Skocz do zawartości

Zestaw salon około 24m2 całość maks 10000


Szquar

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Poszukuje porady odnośnie zestawu kina domowego 5.0 (głośniki + ampli) a że już od jakiegoś czasu nie siedzę w temacie postanowiłem napisać.

Sprzęt będzie ustawiony w salonie o wymiarach 5x4,8 metra, na całość wraz z amplitunerem mogę przeznaczyć maksymalnie 10tys, ale chętnie wydam mniej. 50%muzyka (pop, elektronika, muzyka filmowa), 50% kino, sporadycznie w coś gram na komputerze. Źródłem będzie komputer. Na przód podłogówki i głośnik centralny, na tył kolumny podstawkowe które będą zamontowane na uchwytach na ścianie zaraz za kanapą (mam już puszczone w ścianie kable z myślą o tym).

Do tej pory (już 10 lat) użytkowałem Yamahe Pianocraft RX-E810 z oryginalnymi monitorami NX-E800, do tego po jakimś czasie dokupiłem sub YST-FSW050, ze względu na przeprowadzkę na większy metraż w końcu jest sens zmienić system o czym myślałem od dawna. Pianocraft sprawił się dobrze w małym pokoju, i ogólnie lubię jego brzmienie, ale teraz zdecydowanie nie daje rady.

Pierwotnie planowałem kupić zestaw od JBL (Studio 290, Studio 230, Studio 225C) ale nie wszystkie elementy są dostępne. Wybór padł na JBL gdyż znajomy ma stare ES80 podpięte pod Denona (modelu nie pamiętam, ale to już też co najmniej 10letni sprzęt) i dźwięk mi odpowiadał. Nie jestem mega osłuchany i nie potrzebuję audiofilskiego sprzętu, zresztą na taki mnie nie stać, ale też nie zadowolę się byle czym.

Zależy mi na brak subwoofera, nie mam za bardzo gdzie go postawić a też nie lubię bardzo mocnego basu (np. JBL ES80 mają go zdecydowanie wystarczająco), dlatego też podłogówki powinny zapewnić wystarczająco niskich tonów by wyeliminować potrzebę dodatkowego głośnika.

Obudowa głośników koniecznie czarna.

Z tego co się zorientowałem to w tej cenie najczęściej polecane są Dali, Monitor Audio lub Klipsch.

Amplituner miał być Denon ze względu że często jest polecany do JBL a i wizualnie mi się podoba, aczkolwiek właściwie nie mam tutaj również preferencji.

Dodam że jestem z Krakowa więc dobrze by było żeby można było posłuchać konfiguracji przed kupnem w jakimś sklepie w okolicy.

Będę wdzięczny za jakieś konkretne porady.

 

Edytowano przez Szquar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NoPytanie tylko czy jakiś sklep w okolicy jest otwarty 🙂. Za 10000 zł możesz złożyć naprawdę fajny zestaw kina domowego a co więcej przy odrobinie chęci przy Twoich preferencjach połączyć go z przyzwoitym stereo. I może nie koniecznie na bazie JBL. Skoro masz yamahe to może warto iść w tym kierunku. Do tego jakieś cieplejsze kolumny plus wzmacniacz do stereo i masz uniwersalny zestaw. Ale żeby coś kupić musisz najpierw odsłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości abyś zrobił system za 10k do kina bez suba. Będzie to proteza imitująca kina.

Druga sprawa seria E czy ES a seria Studio to ma ze sobą wspólne jedynie logo.

Słuchasz muzyki? Napisałeś że to 50% Więc

Yamaha 685 + NAD 326 albo Pioneer A40 + set 5.1 Heco Aurora 700

Ewentualnie Denon X2600 + Monitor Audio Bronze 6 5.1

Zapraszam na odsłuch albo po wypożyczenie sprzetu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota jaką dysponujesz pozwoli ci na kupno naprawdę dobrego amplitunera kina bez kombinacji takiego jak choćby Onkyo TX-RZ840,  do którego możesz podłączyć takie zestawy kolumny jak Klipsch R-620F + R-52C + R-41M, Heco Aurora 700 + 300 + Center 30, czy Pylon Audio Sapphire 25 + Center + Sat. Takie rozwiązania powinny cię w zupełności zadowolić, choć uważam że subwoofer w kinie powinien się znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź.

@S4Home

pierwszy podany zestaw (Yamaha 685 + NAD 326 albo Pioneer A40 + set 5.1 Heco Aurora 700) jest o tyle problematyczny że wolałbym uniknąć zakupu dodatkowego wzmacniacza do słuchania muzyki, zdaję sobie sprawę że wpłynie to negatywnie na jakość dźwięku, szukam kompromisu, może wydawać się to znikomym problemem ale nie chce dodatkowego pilota walającego się na stoliku i przełączania źródła dźwięku, dodatkowy problem jest taki że komputer będzie w innym pokoju i w ścianie poprowadzony mam tylko jeden kabel HDMI więc nie wiem czy technicznie taka opcja była by możliwa.

drugi zestaw (Denon X2600 + Monitor Audio Bronze 6 5.1) to jeżeli dobrze liczę prawie 13 tys więc znacznie przekracza limit finansowy

 

@Q21 z tym Onkyo wszystkie podane konfiguracje, przy założeniu że zakupie również suba, przekraczają budżet

 

Z tego co piszecie sub jest konieczny, nie będę zgrywać mądrali, będę szukać zestawu 5.1, pokombinuję z ustawieniem mebli i gdzieś będę musiał wygospodarować miejsce na dodatkowy głośnik. Jednak jak pisałem w pierwszym poście, budżet to 10tys, ja wiem że warto wydać 13 albo i więcej bo będzie lepiej grać, może mógłbym sobie pozwolić wydać więcej domawiając sobie czegoś innego, ale biorąc pod uwagę moje osłuchanie i wymogi oraz obecną sytuację w związku z pandemią i niepewnymi finansami przez najbliższe miesiące, było by nierozsądne wydawać większą kwotę. Czy mogę prosić o propozycję z subem do 10tys?

Zastanawiam się też nad tym która część zestawu powinna być traktowana jako priorytet, ampli czy same kolumny? Wspominany przez Q21 Onkyo to ponad 5tys (srebrny jest tańszy ale ze względów estetycznych musi być czarny jak i kolumny, tutaj nie ma o czym dyskutować, to jest kwestia wizualna i mojego gustu w tym względzie), Denon czy Yamaha to połowa tej kwoty, czy różnica jest tak spektakularna? Czy różnica w cenie jest podyktowana jakimiś dodatkowymi opcjami w Onkyo? Chciałbym podkreślić że zmiany zestawu nie mam w planie, ma on służyć na czas nieokreślony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum. Zobacz ilu użytkowników liczących na kompromis między muzyką a filmem skończyła na dokupowaniu wzmacniacza stereo. Sam jestem tego przykładem. Aczkolwiek u Ciebie tak być nie musi 🙂. Ja jednak sugerowal bym rozważanie opcji tańszego ampli (np Yamaha 685) plus wzmacniacz jako końcówka mocy. Wyjdź od samego zestawu ampli plus kolumny, jeśli ta opcja będzie wystarczająca to ok. Jeśli będzie Ci czegoś brakować wtedy dokupujesz wzmacniacz. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się upewnić zapytam i wybaczcie jeżeli wyda się to oczywiste.

Rozumiem że przy 685 mogę podłączyć później dodatkowy wzmacniacz stereo i nie jest to problemem że od komputera idzie jeden kabel HDMI? W Denonie tej opcji nie ma? A co z Onkyo?

Co sądzicie o kolumnach z serii Dali oberon i z czym ewentualnie by to dobrze zagrało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberon to następca zensorow, które wg mnie były bardzo udanym modelem. Ogólnie "mówi się", że nie należy łączyć ich z demonem. Denon AVR 2600 nie ma wyjścia pre out. Nie połączysz go ze wzmacniaczem. Onkyo 696, Yamaha 685 mają te wyjścia no i poza tym z oberonami stworzą dobry duet. Wypożycz i przekonaj się sam. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...