Skocz do zawartości

Dźwięk HD z TV


Aandrzej

Recommended Posts

Witam,

na wstępie chciałbym podziękować, za porady uzyskane od Was na forum. W tej chwili jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu 5.1 polk audio wraz z amplitunerem yamaha 685. Zestaw zrobił na mnie duże wrażenie, jednak chciałbym móc w pełni wykorzystać jego możliwości - mianowicie dźwięk HD. Filmy odtwarzam z netflixa, gdzie max to DD+ oraz MKV z dysku usb. Niestety, LG C8 nie radzi sobie z DTS HD MA oraz Dolby TRUE HD. Wyczytałem na forum, że przystawka typu mi box, ferguson lub nvidia shield rozwiązałaby ten problem. Dobrze myślę? I czy w przypadku wykorzystania tylko do filmów z usb warto dopłacać do shielda?

Drugie pytanie dotyczy dźwięku z ps4 pro. Otóż z konsoli również nie udało mi się jak dotąd uzyskać dźwięku HD. W opcjach konsoli mogę wybrać tylko PCM/DTS/DD. Przy odpalaniu tytułów ze ścieżką HD amplituner dekoduje tylko zwykły DTS. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Aandrzej napisał:

Witam,

Drugie pytanie dotyczy dźwięku z ps4 pro. Otóż z konsoli również nie udało mi się jak dotąd uzyskać dźwięku HD. W opcjach konsoli mogę wybrać tylko PCM/DTS/DD. Przy odpalaniu tytułów ze ścieżką HD amplituner dekoduje tylko zwykły DTS. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem?

Witam, konsole masz podłączoną bezpośrednio pod Amplituner? mam ten sam model 685 i w konsoli mam ustawione Bitstream (Dolby) i po odpaleniu filmu Amplituner sam wykrywa jaka ścieżkę dźwięku podałeś i ja dekoduje .U mnie np. Jason Bourne leci w DTS:X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iron Dzięki, zerknę jak wrócę z pracy. Może faktycznie gdzieś się uchował jakiś "ulepszacz" i przez to wyświetla sam DTS.

Odświeżę jeszcze pytanie odnośnie przystawki. Wyczytałem, że nowy mi box nie obsługuje dźwięku HD, a jak to się ma przy fergusonie? Przystawka służyła by tylko, do odtwarzania filmów mkv z usb, więc trochę szkoda wydawać mi 1000zł za nvidia shield.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam Mibox 3 4K (poprzednia generacja względem Mibox S). Można poszukać używki, on z pewnością obsługuje dźwięk HD. Natomiast Mibox S faktycznie na z tym problem. Dlaczego Mibox? Otóż jest to najtańszy na na rynku odtwarzaczem certyfikowanym przez Netflix (pełen zakres jakości dźwięku i obrazu w tym serwisie). Jeśli szukasz tylko do filmów z usb to myślę, że wystarczy dowolny playerek dostępny na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Iron napisał:

Ja osobiście używam Mibox 3 4K (poprzednia generacja względem Mibox S). Można poszukać używki, on z pewnością obsługuje dźwięk HD. Natomiast Mibox S faktycznie na z tym problem. Dlaczego Mibox? Otóż jest to najtańszy na na rynku odtwarzaczem certyfikowanym przez Netflix (pełen zakres jakości dźwięku i obrazu w tym serwisie). Jeśli szukasz tylko do filmów z usb to myślę, że wystarczy dowolny playerek dostępny na rynku.

Masz przez mi box Netflixsa w 4k z atmosem? Też posiadam mi box 3 i odtwarza dzięki HD z NASa, natomiast z Netflix widzę tylko full HD z podstawowym 5.1...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TV FulHD, więc cieżko jest mi powiedzieć czy jest 4K. Natomiast wśród ścieżek dźwiękowych możliwe jest wybranie Dolby Atmos/Dolby Surrund (amplituner Denon AVR-1500H na filmach Wiedźmin, Irlandczyk). Pamiętać jednak trzeba, ze jest to też uzależnione od planu abonamentowego Netflixa .Jedynie chyba najwyższy oferuje wszystkie możliwe kombinacje obrazu i dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do netflixa i innych VOD w zupełności wystarcza mi smart tv. Odtwarza też większość filmów mkv 4k. Niestety w przypadku filmów ze ścieżką dźwiękową HD pojawia się komunikat o braku obsługi ścieżki audio i cisza w głośnikach. Stąd pomysł na jakiś player, tylko nie bardzo wiem co wybrać.

@red_fork Netflix wypuszcza max DD+ i tak też jest kodowany ich "atmos"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Na tą chwilę rozważam właśnie te dwa playery. Czy orientujesz się w czym shield będzie lepszy od fboxa? Pomijam kwestie szybkości działania i tego że jest znacznie bardziej rozbudowany. Urządzenie będzie używane tylko do odtwarzania filmów z dysku usb i zastanawia mnie, czy do takiego zastosowania warto dopłacać do shielda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...