Skocz do zawartości

Spektor 6 vs Zensor 7


Rbkt666

Recommended Posts

Cześć,

Mam w planach kupić audio do salonu (21m). Byłem przekonany, że zakupię kolumny Dali Spektor 6, jednak patrząc na obecnie panujące promocje taniej wychodzą Zensor 7.

Czy mógłby ktoś przybliżyć jakie są różnice w graniu/brzmieniu między tymi zestawami?

Kolumny będę chciał podłączyć pod Marantz'a PM6006 lub Onkyo A9130 (jeszcze nie zakupiłem). Będą działać pod TV, laptopem, Xbox i w przyszłości pewnie CD.

Dla porównania Spektor 6 wszędzie twardo trzyma ceny 1599zł sztuka, natomiast nowe Zensor 7 można dostać już za 1269zł szt. z wysyłką gratis. Brać zatem Zensory czy dopłacać do Spektorów? 

Muzyka każda bez wyjątków.

Nigdzie nie znalazłem żadnych typowo porównań w Internecie.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Rbkt666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensor7 to model starszy po prostu niż Spector6. Dla mnie jeśli chodzi o cenę to Zensor, jeśli chodzi o wygląd to Zensor a jesli chodzi o dźwięk to hmmm... Miałem Zensor7 i niby wszytko ok ale chyba złe połączenie było bo z Denonem i tak jakoś mi trochę basu brakowało przy głośniejszym graniu, przy cichym spokojnym b.dobre kolumny no i przedni bass port a Spector6 tylni czyli więcej miejsca musisz poświecić kolumnie. Generalnie Dali+Marantz to udane połączenie. Ja bym wolał Zensory.

 

07183931b4cf8db1f93083277dc136bd.jpg&key=37cf3208ef869c5d711931faec09cd90b46c9bb531a7fc367f64aee571875812

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensorów za 1269 zł raczej nie kupisz. Ta oferta, którą widzisz na olele tyczy się 1 dostępnej sztuki w kolorze Orzecha.

Może nie będę do końca obiektywny bo sam mam Zensory7, ale chyba własnie Zensory będa lepsze.

Kosztuja podobnie, ale to dlatego,że zakończono ich produkcję i trwa wyprzedaż. Ich nominalna cena to były 2 tysiące/sztukę.

Poza tym Zensory są większe, cięższe, mają o 1,25 cm większe membrany basowe, mają lepszą skuteczność o 1,5 dB. No i są chyba lepiej wykończone, mają alumioniową podstawę etc.

To tak, na "chłopski rozum". Bo Spectorów nie słuchałem.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w cenie do 3000zł warto rozważyć oprócz Zensor 7? Z tego co czytałem opinie mają rewelacyjne, ponoć dużo niskiego (nie dudniącego i nie buczącego) basu (2x18cm chyba robi swoje) i lekkie, aksamitne, ale nie wycofane wysokie tony. Klipsch np. sobie nie wyobrażam u siebie.

Pylon chyba jednak inna jakość wykonania niż Dali.

Ciekawe, że białe i czarne można bez problemu dostać do 3000zł, ale z orzechowymi nie jest już tak kolorowo.

edit: Gdyby były dostępne w kolorze jasnego drewna to pewnie byłyby już w drodze do mnie 😋

Edytowano przez Rbkt666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wizualnie pasują mi chyba Zensory (do 3k na ten moment można spokojnie dostać).

Kolumny mają grać w 21m, głośno raczej bardzo rzadko. Chciałbym dobry bas, ale też, żeby jednak w miarę możliwości zostawał w pokoju, a nie nagłaśniał pół bloku 😁

W dali podobno są bardzo fajne i lekko brzmiące wysokie tony. Bardzo chwalona jest też stereofonia.

Najważniejsze dla mnie, żeby kolumn chciało się słuchać i żeby nie męczyły.

Raczej odpadają kolumny, które mają bas-refleks z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teoretycznie powinno być ok. Mi jakoś Marantz kojarzy się z ciepłymi kluchami ale z tymi Zensor7 może być ok. Ja mam Heco Music Style 900 i też teraz myślę o wzmaku. Do kina i stereo. Bo na razie na ampli muza leci. House, lekkie techno takie tam. Jak szukałem kolumn to Zensor7 był odpalamy na Denon 1600 chyba. Jak dla mnie było ok. Ale apetyt rośnie jak się człowiek osłucha. Heco mają na pewno lepszy bas jak dla mnie. Tylko, że mówią, że potrzebują mocniejszego wzmaka. To jest ogólnie ciężki orzech do zgryzienia. A budżet sztywny często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rbkt666 napisał:

Raczej odpadają kolumny, które mają bas-refleks z tyłu.

Tym sie przejmuj to jest mit!!!

Dnia 24.03.2020 o 10:00, Rbkt666 napisał:

Co w cenie do 3000zł warto rozważyć oprócz Zensor 7? Z tego co czytałem opinie mają rewelacyjne, ponoć dużo niskiego (nie dudniącego i nie buczącego) basu (2x18cm chyba robi swoje) i lekkie, aksamitne, ale nie wycofane wysokie tony. Klipsch np. sobie nie wyobrażam u siebie.

 

Co warto rozwazyc chociaz nie do konca wiemy ile chcesz przeznaczyc na caly zestaw tz. wzmacniacz i kolumny?

1) Denon PMA-800NE + Polk Audio S55 lub Polk Audio S55E (z dobrym niskim basem przy cichym i glosnym graniu),

2) Marantz PM6006 + Dali Zensor 5 lub Dali Oberon 5 (bardziej wyrownany balans tonalny).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...