Skocz do zawartości

Małe stereo z airplay 2


Kuba0192

Recommended Posts

Cześć,

Szukam zestawu do 3k do pokoju 15m, aby był niewielki i służył jako niewielka ozdoba. Zależy mi też na łączności z Airplay (najlepiej 2). Zastanawiałem się nad Marshalem Woburn w wersji Multirooom ale odradzono mi, później zaintersowałem się Denonem RCDN-10, lecz znowu dużo negatywów słyszałem. W oko wpadł mi też XC-HM86D, ale pytanie czy niepotrzebny dla mnie odtwarzacz CD jak i w przypadku denona nie podbija niepotrzebnie ceny, skoro nigdy bym go nie użył. Przesiadam się z Yamaha R-N803D + Polk s60, bo zajmowały zbyt dużo miejsca, nie wykorzystywałem potencjału, słuchałem na nich tv i spotify, więc uważam to za zbyt potężny sprzęt jak na moje wymagania natomiast brzmieniowo były rewelacyjne. Stąd pytanie, podobna barwa brzmienia plus mniejsza jakość i moc i niższa cena. Czy da radę i czy polecacie coś? 

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
doprecyzuj proszę, czy w założonym budżecie musimy zmieścić się także z kolumnami? Jeśli kolumny zostają, to musimy szukać czegoś lepszego i przede wszystkim mocniejszego. Z małych urządzeń nasuwa mi się Advance Paris MyConnect 50, wszystko inne jest już droższe. Jeśli natomiast ma to być system z kolumnami, moja propozycja to Denon RCDN-10 z Polk Audio S20E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Masz RN803 i Polk S60 a chcesz się przesiąść na Ceola ?? serio?

Gdzie sens gdzie logika. Dlaczego koledzy to polecają ????? Ludzie!!

Zostaw RN803 a wymień kolumny na takie które grają dobrze cicho, mniejsze monitory.

PMC Gold i jesteś w domu, Studio 16 HZ Canto One albo Heco Revolution R3.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkim chciałbym zmieścić się do 3, powiedzmy 4k (bez kabli, póki co zostały mi z zestawu) Niestety nie słucham tak dużo muzyki jak myślałem, więcej YT i filmy, dlatego taki zestaw wydaje mi się zbędny, nie zbyt często zatrzymywałem się przy nim żeby czegoś posłuchać, raczej miły szum w tle czasem przy gotowaniu lub gdy wpadną znajomi. Zestaw został już upłynniony przy zmianie mieszkania z myślą zakupy czegoś mniejszego. Teraz używam głośników od kompa, które mnie irytują powoli, stąd najchętniej wybrał bym się do studia na odsłuch, ale na pewno w najblizszym czasie takiej opcji nie ma. Duzo dobrego slyszalem o ELAC Debut Reference albo HECO Aurora 300, te drugie wydają się mieć duży zakres. Co powiecie o nich w połączeniu z może jakims małym wzmacniaczem (jak yamaha + multicast)? Jakoś nie jestem pewien tego DENONA czy wzmacniacz i jakies urzadzenie do sharingu nie zastapi tego przy podobnej cenie a nieco lepszej jakosci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karol64208 napisał:

Jak producent podaje są do zestawu z subem:).  

Karol64208:

Znowu zaczynasz mieszac raz mowisz zeby sie stosowac do zalecen producenta a za drugim nie o co chodzi z tym wprowadzaniem ludzi w blad?

Druga sprawa czy sluchales tych kolumn, ze wiesz jak graja bo wiekszosc osob ktorym je polecilem tu na Forum stwierdzily iz maja go duzo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponujesz kupno kolumienek, ale nie kompletnych.

Seria QX stosuje się w zestawie z  subem lub z centralnym, albo jako zestaw 5.1

3 minuty temu, lysyrafal napisał:

Znowu zaczynasz mieszac raz mowisz zeby sie stosowac do zalecen producenta a za drugim nie o co chodzi z tym wprowadzaniem ludzi w blad?

Właśnie brak pewnych informacji powoduje u niektórych ból głowy, dlatego trzeba uzupełniać wiedzę lub czytać to co pisze producent a nie jakieś czasopismo reklamowe.

To nie jest błąd. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karol64208 napisał:

to nie ma znaczenia

Widzisz i znowu nie odpowiadasz na proste pytanie, a zarzucasz to innym uzytkownikom Naszego Forum. Masz racje nie ma sensu dyskusja o tych kolumnach poniewaz ich nie sluchales, a to iz sa proponowane do zestawu 5.1 to nie znaczy ze nie nadaja sie do stereo.

P.S. Karol64208  Znowu zasmiecasz kolejny watek oraz kolejny raz sie pograzasz. Szkoda, ze nie mieszkasz w Polsce poniewaz chetnie bym Ci to wytlumaczyl na zywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady każde kolumny do których są budowane dedykowane głośniki centralne nadają się do kina domowego w systemach wielokanałowych. W takim układzie zwykle jest potrzebny subwoofer, bez względu na wielkość kolumn frontowych. Nie zmienia to faktu że te same kolumny ( bez centralnego ) mogą być używane do kina domowego.  Tego chyba Karol64208 nie rozumie :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MobyDick napisał:

Tego chyba Karol64208 nie rozumie :) .

jak zwykle swoje trzy grosze wtrąciłeś:), można w piąć głośniczek i też będzie grał:o.

Myślę że wiesz czym różnią się kolumny w zestawie 5.1

 

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Dobra jakosc dzwieku z nastawieniem na dol pasma (dobry bas):

należy dodać do jakiego zestawu są przeznaczone .

Profesjonalnie, należy podać  istotne dane, a nie tak jak zaznaczyłem wyżej bo dla jednego dobry bas, a dla drugiego dudnienie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym że w zestawie wielokanałowym jest ich zwykle 6 z subwooferem lub więcej, a  w systemach stereo są zwykle 2 kolumny. Do stereo również można użyć subwoofera jednego lub więcej. Bardzo rzadko stosuje się do tego typu dźwięku głośniki centralne. Takim głośnikiem środkowym do stereo jest Klipsch Heresy, stworzony do współpracy z dużymi kolumnami tubowymi, do ustawienia w narożach pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanie QX-1 czy s20e a może i mniejsze s15e pod głownie muzykę elektroniczną? Kwestia precyzyjnego a niekoniecznie ogromnego basu. 
S20E to to samo co S20 tylko na europejski rynek?
Co do yamahy A-S501 wydaje się być rozsądna, testował ktoś multicast z tym? Czy podłączając A-S501 do TV mogę multicastem za pomoca telefonu przełączyć kanał wejścia?

Kojarzycie może coś co pozwoli sterować tym za pomoca airplay 2? Znalazłem WXAD-10 ale ma jedynie podstawowy airplay. Jesli funkcjonalnosc to pytanie czy znowu nie lepiej RX-V485 xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kuba0192 napisał:

Ok, pytanie QX-1 czy s20e a może i mniejsze s15e pod głownie muzykę elektroniczną? Kwestia precyzyjnego a niekoniecznie ogromnego basu. 
S20E to to samo co S20 tylko na europejski rynek?

Tego nikt Ci nie powie, ktory model bedzie sie lepiej sprawdzal w Twoich warunkach akustycznych (pokoju). Trzeba je po prostu odsluchac (wypozycz) podlaczajac do wybranego wzmacniacz tudziez amplitunera stereo. Zwroc tez uwage na to co napisal S4Home poniewaz to bedzie gralo calkiem inaczej, zeby nie powiedziec wiecej.

Co do oznaczen kolumn S20 (starszy model), S20E (nowszy model).

21 godzin temu, Karol64208 napisał:

słuchanie nic nie zmieni

 

Jezeli tak sadzisz to sie po prostu nie dogadamy. Zastanawiam sie czy Ty czasem nie jestes gluchy (jesli tak to jest mi przykro i przepraszam) bo patrzysz tylko na te parametry sprzetow i umiesz sobie wyobrazic jak on bedzie gral (pelen szacunek). Pamietaj, ze nie przeforsujesz pomyslu doboru sprzetu (kolumn, wzmacniaczy) ze wzgledu na ich parametry to byloby zbyt proste. W takim wypadku nawet laik wiedzialby co wybrac dla siebie.

20 godzin temu, Karol64208 napisał:

Profesjonalnie, należy podać  istotne dane, a nie tak jak zaznaczyłem wyżej bo dla jednego dobry bas, a dla drugiego dudnienie.

 

Czy basu bedzie za duzo czy za malo i czy bedzie to taki ktory odpowiada mu barwa to juz oceni sam zainteresowany. Nie wszyscy mamy taka bujna wyobraznie jak Ty.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo 

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Jezeli tak sadzisz to sie po prostu nie dogadamy. Zastanawiam sie czy Ty czasem nie jestes gluchy ----------

itd:D duuuuużo opisu  , ale nie na temat nie  widzę żadnej konkretnej rady czy opisu sprzetu.

Dla czego się denerwujesz czymś co nie umiesz wytłumaczyć, to po prostu odpuść.

Lub sprawdź co do czego służy.

Powtarzam argumenty, robi się to jeż nudne ciągłe powtarzanie.

Wyskakujesz z koluminkami z kina domowego, masz pomysły:4_joy:

23 godziny temu, Kuba0192 napisał:

głownie muzykę elektroniczną? Kwestia precyzyjnego a niekoniecznie ogromnego basu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MobyDick napisał:

Temat jest Małe stereo z airplay 2

Dokladnie tak, ale Karol64208 nie rozumie o co chodzi. Jak nie jest po jego mysli to nie odpusci i powoli staje sie nudny.

Dnia 25.03.2020 o 08:50, Kuba0192 napisał:

Zestaw został już upłynniony przy zmianie mieszkania z myślą zakupy czegoś mniejszego.

Kuba czyli nie masz juz tego amplitunera R-N803D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...