Skocz do zawartości

który zestaw gra najlepiej ?


Surfer

Recommended Posts

25 minut temu, S4Home napisał:

widac jakbyś przyszedł na forum negować ten produkt.

Przeczytaj dokładniej ten post, po odsłuchach prawie kupiłem F501
nie neguję Fyne tylko piszę porównanie do Diamond 25, moje odczucia po 5 dniach testów w domu
pozwólcie, mogę napisać co dla mnie się nie podobało w F501 a podobało w Diamond25

Kraft gdyby na koniec testu miał porównać F501 i Diamond25 napisałby pewnie podobnie
jeszcze raz to nie jest opinia o F501 tylko moje porównanie F501 do Pylonów D25
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 

Na forum mieliśmy i nadal zdarza się ukryta branża hejtująca pewne produkty dystrybutorów na wzajem. Mam nadzieje że do nich nie należysz :)

Kurde naiwny jestem, w sumie nawet się klei bo zawsze musi odpowiedzieć nawet jak argumenty są podane na tacy. Może @RoRo powinien pomoc jako administrator?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

ukryta branża.... mam nadzieje że do nich nie należysz

ja tylko odpisałem dla animak_88 i od razu atak 20 postów
na koniec nazywanie ukrytą branżą, próba usunięcia postu bo mniej fyne się sprzeda
okej uzupełniłem post bo mi spokoju nie dacie

Właśnie został mi polecony AUDILAB 6000A i szukam do niego kolumn. Byłem nastawiony na JAMO C97 albo Klipsch rf 62. Z kolei w Twojej wypowiedzi widzę zupelnie odmienne propozycje. Jak sie maja np. Monitor Audio Bronze 6 do  JAMO albo KLIPSCH? (Budżet do 3000 zł, chodzi o słuchanie muzyki oraz NETLIX, TV)

cześć miałem na testach w domu w tym samym momencie
- Cambridge CXA 81
- Audiolaba 6000A
- Pylon Diamond 25
- Fyne Audio f501

po 5 dniach intensywnego słuchania, przepinania kabli w moim mieszkaniu zdecydowanie wygrał zestaw
Cambridge CXA 81 + Pylon Diamond 25 + Tellurium Q Ultra Blue
- przy cichym słuchaniu było słychać więcej detali w Pylonie
- w Pylonach scena poukładana, w Fyne chaos w moim mieszkaniu
- dolne rejestry idealne w Pylonie, w Fyne masakra dudniła cała moja chata, mimo bas refleksu skierowanego do dołu musiały stać dalej od ściany a i tak dudniło
- góra też lepsza w Pylonie, w Fyne jazgot z tymi wzmacniaczami
- dużo mniejszy, ładniejszy i zgrabniejszy Pylon
- głos lektora w filmach w Pylonie naturalny przyjemny, Fyne tragedia męczący jazgot z tymi wzmacniaczami
- Pylon zdecydowanie bardziej muzykalny, obszerny dźwięk, taki pełny

w kolumnach Pylon zjadł te prymitywne Fyne jak Ferrai małego fiata
natomiast wzmacniacz hmm... ten Audiolab całkiem całkiem
ale dopłaciłem do CXA 81 za bardziej poukładaną scenę w moim mieszkaniu i precyzję dźwięku

pozdro

Edytowano przez Surfer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Surfer, może opisz dokładnie, w jakim pomieszczeniu przeprowadzałeś swój test? Może wrzuć zdjęcie. Pokaż, gdzie stały kolumny, gdzie jest miejsce odsłuchowe, jak masz mocno "zagracone" pomieszczenie. Będzie jakaś wskazówka dla innych użytkowników. Może da się wyciągnąć, jakieś uniwersalne wnioski. Wycisnąć z tematu coś pozytywnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej trzymajcie fotę, chłopaki bez zbędnych komentarzy, jedyne możliwe ustawienie w mieszkaniu
w takich warunkach z Fyne była tragedia, Pylon grał bardziej poprawnie
stoją na ręczniku ale oczywiście potem wkręciłem kolce
proszę dajcie już na luz, uzupełniłem posta, wstawiłem zdjęcie
i jeszcze raz podkreślam F501 są bardzo fajne ale na chacie w takim ustawieniu wygrał Pylon
może się komuś przyda, bas refleks z tyłu prosto w okno mniej dudnił jak w podłogę 🙂

http://marcin.hmcloud.pl/pylon.jpg

pozdrawiam

Edytowano przez Surfer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Surfer napisał:

okej trzymajcie fotę, chłopaki bez zbędnych komentarzy, jedyne możliwe ustawienie w mieszkaniu
w takich warunkach z Fyne była tragedia, Pylon gra w miarę poprawnie

Od samego patrzenia "dudni" ;) 

To co Kolega usłyszał to prawie na pewno odpowiedź pomieszczenia w połączeniu z tym co generują paczki. Pylon "zgrał" się bardziej bo jest inaczej zestrojony. Gdyby Kolega trochę podrasował pomieszczenia byłoby OK z Fajnami, a Pylony nie wydawałyby się tak bardzo lepciejsze. Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Surfer napisał:

okej trzymajcie fotę, chłopaki bez zbędnych komentarzy, jedyne możliwe ustawienie w mieszkaniu
w takich warunkach z Fyne była tragedia, Pylon grał bardziej poprawnie
stoją na ręczniku ale oczywiście potem wkręciłem kolce
proszę dajcie już na luz, uzupełniłem posta, wstawiłem zdjęcie
i jeszcze raz podkreślam F501 są bardzo fajne ale na chacie w takim ustawieniu wygrał Pylon
może się komuś przyda, bas refleks z tyłu prosto w okno mniej dudnił jak w podłogę 🙂

http://marcin.hmcloud.pl/pylon.jpg

Mam tylko jedną uwagę. Nie wiem, czy to miało w tym przypadku znaczenie, czy nie, ale kolumny stoją w innych miejscach pomieszczenia. Jeśli ich podczas odsłuchu nie przesuwałeś w to samo miejsce, to to mogło mieć wpływ na odbiór. Sam robiłem pomiary kolumn przesuwanych o kilka centymetrów prawo-lewo i to może robić różnicę. Wprawdzie nie każde parę centymetrów coś znaczy, ale czasem trafi się w taki rezonans kolumn między sobą, pomieszczeniem i miejscem odsłuchu, że na wykresie zaczyna to być wyraźnie widać. Sądząc ze zdjęcia różnica w ustawieniu to jakieś 30 cm. Razy dwie kolumny, to już 60 cm. By być pewnym obiektywnego sądu, nawet tylko na własne potrzeby, warto dać obu konstrukcjom takie same szanse i odsłuchiwać je w tym samym ustawieniu. Wiem, że to kłopotliwe, też nie lubię latać i przesuwać, ale taka jest fizyka.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Inferno napisał:

Nie dowodzi to temu że Fyne F501 to słabe kolumny, dowodzi to że nie wypadają najlepiej w parze z powyższym wzmacniaczem i w pomieszczeniu jakim dysponujesz. Najważniejsze że Tobie się podoba 👍

@Kraft; @MariuszZ Zobaczcie co napisałem jako pierwszy post w tym temacie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno czytałem :) Pomieszczenie zawsze gra ale jak to często bywa łatwiej paczki wymienić niż zaadoptować ;) Jak zrobiłem u mnie pomiar mikrofonem to za głowę się złapałem. Jak ja mogę tego słuchać? Sopranów mi ciągle brakuje i nie przyszło mi do głowy, że to basu za dużo jest i pogłos straszny straszy więc wszystko jest do dooopy. Teraz pracuje nad tym ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kraft napisał:

By być pewnym obiektywnego sądu, nawet tylko na własne potrzeby, warto dać obu konstrukcjom takie same szanse i odsłuchiwać je w tym samym ustawieniu. Wiem, że to kłopotliwe, też nie lubię latać i przesuwać, ale taka jest fizyka.

I tak i nie :) Tym razem @Surfer może mieć rację, choć nie całkiem dobrze prezentuje Swój pogląd o F501. Jeszcze do niedawna sądziłem , że wzbudzający się bas to wyłącznie pomieszczenie , stąd DDRC-24. Trzy pary kolumn i bez zmian , bas dudni potrzebna korekcja DL. A teraz jak mam Alteci nie używam , DDRC mam odłączone. Często jeżdżę z kolumnami po pokoju i niezależnie od umiejscowienia od ścian bocznych , czy tylnej , czy kolumny lądują bardziej w narożnikach , czy na środku pokoju bas się nie wzbudza , a głośniczek niczego sobie bo średnicy 34 cm. Czary ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MariuszZ napisał:

Jak ja mogę tego słuchać? Sopranów mi ciągle brakuje i nie przyszło mi do głowy, że to basu za dużo jest i pogłos straszny straszy więc wszystko jest do dooopy. Teraz pracuje nad tym ;) 

Mariusz tak działa DL , główna korekcja to 20-300 Hz , potem już kosmetyka. Ale to samo jak filtrami można doprowadzić akustykę do porządku ustrojami akustycznymi ,co mi udowodniła wizyta u Witka / @audiowit/. Jest to jeszcze lepsza zabawa niż kabelkami. Zazdroszczę Ci nadal własnego pokoju odsłuchowego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zazdroszczę Ci nadal własnego pokoju odsłuchowego :) 

No nie wiem. Coraz więcej czasu tu przesiaduję. Teraz w dobie pracy online zupełnie czuję się wyalienowany z rodziny 😂

Siedzę właśnie i projektuję sobie pianki z tej strony na ściany tak, żeby echa mniej było 😉 Jest tam na stronie taki symulator do układania. Wklejasz zdjęcie ściany i można się bawić. Kto wie? Może nawet coś od nich kupię na próbę bo niedrogo, a ja portfel cienki mam 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ w razie jak byś przez przypadek zrobił się obrzydliwie bogaty to zajrzyj na 

https://jezacoustic.com/

rozmawiałem z nimi na targach , malarz i akustyk , widziałem na żywo te panele i robią wrażenie. Cen nie znam, ale można zapytać. Ogólnie świetny pomysł , też myślę o zakupie paneli i zwróceniu się do kogoś ze Szkoły Plastycznej o wykonanie obrazu . Nie dość , że oryginał na ścianie to jeszcze poprawa dźwięku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Surfer napisał:

Przeczytaj dokładniej ten post, po odsłuchach prawie kupiłem F501
nie neguję Fyne tylko piszę porównanie do Diamond 25, moje odczucia po 5 dniach testów w domu
pozwólcie, mogę napisać co dla mnie się nie podobało w F501 a podobało w Diamond25

5 dni ? U mnie f502 dopiero po 10 dniach zaczęło fajnie grać choć wieżę że może grać lepiej. Pierwszy tydzień to był dramat.

Jakich kabli głośnikowych używaliście do tych fyne?? Producent jakieś zaleca ?

Ktoś coś powie? 

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Wiem , dlatego te dwa oleje u mnie za kanapą robią za pochłaniacze, a ta wypukła metalowa kompozycja za rozpraszacz :) 

IMG_1721.JPG

😁 Ten jeden to odstaje ale tam chyba masz sejf schowany😁 

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać 😋

Edytowano przez hyde
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hyde napisał:

Jakich kabli głośnikowych używaliście do tych fyne?? Producent jakieś zaleca ?

Wszyscy którzy polecają kabelki mówią żeby najpierw porządnie wygrzać kolumny i dopiero wtedy coś walczyć. Ile grają u Ciebie te kolumny? 

A specjalistą od kabelków jest @Bogusław Kożyczkowski on coś podpowie jak już będziesz gotowy na wydatki 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...