Skocz do zawartości

jaki zestaw kina domowego - prośba o pomoc :)


Lukasz Jakub

Recommended Posts

Cześć,

mam w planie zakup amplitunera oraz jakiegoś zestawu nagłośniającego. Potrzebuję go do filmów, netflix, youtube, spotify, CD, radio (TV Samsung qled) – na razie będzie wykorzystywany w mieszkaniu – pokój o powierzchni 25m2 i dość mocno ograniczona wolna powierzchnia, w  przyszłości w salonie 40m2, chciałbym też wykorzystywać jakiś system multiroom.

Wiadomo, zależy mi na bardzo dobry dźwięku 😊.

Myślę o amplitunerze yamaha RX-V485 lub 685 (nie wiem czy wykorzystam ale jest DAB) do tego na początek tylko dwie kolumny Indiana Line Nota 550x – pytanie czy taki dobór jest ok, czy można znaleźć inne dobre kolumny ale tańsze? (ważne: boki kolumn muszą być orzechowe :)) 

Do tego chciałbym też skompletować jakiś odtwarzacz CD (stosunkowo tani).

A może ktoś ma pomysł na zupełnie inny zestaw?

Budżet dla całości to optymalnie 5000 (+-)

Będę wdzięczny za podpowiedzi i uwagi.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 40 metrów powinieneś szukać czegoś większego. Te kolumienki są dość filigranowe. No i rodzi się kolejne pytanie - czy zamierzasz poprzestać na dwóch frontach czy z czasem chcesz rozbudować zestaw do pięciu kolumn i suba. No i czy te 5000 PLN ma być na cały set czy tylko na fronty i ampli? Ogólnie połączenie imian z Yamahą moim zdaniem jest ok aczkolwiek do 40 metrów celowałbym w większe kolumny. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem zarówno w przypadku kina domowego jak i systemu stereo będzie Yamaha RX V685. Aplikacja MusicCast to wzór dla naśladowania, jest intuicyjna i posiada na prawdę bardzo dobrą szatę graficzną. Alternatywą może być aplikacja mConnect, z której prywatnie korzystam. 
Odnośnie całego zestawu to w kwocie 5000zł będzie bardzo ciężko się zmieścić jeśli chciałbyś uzyskać wyższej jakości brzmienie. Sama Yamaha to połowa budżetu a gdzie są kolumny. 
Myślę, że warto byłby na sam początek kupić amplituner i 2 kolumny frontowe, a w przyszłości dokupić tylne głośniki, centralny oraz subwoofer. W takim przypadku Yamaha RX V685 w połączeniu z Heco Aurora 700 lub Pylon Audio Sapphire 31 byłaby optymalnym rozwiązaniem zważywszy na warunki odsłuchowe oraz Twoje preferencje. Wspomniane Indiana Line Nota 550x to filigranowe kolumny, które sprawdzą się w małych pomieszczeniach około 20m2. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie model Yamaha 685 albo Onkyo 696

zostaje niestety stosunkowo mało na set 5.1 Wiec w tym przypadku proponuję standardowo Taga 606V3 / Quadral 6500 z Magnatem Sub 302A.

Albo opcja jak koledzy wyżej czyli same fronty i później rozszerzania. ale musisz się liczyć że cena całego systemu zamknie się nie w 5  a raczej 8k.

Tak mniej więcej nie dokupując kalkulacji.

W razie pytań pozostaje do Twojej dyspozycji.

Poozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...