Skocz do zawartości

który zestaw gra najlepiej ?


Surfer

Recommended Posts

Od kilku postów próbuje pobudzić Twoją wyobraźnie widzę że nie chcesz zrozumieć 🤣 Spoko z czasem przestajemy być tak kategoryczni w ocenach. Przecież istnieją inne wzmacniacze i muzyka której Ty nie słuchasz i może tam się sprawdza. Dodam jeszcze ze absolutnie nie jestem posiadaczem tych kolumn. Staram się niejako bronić czystości wypowiedzi. Nie możemy mówić więcej niż wiemy z danego testu i ferować wyroków. 

A no i nie handluje tez kolumnami Fyne Audio 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

28 minut temu, Surfer napisał:

a co jeśli się komuś gatunek muzyki zmieni, cały sprzęt do wymiany ?

Tutaj kłaniają się odsłuchy 🙂. Sam słucham jazzu, elektroniki ale też rocka, zarówno tego spod znaku Pink Floyd jak i Metalliki. Warto odsłuchać na testowanym sprzęcie różne utwory i wybrać taki, który podoła temu repertuarowi. Oczywiście nie ma sprzętu, który w każdym gatunku zagra świetnie ale można dobrać go tak żeby zaspokajał nasze potrzeby w jak największym stopniu. 

Odnośnie krytyki kolumn. Nie znam ani Twoich pylonów ani fyne. Ale są to kolumny znane i raczej mają dobrą opinię. Skoro fyne nie zagrały u Ciebie tak jak chciałeś, to być może problem leży we wzmacniaczu, może w akustyce. A może po prostu takie połączenie nie trafiło w Twój gust. Nie znaczy to jednak, że możesz jednoznacznie stwierdzić, że to złe kolumny. Po prostu WEDŁUG CIEBIE zagrały kiepsko. I takiego formułowania opinii bym się trzymał. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Surfer napisał:

oj zdarzy się Disco Polo, wtedy szklanki też dudnią ale nieco przyjemniej z Pylonów

Szacunek dla Ciebie za takie wyznanie, tak jak mówiłem jestem tolerancyjny względem cudzych upodobań muzycznych 👍

8 minut temu, seba3002 napisał:

Po prostu WEDŁUG CIEBIE

Seba dla niektórych te pojęcia nie istnieją 🤣🤣🤣🤣🤣

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, seba3002 napisał:

Nie znaczy to jednak, że możesz jednoznacznie stwierdzić, że to złe kolumny.

wcześniej napisałem że Fyne to jedne z lepszych kolumn ale w salonie audio
po przyniesieniu do domu czar prysł, dudnienie, pogłos, echo
Pylony w mieszkaniu zagrały dużo precyzyjniej

Edytowano przez Surfer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam i nie kumam o czym ta dyskusja. @Surfer rozumiem , że Fyne nie zgrały u Ciebie tak jak sobie życzyłeś. Miały prawo, tak jak dziesiątki innych kolumn. Negowanie ich wartości dźwiękowych na takiej podstawie jest delikatnie mówiąc nadinterpretacją . To jaki bas będziemy mieli to oprócz przetworników , strojenia jeszcze akustyka pomieszczenia i elektronika.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Surfer napisał:

jak można polecać F501, ludzie nie mają w domu warunków jak w salonie
z każdym wzmacniaczem będzie to dudnić i robić rozpierduchę echo

uwielbiam takie mocne oceny, ale to pewnie względy młodości,

a po wczorajszym meczu to pewnie można powiedzieć ,że lewandowski to taki dziad, który na bramkę nie potrafi uderzyć...

dobrej nocy życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inferno napisał:

Nie wiadomo gdybys spróbował ze wzmacniaczem cieplej grającym albo w klasie D czy G wiesz tylko to co wytestowałeś. 

I tu masz całkowitą rację 👍

Posiadam od niedawna fyne f502 z Cyrusem One HD i na jazgot , ostrość nie narzekam. Jest wręcz przeciwnie!! Brakuje jasność u góry! Jest meeeega ciepło i ciemno w brzmieniu. A bas. Znaczy się bassssior jest gigantyczny. Sam tłuszcz 😁.Kolumny porównywane z tannoy xt8f ale znaku równości bym nie postawił między nimi a f502.

Ciche słuchanie przyjemne i szczegółowe i bardzo cieple -  w f502

Wracając do tematu wątku fyne są bardzo wymagającymi kolumnami. Co w dzisiejszych czasach trochę mija się z celem. Większość chce by dana kolumna zagrała z prawie każdym wzmacniaczem równie dobrze i w każdym pomieszczeniu w każdej muzyce pomijając fakt jak różnie jest ów muzyka zrealizowana

 

37 minut temu, tomek4446 napisał:

Panowie tak czytam i nie kumam o czym ta dyskusja. @Surfer rozumiem , że Fyne nie zgrały u Ciebie tak jak sobie życzyłeś. Miały prawo, tak jak dziesiątki innych kolumn. Negowanie ich wartości dźwiękowych na takiej podstawie jest delikatnie mówiąc nadinterpretacją . To jaki bas będziemy mieli to oprócz przetworników , strojenia jeszcze akustyka pomieszczenia i elektronika.

 

A potem ktoś kto szuka kolumn i czyta takie rzeczy nieświadomie skreśla takie kolumny już na starcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, hyde napisał:

A potem ktoś kto szuka kolumn i czyta takie rzeczy nieświadomie skreśla takie kolumny już na starcie.

wszędzie ach i och i prawie bym kupił Fyne, dokładając dosłownie grosze mam Diamondy 25 które grają klasę lepiej
przesłuchałem obie w domu a nie w salonie audio i napisałem co myślę

Edytowano przez Surfer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Surfer napisał:

wszędzie ach i och i prawie bym kupił Fyne, dokładając dosłownie grosze mam Diamondy 25 które grają klasę lepiej
przesłuchałem obie w domu a nie w salonie audio i napisałem co myślę
myślę że wielu osobom przyda się porównanie tych 2 kolumn

Fyne są jak księżniczki. Trzeba stworzyć im dworskie warunki 😁

Kolumn jest mnóstwo. Trzeba wybrać takie które zagrają w naszych salonach najlepiej a nie w sklepowym studio. Fyne to są dobre kolumny ale nie w Twoim salonie....I tyle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hyde napisał:

Fyne są jak księżniczki. Trzeba stworzyć im dworskie warunki 😁

o tym właśnie pisałem, warunki jak w salonie audio

i jeszcze raz powtórzę, F501 to są przyjemne kolumny, jedne z lepszych w tej cenie

gdybym je porównał za pomocą jednego słowa do diamondów 25
to te jedno słowo to: tragedia

gdybym F501 miał porównać do innych w podobnej cenie 
to bym powiedział: rewelacja

nie neguję F501, tylko mocno podkreślałem porównanie do diamondów 25

dobrej nocy 🙂
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest cyrk.

Autorowi postu wydaje się już chyba, że pozjadał wszystkie rozumy. Skoro Fyne zagrały dobrze w salonie, a u Ciebie w domu lipnie, to może po prostu masz tragiczną akustykę?

Albo niedostatecznie je wygrzałeś, jeśli były nowe i zwyczajnie nie dałeś im szansy się wykazać i na starcie odrzuciłeś.

Sam jestem fanem Pylonów, mam D28, z których jestem bardzo zadowolony. Wcześniej słuchałem zarówno f501, jak i XT6f Tannoya i paru innych w podobnych cenach i Diamondy zdecydowanie mi najbardziej podeszły, ale nie oznacza to, że musiałem psioczyć na Fyne czy Tannoye. Moim gustom nie sprostały, nie oznacza to, że innym nie podołają.

Swoją drogą spiąłeś jasne kolumny z jasnym wzmakiem (Cambridge), to pewnie musiała z tego wyjść masakra, jeśli brzmienie Diamondów Ci bardziej siedzi. 

Niemniej jednak ocenianie kolumn w kategoriach 'zajebiste' lub 'kiepskie' zostaw może lepiej ludziom bardziej obeznanym w temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Surfer napisał:

w kolumnach Pylon zjadł te prymitywne Fyne jak Ferrai małego fiata

Widzisz ile daje właśne odczucie. Bo kolega z forum Kraft ma własnie inne zdanie a też robił ich test :)

13 godzin temu, Surfer napisał:

akurat przy Diamondach 25 to bardzo słabe kolumny 🙂

No właśnei nie jest tak.

To kwestia Twoich oczekiwań i zestawienia z elektroniką.

Uwierz gdyby tak było to 10 na 10 klientów wybierało by Pylony a tak nie jest,

 

Zastanawia mnie jednak inna kwestia. Słuchałeś tych kolumn ile? 2 dni? A widac jakbyś przyszedł na forum negować ten produkt. Mocno to podejrzane. Rozumiem że bardziej Ci się podobają Pylony, to jest zrozumiałe. Ale Ty więcej czasu poświęcasz negowaniu Fyne. A to już nie jest klasyczny wniosek z odsłuchów.

N forum mieliśmy i nadal zdarza się ukryta branża hejtująca pewne produkty dystrybutorów na wzajem. Mam nadzieje że do nich nie należysz :)

Mi to obojętne bo nie jestem dystrybutorem. Ale fajnie gdyby wypowiedzi były merytoryczne. Dla dobra forum

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...