Skocz do zawartości

18m2 w prostokacie co kupic


Artur N

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minut temu, Karol64208 napisał:

od kiedy to ramię buduje dźwięk, już wszystko słyszałem, ale tego nie:/. To jakaś nowa teoria czy mit. Jeżeli już to ważne jest ustawienie igły względem płyty, i  do tego potrzebne są możliwości ustawienia ramienia, które własnie posiada LP120. 

Nadinterpretujesz. Wkładka jest bardzo istotna. Jednak powinna być ona osadzona w dobrym ramieniu a to na dobrej podstawie. Co do kolumn to z tego co pamiętasz chyba Karolu ustaliliśmy że wg Ciebie kolumny do stereo powinny kosztować przynajmniej 10 tyś. .Przy mniejszym budżecie można znaleźć wiele dobrych kolumn które nie odpowiadaja Twoim kryteriom, za to zapewniają dobry dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok troszke zeszlismy na boczny tor z tym gramofonem nadal temat jest zrobienia 2.0 badz 2.1 gramofon to dodatek ktory faktycznie mnie coraz bardziej interesuje ale moze zrobmy cos w kierunku mojego 2.0 2.1 czy polecicie jeszcze jakis zestawik 

''Mobydick'' poleciles mi kefy bardzo ladne tylko pytanko dlaczego one sie roznia tak cena jedne po 1600zl a inne te same po 5000zl 

''Karol64208'' rozumiem ze jak bym wzial LP120. to nie ma znaczenia jaki bym mial wzmacniacz budzet pozostaje bez zmian 4000zl jeden zestaw juz dostalem od ''Mobydicka'' wzmacniacz plus glosniki

cos jeszcze polecicie moze byc nawet z gramofonem jezeli bedzie milo gralo moze tez byc bez gramofonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MobyDick napisał:

Wkładka jest bardzo istotna. Jednak powinna być ona osadzona w dobrym ramieniu a to na dobrej podstawie.

czy LP120 ma złe ramię, czy dobra podstawa to żelbeton:o, przestań pisać bzdury. Testowałem różne wkładki i niezależnie od ramienia grały tak samo, jak jest słaba to nadal będzie słaba i nic tego nie zmieni.

15 minut temu, MobyDick napisał:

Karolu ustaliliśmy że wg Ciebie kolumny do stereo powinny kosztować przynajmniej 10 tyś.

jest też rynek wtórny i wiele ciekawego sprzętu tam można kupić, nie koniecznie musi być nowy jak masz mały budżet. Postawiłem alternatywę czy dobre stereo /nowe lub  używane/, czy też monitory do KD które nie nadają się do stereo bez suba , ale czy to już stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubad napisał:

najważniejszym elementem w gramofonie bo jeżeli mamy słabe ramię i podstawę to wkładka nie pomoże.

najważniejsze jest możliwość ustawienia kąta natarcia dla igły, ramię może być ze złota ale bez możliwości ustawienia to...:15_yum: Nie wiem co rozumiecie słabe ramię... możesz to dokładnie opisać, bo nie myślisz o ramieniu z Bambino.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

czy LP120 ma złe ramię, czy dobra podstawa to żelbeton:o, przestań pisać bzdury. Testowałem różne wkładki i niezależnie od ramienia grały tak samo, jak jest słaba to nadal będzie słaba i nic tego nie zmieni.

Oczywiście zdecydowanie wolałbym dołożyć do lp120 względem lp60 bo tu różnicę są duże. A co do lp120 w swoim budżecie akurat jest dobrym wyborem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artur N napisał:

''Karol64208'' rozumiem ze jak bym wzial LP120. to nie ma znaczenia jaki bym mial wzmacniacz budzet pozostaje bez zmian 4000zl jeden zestaw juz dostalem od ''Mobydicka'' wzmacniacz plus glosniki

dostać, a jak to będzie grać to dwie różne rzeczy. Musisz się zdecydować co chcesz mieć i czy nowe czy używane.

Do słuchania płyt i w ogóle muzy stereo potrzebne są kolumny do stereo Hi-fi a nie monitory bo później będziesz walczyć z różnymi wibracjami. Dożo na ten temat piszą, ale to właśnie słabe kolumny /monitory/ powodują zniekształcenia i wibracje.

Dlatego należy wybrać dobre kolumny nowe czy używane zależy to oczywiście od budżetu, ale też do czego mają być przeznaczone stereo czy KD.

Wzmacniacz to już najmniejszy problem.

Jaki duży masz pokój, miejsce odsłuchu?

Dodam, że wkładka w LP120 /testowałem/ jest klasy średnie na początek jest dobra, można spokojnie w przyszłości zastąpić lepszą.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze niezla kłótnia sie zaczela ale ja nadal dostalem tylko propozycje jednego zestawu nic po za tym wszystkie informacje na temat pokoju sa w moich postach nie lubie sie powtarzac wiec wystarczy cztytac. kos jeszcze rzuci jakies propozycje 

''Mobydick '' nie otrzymalem jeszcze odpowiedzi dlaczego te kefy maja taka roznice cenowa.

Edytowano przez Artur N
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny były zbudowane jako pewne nawiązanie do już legendarnych monitorów studyjnych BBC KEF Ls3/5a. To bardzo stara konstrukcja, jednak była długo produkowana i paru producentów buduje nadal kolumny wzorowane na nich. LS50 to zupełnie inne kolumny z wykorzystaniem nowoczesnych technologii tego producenta. Te są produkowane również od jakiegoś ( dłuższego ) czasu. Powstały ich wersje aktywne i bezprzewodowe. Od początku mimo że nie były tanie miały bardzo dobrą relację jakość/cena. Czasem można je było kupić taniej, jednak ostatnio bywają dostępne w wyjątkowo dobrych promocjach. Zwykle tak się dzieje gdy wchodzi nowy model. Tu raczej myślę ze to kwestia nasycenia rynku w pierwotnej cenie i chęć ich dalszej sprzedaży rodzi potrzebę obniżenia ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

 Tu raczej myślę ze to kwestia nasycenia rynku w pierwotnej cenie i chęć ich dalszej sprzedaży rodzi potrzebę obniżenia ceny.

LS50 były modelem rocznicowym. Przypuszczam, że obecnie tanieją, bo KEF szykuje model na następną rocznicę (LS60?).

PS Artur, jak jesteś zainteresowany ceną lepszą niż 1600 zł/szt., to pisz na PW.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur N napisał:

widze ze niezla kłótnia sie zaczela ale ja nadal dostalem tylko propozycje jednego zestawu nic po za tym wszystkie informacje na temat pokoju sa w moich postach nie lubie sie powtarzac wiec wystarczy cztytac. kos jeszcze rzuci jakies propozycje 

''Mobydick '' nie otrzymalem jeszcze odpowiedzi dlaczego te kefy maja taka roznice cenowa.

Obawiam się że musisz podejść do tego inaczej.

Podam prosty przykład.

BARDZO wiele osób uważa wzmacniacz roksan K3 za super. JEst szalenei żywiołowy i w nim wszystko "jest lepiej"

Dla mnei w efekcie był prawie męczący, nienaturalny. Tak jak opcja "VIVID" w aparatach fotograficznych.

Z kolei audolab , exposure, - to raczej piecyki które nie epatują tak wszystkim i są stonowane

(bardzo proszę nie czepiać sie - to uogólnienie)

I teraz tak naprawdę powinieneś wybrać się do jakiegoś salonu i posłuchać CO TOBIE się podoba.

Żeby nei było kolejnego przypadku "wieży Sony"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karol64208 napisał:

ty chyba nie rozumiesz co to jest stereo Hi-fi i odtwarzanie muzyki z vinyla, a sprzęt do kuchni:/ KEF LS50

O kurde. A ja słucham muzyki w stereo na kolumnach ponoć typowo dla kina domowego podłączonych do amplitunera kina domowego i co "gorsze"po rekonfiguracji krzywych podoba mi się to co słyszę.

I co teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...