest wyborem redakcji

https://www.avtest.pl/images/download/ranking-sprzetu-audio-video-9-2019.pdf

Komu wierzyć ?:P

Yamahy 1100 juz nie bedzie. Bedzie model 1200. Ale serio słuchaj a nie czytaj!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc !

Biorąc pod uwagę wasze wszystkie porady wyszedł taki zestaw :

Atoll in100se + Pylon Diamond 28 

Pozostaje mi zadać ostanie pytanie : Czy zestaw ten zapewni wyczuwalnie lepszy dźwięk przy założeniu, że nie zamierzam kupować jakiś droższych kabli, modyfikować akustykę mieszkania i przesiadywać cięgle w optymalnym dla ustawienia kolumn miejscu, od :

Yamaha A-S701 + Pylon Diamond 28 

NAD C365 BEE + Klipsch RP-8000F

Przypominam, że chodzi o 

- głęboką i szeroką scenę

- jak najlepsze obrazowanie (holografia) dźwięku

- monumentalność, wielkość i napowietrzenie dźwięku

- atmosferę sali koncertowej 

- nieco podkreślone skraje pasma

- jak najwięcej jak najniższego basu a nie za dużo tego wyższego

- podczas oglądania filmów namiastkę zestawu kina domowego z subwooferem  

Nie zależy mi przy tym na naturalności i neutralności dźwięku 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...