Skocz do zawartości

który zestaw gra najlepiej ?


Surfer

Recommended Posts

33 minuty temu, Inferno napisał:

Wszyscy którzy polecają kabelki mówią żeby najpierw porządnie wygrzać kolumny i dopiero wtedy coś walczyć. Ile grają u Ciebie te kolumny? 

A specjalistą od kabelków jest @Bogusław Kożyczkowski on coś podpowie jak już będziesz gotowy na wydatki 😁

Ok. 

Kolumny grają 11 dni około 40-50 godzin.

Kable chord clearway. Brakuje mi błysku w górze pasma. Wogole go nie ma 

Zmieniłem na Qed silver XT i jest w górze pasma dużo lepiej. Jest jasniej o co mi chodziło by rozjaśnić górę ale nie jest tak pięknie w pozostałych pasmach jak przy chordach

Pytanie czy są jeszcze jakieś kable które grają jasno i detalicznie chłodno w średnicy by ocieplić ten gorąco grający zestaw?

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Dzięęęki ! No i kurna będę musiał kuć pod drugim :) 

Eee nie kuj. Wydaje kasę z sejfu na nowy wzmacniacz 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 godziny temu, Inferno napisał:

urde naiwny jestem, w sumie nawet się klei bo zawsze musi odpowiedzieć nawet jak argumenty są podane na tacy. Może @RoRo powinien pomoc jako administrator?

IP warto co jakiś czas sprawdzać.

Nie wiem czy tutaj tak jest. Tylko delikatnir zaznaczyłem.

Jesli porównanie A vs B mówi o tym jak A jest słabe a o B jest kilka zdań (80 vs 20% wypowiedzi) to ja tego nie kumam.

Ja nie twierdze że ich nie miałeś. Ale po zdjęciu widać że mają prawo dudnić. Kolejna sprawa słuchałes ich zdecydowanie za krotko. Powiem Ci że ja osobiście wygłaszam o produkcie swoją opinie w kontekście tego że jest słaby bardzo dopiero po kilkomiesięcznym kontakcie z nim. A nie po 5 dniach.

I nadal powtarzam! Rozumiem że moga Ci się podobać bardziej Pylony. Nie mogę jednak zrozumieć dlaczego więcej czasu poświęcasz negowaniu konkurenta.

Kraft słusznie zauważył. Daj szerszą , jednak bardziej obiektywną opinie o obu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home prawie zostałem waszym klientem, wysłałem ci na prv numer telefonu do sprawdzenia w okresie 15 - 30 marca 2020
odpisałeś na prv że nie chce ci się sprawdzać 5 telefonów służbowych i dalej ciśniesz dyrdymały
no to masz według twojej instrukcji 20% o twojej firmie i 80% o firmie konkurencji

20% na temat S4Home
tragedia, nazwali mnie ukrytą branżą po napisaniu tego posta, podesłałem im numer telefonu do sprawdzenia
to się nie chce sprawdzić i sprostować że nie mieli racji i dalej zachowanie nie w porządku
temat wypożyczenia sprzętu, na max 2 dni a powyżej sam napisał że powinienem się wypowiadać dopiero po kilku miesiącach szok
 

80% na temat q21
rewelacja, w Q21 kupiłem Fyne F501 które słabo zagrały w moim mieszkaniu, bez problemu wypożyczyłem od nich Diamondy na 5 dni
bez najmniejszego problemu zwróciłem Fyne grubo po terminie 20 dni, zadowolony jestem po uszy z takiej możliwości
gorąco polecam Q21, solidna firma, na którą można liczyć, pomogą, doradzą, wymienią, są wyrozumiali
bardzo dobrze się z nimi rozmawia, fachowo, rzetelnie, uczciwie super

S4Home ja nie podstawiony przez konkurencje, sam sprowokowałeś
po 5 dniach testów sprzętu mogę komuś odpisać tak jak potrafię
mocno negując F501 za to jak wypadły przy Diamondach 25
i zauważ dużo podkreślałem że w tej cenie F501 są bardzo dobre
jednak w moich warunkach mieszkaniowych Pylony zagrały dużo dużo lepiej

chłopaki na luz nie ciągnijmy tego dalej
jeszcze raz podkreślam, F501 są jednymi z lepszych kolumn które słyszałem w salonie
kupiłem je, u mnie się nie sprawdziły z cambridge i audiolabem
z innymi wzmacniaczami i w innym układzie mieszkania mogą zagrać dobrze
bierzcie F501 śmiało pod uwagę

Edytowano przez Surfer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zauważ dużo podkreślałem że w tej cenie F501 są bardzo dobre"

vs.

"w kolumnach Pylon zjadł te prymitywne Fyne jak Ferrai małego fiata"

"akurat przy Diamondach 25 to bardzo słabe kolumny 🙂"

"jak można polecać F501, ludzie nie mają w domu warunków jak w salonie
z każdym wzmacniaczem będzie to dudnić i robić rozpierduchę echo"

vs.

"bierzcie F501 śmiało pod uwagę"

 

ja to tylko tu zostawię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem wcześniej na wersję
w kolumnach Pylon zjadł te prymitywne Fyne jak Ferrai małego fiata

dalej tak twierdzę: akurat przy Diamondach 25 to bardzo słabe kolumny

cofam co powiedziałem:
jak można polecać F501, ludzie nie mają w domu warunków jak w salonie
z każdym wzmacniaczem będzie to dudnić i robić rozpierduchę echo

bierzcie F501 śmiało pod uwagę

zamiast atakować trzeba było mnie wcześniej naprowadzić jak to sprostować
za mało jestem na tym forum, mam nadzieję że teraz jest w porządku
honor zwrócony dla F501 i dla was panowie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym proponuję zakończyć tę wymianę myśli 🙂

Aczkolwiek ja z @S4Home miałem zupełnie inne doświadczenia. Wypożyczałem od nich wzmacniacz. Nie robili żadnych problemów. Nie mówili, że mam po 2 dniach oddać. Ba, kiedy już go kupiłem i zepsuł mi się pilot (uszkodzenie mechaniczne - mogli stwierdzić, że ja go rozwaliłem) przysłali mi nowy, chociaż nie musieli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia co @Surfer w temacie w/w branż , q21 ma o wiele lepsze podejście , nawet jak brakuje czasu to zawsze dadzą znać co i jak :D + nie spamują forum , że z rana trzeba dać "oznacz wszystko jako przeczytane" - zbanowanie s4home nie pomaga :( 
PS: kolegi mały fiat zjadł ferrari , jest chyba nawet filmik w necie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kubakk napisał:

PS: kolegi mały fiat zjadł ferrari , jest chyba nawet filmik w necie ;)

F501 też pewnie dałoby podrasować
gdzieś czytałem że D25 ma celowo przycięte najbardziej problematyczne rejestry, które widać wpasowały się w moją chatę

fota pokoju, wiem dudni od patrzenia, ale słuchając audio patrzę w okno a nie w ścianę 🙂
http://marcin.hmcloud.pl/pylon.jpg

upgrade bass refleksu F501 idącego we wszystkich kierunkach zrobiłem za pomocą ręcznika osłaniając kolumnę z 3 stron
wtedy u mnie w mieszkaniu było znacznie lepiej, dudnienie prawie znikło
w takim ustawieniu przy oknie dużo lepiej brzmiał bass reflex D25 skierowany w tył prosto w okno 🙂
co ciekawe przestawiłem sprzęt na drugą ścianę, koc na podłogę, materac za głośniki i podobny efekt

Edytowano przez Surfer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Surfer napisał:

S4Home prawie zostałem waszym klientem, wysłałem ci na prv numer telefonu do sprawdzenia w okresie 15 - 30 marca 2020
odpisałeś na prv że nie chce ci się sprawdzać 5 telefonów służbowych i dalej ciśniesz dyrdymały
no to masz według twojej instrukcji 20% o twojej firmie i 80% o firmie konkurencji

Jak mam sprawdzić kontakt z Marca. Jak mamy tak dużo telefonów :P

Nic nie cisnę. Powiedziałem że jest to dziwne to wszystko.

Oczywiści że teraz ja jestem ten zły bo zwróciłem na to uwagę a koledzy nie. Zawsze są zdystansowani od takich komentarzy a ja nie.

Kubakk przepraszam ale też nie jesteś obiektywny w opinii opisu branzy tutaj. Dobrze o tym wiemy.

Ale nie zaczynajmy dyskusji o tym. Unikanie się wzajemnie dobrze nam wychodziło.

 

Natomiast zakończmy to. O co mi chodziło i od czego się zaczęło. I nie tylko ja to zauważyłem. Że wypowiedź jest nie spójna i w znaczniej mierze prowadzi do szykanowania jednego produktu zamiast określania pozytywów drugiego. To było i jest dziwne.

Skoro Ty możesz edytować swoje wpisy to ja także

Jak to szło? Jesteś ukryta branżą

Nie jesteś.

Pozdrawiam gorąco

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Że wypowiedź jest nie spójna i w znaczniej mierze prowadzi do szykanowania jednego produktu zamiast określania pozytywów drugiego.

I tu jest racja, zwykle większość chwali swoje rozwiązania a nie neguje inne. To jest normalne zachowanie - mam takie samo zdanie.

Druga sprawa to wypożyczenie z S4Home, moje doświadczenia dotyczące zakupu SW są bardzo w porządku. Sub stał u mnie tak długo jak chciałem nie było problemów. Być może nie ma na nie az tak dużego zapotrzebowania i nie trzeba było limitować czasu ale mówiąc o faktach nie miałem żadnego problemu z odsłuchem tak długim jak chciałem. W Q21 kupowałem słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy i tez bardzo szybko i profesjonalnie z rabatem 👍

Kazdy mój kontakt z „branżą” tutaj na forum był bardzo pozytywny.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to kto jest lepszą branżą. Oczywiście Ci obaj koledzy będą obstawiać przy innej niż my. Jednak z pewnych źródeł wiem że jesteśmy bardzo przyjemnie odbierani miedzy innymi za szczerość własnie. Brak strachu przy powiedzeniu czegoś wprost.

I dla mnie to jest ok. Wszystkim się nie da dogodzić :)

Mam nadzieje ze to zakopie kwestię dyskusji.

Napiszmy o zaletach Pylona i zawrzyjmy ogólno-forumowy pokój :)

Pozdrawiam gorąco

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Brak strachu przy powiedzeniu czegoś wprost.

i o to chodzi, pozwolić po całości obsmarować jakiś sprzęt
że w moim mieszkaniu z tymi wzmacniaczami zagrało to bardzo źle
forum nie jest tylko od chwalenia, trzeba czasem wziąć inne poglądy na klatę 🙂

S4Home luzik pokój 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczałem w S4Home,kilka sprzętów,Nad 368 dwukrotnie,Yamaha As701,Heco Celan gt602 itp,w Q21 Pylon Diamond monitor i Dynaudio excite x14 i ZAWSZE wszystko było w ja najlepszym porządku,nikt mnie nie poganiał,zawsze bardzo dobry kontakt,na plus i to dodatni😉 że S4 Home zaczęli wypożyczać jako pierwsi,to oni rozpowszechnili to na forum,dam pewnie stracił bym mnóstwo pieniędzy kupując sprzęt nawet po odsłuchu w salce,teraz wiem że nic nie zastąpi odsłuchu w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2020 o 20:34, Surfer napisał:
Dnia 18.11.2020 o 20:06, rafal napisał:

Ja bardzo miło wspominam odsłuch Fyne 501.

Ja też bardzo miło wspominam odsłuch Fyne 501 w salonie, gorzej 20 dni w domu 🙂

Dudnienie Fyne 501 poczułem już nawet w salonie. Przy czym był to mój pierwszy odsłuch, więc nie za bardzo miałem doświadczenie. Jednak skoro nawet w super wytłumionym salonie, usłyszałem dudnienie, to co by było w domu? Nawet nie chce sobie wyobrażać. Jednak mój amplituner MR-780(po wymianie lamp) grał miekkim, niskim basem stąd prawdopodobnie pasowali do siebie jak pies do jeża. Myślę, że jest jakiś wzmacniacz na świecie z którym one się spiszą idealnie. Ja natomiast nigdy w stronę tych kolumn nie spojrzę, bo sama charakterystyka mnie odstrasza(wiem charakterystyka to nie wszystko, ale warto na nią spojrzeć).

 

 


.....nie zauważyłem że temat zagrzebany sorry chłopaki.

Również zdrowia, życzę:)

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 21.11.2020 o 11:22, klavikort napisał:

Dudnienie Fyne 501 poczułem już nawet w salonie. Przy czym był to mój pierwszy odsłuch, więc nie za bardzo miałem doświadczenie. Jednak skoro nawet w super wytłumionym salonie, usłyszałem dudnienie, to co by było w domu? Nawet nie chce sobie wyobrażać.

Ja natomiast miałem podobną przygodę z Polk Signature S55E. Spodobało mi się ich brzmienie w salonie, energiczne, otwarte niemniej jednak bas trochę dudnił i biegał po podłodze. Adaptacja akustyczna wiadomo, jak to w salonie -  ściany obwieszone panelami akustycznymi i absorbery za kolumnami. Brzmienie mi się podobało, ale obawiałem się co będzie w domu z tym basem, czy nie rozwali mi chaty. Zaryzykowałem i wziąłem je. I co? Problem uderzył z zupełnie innej strony, nadmiar wysokich, ostrość, jazgot i krew z uszu. Basu w sam raz, nic mi nie dudniło jak w salonie. Zwróciłem kolumny i umówiłem się na kolejny odsłuch. Do dziś zastanawiam się nad tą fatamorganą. Nawet żona, która nigdy mi nie pomaga w analizie brzmienia pierwszy raz kazała mi ściszyć bo tak drażnił ją dźwięk. 

TEraz mam inne kolumny i też jeśli mam na coś narzekać to właśnie na górę pasma. Widać taką mam akustykę a obecne Bronze 6 też mimo wszystko są po jaśniejszej stronie mocy.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi, że te dwudrożne są łatwiejsze w konstrukcji i tam jest mniej możliwości uzyskania jazgotu. 
Jak słucham opinii i trochę z własnego doświadczenia widzę ze konstruktorzy kolumn podłogowych liczą na to, że klienci są głusi i wystarczy im zaprojektować ładna duża kolumnę z dużym basem i będą zadowoleni.  Reszta pasma na aby-aby, nawet może być dziurawa i jazgotliwa. Kolumna podstawkowa natomiast musi, nadrabiać jakością dźwięku i dlatego bardzo cenie te Dynaudio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to nie była kwestia drożności.

Po prostu w salonie gdzie słuchał Wito ,absorbery zadbały o wytłumienie, rozproszenie góry. Stad nie była ona taka zaznaczona. Z kolei w domu była. POLKi grają jasno. Co ciekawe ja wolałem serie Rti od Signature. Takie mocne, energiczne kinowe, silne brzmienie ale góra była właśnie łagodniejsza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...