Skocz do zawartości

Kino domowe (5.1, 3.1) do salonu


peter-s

Recommended Posts

Hej!

Moje ostatnie doświadczenia z systemami kina domowego skończyły się gdzieś 10 lat temu na zakupie gotowca Onkyo hr-758 z głośnikami z ibood. Wrzuciłem to do salonu około 15m2 i gra to tak sobie (chyba za dużo basu, dźwięk i dialogi są zbyt tępawe, brakuje soczystości). Drugi raz nie podejmę się sam takiego wyzwania, stąd proszę o pomoc.

Sytuacja lokalowa się polepszyła i do dyspozycji mam salon jak w załączniku. Dom jest na etapie budowy, więc mogę dowolnie zaplanować wszystko i rozprowadzić przewody. Pragnę nadmienić, że więcej przestrzeni na salę kinową z projektorem chce zrobić na poddaszu. W salonie chciałbym mieć zestaw w budżecie do 6-7k PLN, którego głównym zadaniem będą filmy, bajki i seriale (65%), muzyka (30%, bardziej tło do kolacji i imprez rodzinnych) i może kiedyś konsola (5%). Nie upieram się przy systemie 5.1, ale do filmów to chyba konieczność.

Parę wymagań:

  1. Głośniki muszą być wiszące ze względu na meble, przy czym centralny może stać na szafce RTV.
  2. Amplituner chciałbym schować do szafki RTV
  3. Jedyne dwa sensowne miejsca na suba to miejsce w rogu za kanapą (niebieska linia przerywana, będzie ciasno, więc sub musi być raczej w formie płaskiego prostopadłościanu niż zbliżonego do sześcianu) oraz miejsce przy schodach (tutaj więcej swobody).

Czy ktoś z Warszawy/ Piaseczna mógłby wykonać dla mnie (odpłatnie) projekt takiego systemu i listę gratów potrzebnych biorąc pod uwagę powyższe wymagania i wymiary salonu?

audio_salon.png

Edytowano przez peter-s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz "powiesić" fronty na ścianie? To nie jest zbyt rozsądny pomysł. Poza tym z tego co widać na rzucie masz dość spore pomieszczenie do nagłośnienia i małe kolumny frontowe raczej się tutaj nie sprawdzą. Skoro jesteś na etapie budowy to chyba jeszcze jest czas na zaplanowanie mebli pod RTV? A zamykanie amplitunera w szafce jest już w ogóle niedopuszczalne. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli fronty wierzące to monitory a nie podłogówki.

Polecam mocny zestaw oparty o Magnat Signature 503 albo Heco Revolution R3. Ale niestety w takim pomieszczeniu do kina jest opcja że potrzebne będą dwa suby.

Więc nie wybieraj lepszych frontów na początek bo później może braknąć.

Pożyczamy. Weź od nas i sprawdź system w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...