Skocz do zawartości

Tidal biblioteka


Recommended Posts

Witam.Mam Tidal już od dłuższego czasu,zakupiony na portalu aukcyjnym.Dawno temu utworzyłem sobie playlisty do użytku offline.Itetaz moje pytanie do was ? Miałem tam Metallice dawno temu lecz od roku jest niedostępna.Przyjechał brat z UK i ma Tidal i sprawdzam a u niego Czarny album jest dostępny,dodatkowo News Model Army Impurity też u mnie zniknęła a On ma dostępny,za to u mnie Bauhaus album The Skys gone out jest dostępny jako Master,a u brata HiFi.Z czego to wynika ,jak u was z dostępnością w/w ? Na przykład Metallica kiedyś były wszystkie albumy teraz nie ma nic,a u brata jest dalej wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam odwrotnie 🙃 opłacony polski Tidal ale fizycznie jestem w UK. 

Oto co mam od Metallica na Tidal -

1141311299_Screenshot(50).thumb.png.1bdf9bddaa413e31e1ea723b4b858ce2.png

2047240575_Screenshot(48).thumb.png.5cb506c12c9c002694e1b533b47a76d0.png

1562842305_Screenshot(49).thumb.png.64ac1d5fce31cf3828eecac6746b6442.png

New Model Army - Impurity     - dostępne dwie wersje jakości CD (okładki te same ale jedna zawiera więcej utworów i w środku można się dowiedzieć, że to jest remaster)

Bauhaus - The Sky's Gone Out  - dostępna jedna wersja jakości CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę pełny abonament w Polsce i tu słucham i mam czarną Metallicy. To musi być kwestia tego, co Ci sprzedali na aukcji.

Było o tym kiedyś, że często są w ten sposób sprzedawane promocyjne abonamenty dla określonych regionów świata lub krajów i ktoś robi na tym interes. Tidal Ciebie może widzieć jako mieszkańca np. Peru, skończył się już czas ofertowego dostępu, ograniczając utwory sugerują żebyś wykupił pełny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wykupiony polski tidal? Czy jakiś niewiadomego pochodzenia z aukcji? Po zalogowaniu na stronie tidal powinna być informacja o kraju w którym został wykupiony abonament. 

Ja mam polski oryginalny od tidal i wszystko o co pytasz jest dostępne.

Teraz jeszcze jest chyba oferta 120 dni za 4zł - jeśli Cię interesuje. Dawno temu kupowałem te z aukcji ale już tego nie robię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2020 o 21:02, tomaz75 napisał:

No właśnie z czego wynikają różnice w dostępności.?Na poprzednim koncie miałem jeszcze oficjalną składankę Hansa Zimmera,a teraz jej nie ma.

A na czym słuchasz Tidala? Ja kiedyś jak używałem Volumio to też wielu płyt nie widziałem. Potem się przesiadłem na MusicCast i nagle zrobiło się znacznie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla użytkowników Tidal. Promocja na 60 dni za darmo. Oferta dotyczy również kont starych. Sprawdziłem właśnie na swoim aktywnym już koncie i działa. 

https://offer.tidal.com/campaigns/5e866400a9c43f0012314303/products?geo=PL&campaignId=5e866400a9c43f0012314303

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy Tidal zaczął obniżać standard, czy to tylko pomyłka?

Przypadkowa płyta z serwisu puszczona przez Roon. Mam wykupiony Tidal Hi-Fi. Ku mojemu zdziwieniu pokazuje stratne AAC. 

Jak dotąd tylko ta płyta jest w tej jakości, reszta normalnie, bezstratnie. Gdyby nie roon, nie wiedziałbym nawet bo DAC pokazuje 44.1.

Jest więcej takich bubli na Tidal Hi-Fi?

647630259_Screenshot(119)_LI.thumb.jpg.a2c522dc02bd546a645af6b36e8042af.jpg

Edit. Kolejna płyta tego wykonawcy "Heart Full of Wine" - również w AAC 

 

I jeszcze jeden screen:   Jest więcej AAC. Sprawdziłem ustawienia i mam wybrane master. Nie rozumiem czemu to AAC pojawia się przy tylu albumach?

704599535_Screenshot(120).thumb.png.3f75f46eda1a8b576d74d105d6916fdc.png

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi ktoś u siebie w Tidal czy te albumy powyżej J. Bonamassa też macie niektóre AAC tak jak u mnie?

Dla mnie to jest dziwne. Napisałem e-mail do Tidal żeby wyjaśnili.

Jak będę chciał AAC to sobie radyjko internetowe włączę i po co płacić Tidal HiFi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam po sprawdzeniu na USB Audio Player Pro. Niektóre płyty mają tylko 96 kb/s. Co ciekawe, płyty oznaczone u Ciebie jako CD mają niższą jakość.

You & Me - 96 kb/s
A New Day Yesterday - 320 kb/s (niedostępna w Tidal na laptopie)
A New Day Yesterday (Live) - 96 kb/s
Joe Bonamassa Live from the Royal Albert Hall - niedostępna na laptopie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 30.05.2020 o 17:11, JohnDoe napisał:

Czy Tidal zaczął obniżać standard, czy to tylko pomyłka?

To jednak nie pomyka. Tidal świadomie wrzuca pliki stratne (AAC) do biblioteki użytkownika planu HiFi  !!!!! 

Tłumaczą się w ten sposób, że jakość zawartości zależy od tego co mają akurat dostępne.  Nawet jak ktoś płaci za Tidal HiFi - może znaleźć zawartość AAC.

-Jak dla mnie to trochę kupa taki Tidal bo myślałem, że skoro płacę to mam zawsze jakość CD lub hires.  Dobrze, że mam jeszcze Qobuz - tam nie widziałem takich sztuczek marnych. Być może zrezygnuję z Tidal jeśli tak podchodzą do jakości. 

Nie spodziewałem się tego.

 

Oto treść e-mail (odpowiedzi) od Tidal:

"Thank you for reaching out to TIDAL! My name is Danielle with customer support and I would be glad to assist you.
The quality of content will depend on what has been provided by the associated record label or distributor.
If the highest quality available that was provided is AAC then that will be the highest level available to playback".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
 
To jednak nie pomyka. Tidal świadomie wrzuca pliki stratne (AAC) do biblioteki użytkownika planu HiFi  !!!!! 
Tłumaczą się w ten sposób, że jakość zawartości zależy od tego co mają akurat dostępne.  Nawet jak ktoś płaci za Tidal HiFi - może znaleźć zawartość AAC.
-Jak dla mnie to trochę kupa taki Tidal bo myślałem, że skoro płacę to mam zawsze jakość CD lub hires.  Dobrze, że mam jeszcze Qobuz - tam nie widziałem takich sztuczek marnych. Być może zrezygnuję z Tidal jeśli tak podchodzą do jakości. 
Nie spodziewałem się tego.
 
Oto treść e-mail (odpowiedzi) od Tidal:
"Thank you for reaching out to TIDAL! My name is Danielle with customer support and I would be glad to assist you.
The quality of content will depend on what has been provided by the associated record label or distributor.
If the highest quality available that was provided is AAC then that will be the highest level available to playback".

Spotkałeś się z tą płyta dostępną w AAC w Tidalu i Flac w Qobuz?
Może Tidal ma wyjście, dać AAC z lub nic. Ciekawy jestem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie wiem o którą płytę chodziło. Ale mam Tidal i Qobuz, mogę sprawdzić. 
Wydaje mi się, że te płyty które są AAC w Tidal -  w Qobuz nie ma ich w ogóle dostępnych.

Podejrzewałem że tak jest. Dla mnie to uczciwe i zrozumiałe. W przeciwnym wypadku Ci ktorzy płacą za opcje hifi
mieliby dostęp do mniejszej ilości plyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...