Skocz do zawartości

Denon X1500H zaczął grać ciszej


Artur Nikitczuk

Recommended Posts

Cześć.

W grudniu kupiłem sobie pod choinkę Denona X1500H i dokupiłem do niego kolumny Taga Harmony TAV-506 v.2. Do tej pory wszystko działało poprawnie, jednak pewnego dnia gdy żona z dziećmi oglądała film, nagle dźwięk "sciszył się" jakby o połowę... Od tej pory wszystko działa ciszej - netflixa na 40% trzeba ustawić, dopiero coś tam normalnie słychać (normalnie oznacza, że da się rozróżnić normalnie dialogi, ale jest i tak cicho). Nie da się ustawić na tyle głośno, by odczuwać efekty tak, jak wcześniej, a nie chcę przekraczać 70 na amplitunerze. Wcześniej na 50 to odczuwało się aż że tak powiem drżenie powietrza (nawet nie posiadając suba). To samo jest z dźwiękiem z dekodera czy też z filmów z dysku.
Po tym dziwnym ściszeniu wszystkie kolumny grają dużo ciszej, uważa tak też żona, zwłaszcza, że była bezpośrednim świadkiem, kiedy to się stało.

Dzisiaj robiłem ponowne ustawienia amplitunera, łącznie z Audyssey i co mi się rzuciło w uszy, to sygnały z amplitunera brzmiały na pewno ciszej, niż te parę miesięcy wcześniej przy kalibracji.
Nie wiem, jak jeszcze sprawdzić, co może być nie tak.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może coś zmieniliście w ustawieniach klikajac przez pomyłkę coś na pilocie.

Moim zdaniem wyzeruj amplituner to stanu początkowego. Zrób kalibrację.

Sprawdz jaki jest maks na wyśiwetlaczu.

Jeśli 70% daje Ci bardzo głośny dzwięk to jest ok. Jeśli nie to trzeba sprawdzić ustawienia czy poziom dzwieku nie jest obcięty na -10 na przykład.

Jeżeli nie jesteś w stanie dojść do maksa bo jest już wcześniej bardzo głośno ale nadal wyraźnie to moim zdaniem jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem na ustawienia fabryczne wg tej strony: http://manuals.denon.com/AVRX1500H/EU/PL/GFNFSYvyalrwrt.php i jest ciągle dużo ciszej.
Przy nastawieniu głośności na 20 można było spokojnie telewizję oglądać, teraz trzeba na 50, by rozsądnie słyszeć cokolwiek.
Najciekawsze, że nie stało się to przy grzebaniu w pilocie, a przy oglądaniu filmu. Nikt nie ruszał w tym momencie pilota. Żona z dziećmi oglądała film i nagle usłyszałem, że zrobiło się ciszej (pracowałem akurat), i żona w tym momencie zapytała się, co się stało, że samo się ściszyło. Więc to było taki w sumie nagły spadek głośności na wszystkich kolumnach na raz.
Aby zrozumieć skalę problemu, to przy nastawieniu amplitunera na 70 gra na kolumnach ciszej, niż dźwięk przez telewizor 55" z głośnością na maxa (nie biorę pod uwagę jakości :))
Przy nastawieniu dźwięku na dolby 5.1 aby rozsądnie coś oglądać, w sensie wczuć się w film, to muszę nastawić na 70. Na 50 da się jeszcze dialogów słuchać, chociaż jest cicho. Natomiast efektów już prawie nie słychać. Wcześniej na 50 to już potrząsało spodniami przy efektach.
Gwarancja obowiązuje od 20 grudnia 2019, więc raczej na 100% jeszcze jest. 

Edytowano przez Artur Nikitczuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to być może zadziałało jakieś zabezpieczenie i procesor go nie wyłączył.

Ale jak powtarzam jeśli jesteś w stanie dać na tyle głośno że będzie czysto i mocno to serwis raczej tego nie uwzględni. 

Skąd jesteś? Gdzie kupiony? Możesz go tam zawieść i niech sprawdzą z inną sztuką?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Gdańska, kupiony przez salonydenon.pl z odbiorem w sklepie w CH Galeria bałtycka. Na razie sklep zamknięty, jak większość, więc i tak zapewne muszę trochę poczekać... Chętnie bym porównał właśnie z innym, ale teraz będzie ciężko...
Wg mnie nie jest głośno, kwestia oczywiście podejścia co to jest głośno. Ale jeśli przed "awarią" grało naprawdę głośno na 50, a teraz przy 75 jest cicho (w porównaniu do 50 wcześniej), to wg mnie coś jest nie tak... Ale nie wiem, jak to sprawdzić niestety na ten moment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie użytkowałem osobiście Denona aż tak długo aby się z tym spotkać. Ale tu usłyszałem o tym pierwszy raz. 

Dokładnie. Pierwszy pytanie czy na 100 procent któryś z domowników lub po % nikt nie dłubał w ustawieniach. To jest zasadnicze pytanie. W Onkyo i Yamahę mam tak ale to kwestia kalibracji. Zdarza się że nowa inaczej ustawi kolumny. I grają ciszej lub głośniej. Ale nie bez zasadniczej i generacji w ustawienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Ostatnio jak bylem w robocie to zona dzwonila i biadolila ze wzmacniacz sie wylacza przy glosniejszym sluchaniu i jest jak by ciszej! Mi juz gul powoli rosnie bo sprzet calkiem nowy a tu juz cos sie spier.. Wpadam do domu pytam czy ktos grzebal w ustawieniach sprawdzam kabloteke. Bingo! Zwarte przewody a dokladnie wtyki bananowe przy surroundzie. Poprawiam gable i wszystko gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Działa o połowę ciszej na TV Audio, Game (xbox series x), Aux2 (nintendo switch). Radio internetowe też jest ciszej, ale nie tak bardzo. 

Wczoraj dla pewnosci podłączyłem jeszcze raz wszystkie kable, w tym głośnikowe, ale nic to nie dało. 

Jak będę miał trochę czasu, skontaktuję się z serwisem, ale to już będzie niestety pogwarancyjny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma to związek z aktualizacją oprogramowania? 🤔

Mieliście ostatnio jakieś aktualizacje?

W moim przypadku w TV LG oraz Samsung po aktualizacji oprogramowania zostały uruchomione opcje dźwięku adaptacyjnego (dźwięk automatycznie dobierany do aktualnej sceny). Po wyłączeniu tej funkcji wszystko wróciło do normy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...