Skocz do zawartości

Wzmacniacz bez DAC do ok 3000 zł


Senor_K87

Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

Myślę nad wymianą wzmacniacza i zastanawiałem się, czy ktoś mógłby mi coś doradzić.

Aktualnie posiadam wzmacniacz Cambridge AM10 podpięty do głośników Focal Aria 906. Nie mam właściwie porównania do innego sprzętu, bo wcześniej słuchałem muzyki jedynie na słuchawkach i ten zestaw jest moim pierwszym. Jestem zadowolony, ale z pewnością mogłoby być lepiej.

Mam zewnętrzny DAC (smsl m8a), wiec szukam wzmacniacza, który go nie posiada. Musi miec jednak wejście phono, bo będzie pod niego podpięty gramofon. Oprócz tego im mniej bajerów, tym lepiej. 

Słucham głównie rocka, ale wzmacniacz powinien tez sprawdzić sie w muzyce elektronicznej.

Brzmienie, które mnie interesuje, powinno byc raczej neutralne, bez okrojonej średnicy, z dobrze zarysowanym basem (ale nie wychodzącym na pierwszy plan), czyste i detaliczne, a do tego najlepiej żeby mialo "kopa" ;) Czy to ma sens?

Będę wdzięczny za sugestie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Ciekawy ten Magnat, ale ma i DACa, i odbiornik bluetooth, które mam osobno. Wolałbym w tej cenie cos z ciut wyższej półki, gdzie nie płacę za te elementy.

Atoll IN80 tez prezentuje sie ciekawie, ale z kolei jest wyposażony zbyt ubogo, bo nie ma wejścia phono. 

Podobnie NAD356. Do ceny podstawowego modelu trzeba dolozyc ok 500 zł na przedwzmacniacz gramofonowy.

Czy przesiadka z Cambridge AM10 byłaby mocno odczuwalna w przypadku dwóch ostatnich? Czy ktos mógłby napisać kilka słów o tych wzmacniaczach? Czym sie różnią w kwestii brzmienia, co jest ich mocna strona, a gdzie wypadają slabo, itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz gramofonowy zdecydowanie lepiej dokupić zewnętrzny, ponieważ te zintegrowane są takim pakietem startowym. Wyższa jakość osiągniesz dokupując taki preamp. Magnat jak i Audiolab posiadają DACa i bt ale nie przekreślałbym ich z tego powodu, ponieważ są to bardzo dobre propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie doczytałem że masz... 

Poniżej masz listę wzmacniaczy do 4000 zł może Cię coś zainteresuje. Czasem warto trochę dopłacić. Są niektóre wymione wcześniej modele. Wszystko jest do odsłuchu domowego. Ale przed zakupem najlepiej skontaktować się z @Pumpurek, celem ustalenia warunków wypożyczenia. 

Pozdrawiam 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?order=dd&bmatch=al-product-cl-eyesa2-engag-dict-ctx-ele-53-ele-1-3-0320&price_to=4000

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Ja bym wybrał Atoll in100se + przedwzmacniacz. Zmieścisz się poniżej 3000. 

Nowka kosztuje około 4000zl, wiec z przedwzmacniaczem byłoby ciezko się zmieścić w 3000zl.

In100se różni sie czymś od In80se oprócz tego, ze jest mocniejszy?

Szczerze to ten wzmacniacz jest brzydki jak noc, ale i tak biorę pod uwagę go i NAD 356.

Magnata jednak odpuszczę, bo niewiele ma opinii, a poza tym ma DACa i bluetooth, których nie potrzebuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomasz S. napisał:

@Senor_K87 Nie doczytałem,że nowy. Jest mocniejszy przede wszystkim. 80 według opinii jest " cieplejsza" ale 100 ma więcej kopa w dźwięku.

 

Niekoniecznie nowy, ale na podstawie ceny nówki zakładam, ze taki zestaw nawet używany będzie ciężko dostać do 3000zł

Cambridge CXA80 warto brać pod uwagę? 

Edytowano przez Senor_K87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, jeszcze jakiś czas temu było sporo używek na wtórnym za ok 2,5 tys, ale teraz też nie widzę. Bardzo fajny wzmacniacz więc nie dziwię się ,że znika.

CXA80 jest super wyposażony w porównaniu do Atolla. Też go rozważałem ale mi dźwiękowo nie pasował do kolumn. Moim zdaniem z Ariami może być za dużo góry / za ostro na górze ale jeżeli masz okazję to posłuchaj, może czegoś takiego szukasz po AM10. Na pewno nie da takiego dociążenia jak Atoll.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo robią znacznie lepsze wrażenie. Ten element z przodu jest z grubego szczotkowanego metalu. Otwory wentylacyjne też są fajnie wycięte.  Wszystko bardzo solidnie zrobione. Nie jest to szczyt ( czy nawet średnia ) piękna ale są solidnie zrobione. Jak się zgasi światło to zaczyna wyglądać ok :D

 

AtollIN100SEo.jpg

 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki mają styl. Mi też się nie podoba ale ja totalnie na to nie zwracam uwagi.

100 tka ma większego kopa. Jest bardziej nasycona dzwiekiem, jest szybsza. chodź oba są ciepłe.

Moim zdaniem 100 tka jest bardziej uniwersalna mimo że nie na tle innych wzmaków. Z kolei 80tka pod konkretne kolumny i wtedy radzi sobie znakomicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll in100 to zdecydowanie lepsza dynamika i wykop. 80tka wcale nie jest zła i jak odpowiednio dobierzemy kolumny to również będzie bardzo dobrze.
Wspomniany Cambridge Audio cxa80 to także dobry kierunek jeśli szukasz dynamicznego brzmienienia, powinienem mieć jeszcze 2szt na stanie.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...