Skocz do zawartości

zestaw stereo do muzyki klasycznej


haq8732wx

Recommended Posts

Witam,

Interesuje mnie kupno wzmacniacza oraz kolumn do słuchania muzyki klasycznej, w pokoju o powierzchni ok. 16-20 m2. 

budżet na całość (wzmacniacz +2 kolumny podłogowe) to 5000 top.

interesuje mnie wyłącznie nowy sprzęt.

muzyka jest odtwarzana głównie ze spotify (laptop, telefon itp), ew CD

zestaw raczej nie będzie rozbudowywany, chodzi tylko o to, żeby słuchać muzyki w przyzwoitej jakości przez najbliższe kilka lat.

Śląsk/okolice

będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z muzyką klasyczną jestem związany zawodowo, dlatego zależy mi na szybkim, codziennym dostępie do szerokiej bazy nagrań i tu streaming się sprawdza, zresztą spotify premium z tego co się orientuję odtwarza AAC 320 a TIDAL którego najczęściej używam podobno nawet 1,4, więc nie ma tragedii :)

Byłbym zobowiązany w takim przypadku gdyby ktoś polecił do tego przyzwoity przetwornik C/A.

przejrzałem też podobne tematy na różnych forach, najczęściej polecane wzmacniacze i kolumny w tej cenie to Heco music style 900 + Yamaha AS701/Magnat MA600/Cambridge CXA60 - jeśli ktoś ma doświadczenie z tym sprzętem (i jak działa w klasyce) to będę wdzięczny za opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem tylko odsłuch. Bo wiesz czego szukasz.

Yamaha rn602 lepiej podłączyć do aurora 700. Ale model tesi 561 też się może podobać. 

Ewentualnie drugi koniec brzmienia czyli Onkyo 8250 z monitor audio bronze 6. 

Posłuchaj obu systemów i daj znać który lepiej się sprawdził. Nasz salon jest na granicy Śląska i Małopolski. Jesteśmy otwarci zapraszam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli szukasz zestawu do słuchania muzyki klasycznej to polecam Yamahe rn602 + Heco Aurora 700  lub Magnat mr780 + Pylon Audio Opal 23  . W pierwszym przypadku muzykę możesz odtwarzać strumieniowo lub możesz dokupić przetwornik cyfrowo analogowy do podłączenia komputera np Topping d50s, który w swojej kategorii cenowej jest nr 1. W przypadku 2 zestawu muzykę odtwarzasz z komputera, a jak byś chciał korzystać z opcji sieciowych to polecam dokupić Audio Pro Link 1.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie uwagi i sugestie - mam tylko jedno pytanie - przejrzałem specyfikację wzmacniacza yamaha rn602, i natknąłem się na informację, że posiada on zarówno przetwornik C/A, złącze USB, jak i możliwość strumieniowania bluetooth - czy w takiej sytuacji dokupienie osobnego przetwornika C/A jest konieczne? Będę wdzięczny za odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...