Skocz do zawartości

18m2 w prostokacie co kupic


Artur N

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ostatnie podejscie do tematu bo widze ze nic sie nie dziej a najwieksze halo zrobil gramofon

dzisiaj bylem w pomiejskich sklepach i propozycje rzucili mi zebym kupil amplituner pod kd i do tego puki co tylko 2 glosniki pod stereo czy jest to wogole wykonalne , jak to pan mi powiedzial zawsze jest szansa na rozbudowe i zaproponowal mi yamaha 685 plus heco aurora 300.

Nie wiem na ile moge mu wierzyc ze sie zna .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z całą pewnością będziesz rozwijał to w kino domowe 5.1, ma to jakiś sens. Tyle że wtedy dobrze było by kupić wzmacniacz stereo do podłączenia do wyjść tego amplitunera. W tej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie zacząć od stereo z wzmacniaczem  2-kanałowym. Lepiej skupić się moim zdaniem na lepszych kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2020 o 13:11, Fafniak napisał:

I teraz tak naprawdę powinieneś wybrać się do jakiegoś salonu i posłuchać CO TOBIE się podoba.

Dobrze ci radzę, idź posłuchaj. Wyrób sobie jakieś zdanie. Jakikolwiek punkt odniesienia.

 

22 godziny temu, Karol64208 napisał:

 Artur N, musi się określić czy tylko stereo, czy też stereo kl. Hi-fi dla muzyki z vinyli.

Pytam na poważnie.

Czym się różnią ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Stolarz napisał:

a tam biorę na słuch ale może ja jakiś gupi jestem

to nie kwestia głupoty:D ale osłuchania i czy ten dźwięk nam pasuje.

Stereo można osiągnąć podłączając dwa głośniki i też możemy mówić że mamy stereo:15_yum:.

Sprzęt musi być dobrany do jakości źródła, słabsza jakość nie wymaga sprzętu za kilka tysięcy.

Dlatego jest potrzebny rozsądek przy zakupie i dopasowanie wszystkich elementów sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde juz ni wiem co mam zrobic chcialbym zeby ladnie gralo w muzyce ale tez chcialbm zeby fajnie sie ogladalo filmy ogolnie muzyka to spotify oraz fon jak i tv . 

podobaja mi sie jamahy bo maja fajnie rozbudowane menu i jest tam to co potrzeba ale co z glosnikami sluchalem dzisiaj kef r 300 pieknie graly ale nie ta kwota n olx znalazlem za 2800 nowe moze jakis tanszy ampli i by bylo git co.

Edytowano przez Artur N
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 2 tyś możesz kupić do tych R300 Yamahe 803d używaną. Ten mały wzmacniacz SMSL Q5pro gra na tym samym poziomie jakości dźwięku, jednak nie jest amplitunerem, tylko wzmacniaczem i nie ma fajnego menu ekranowego. Obsługuje się go jednak w pełni z pilota.

W Q21 mozesz np. kupic zestaw taki : https://www.q21.pl/nad-c338-kef-q350.html .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inaczej :) . DALI ZENSOR 3 graja znacznie mniej liniowo z podkreślonymi skrajami pasma. Do tego brzmienie ich papierowych membran jest zupełnie inne. Możesz spróbować podłączyć do tych Dynaudio SMSL Q5pro. Nie próbowałem tego, ale jego wydajność powinna na to pozwolić, mimo że taki mały :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze wielu ludzi kupuje dość normalne wzmacniacze do nich i jakoś to tam gra. Często potem szukają czegoś co pozwoliło by im grać dobrze i okazuje się ze trzeba za to naprawdę dużo zapłacić. Panuje na ten temat trochę mitów i legend. Na pewno sama duża moc wzmacniacza tu nie wystarczy, co jest często dość błędnie powtarzane. Na pewno nie nada się tu wzmacniacz  o słabowitym i rozwlekłym brzmieniu basu.

A te kolumny są na prawdę warte uwagi ( i rozwagi niestety ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiemy co to był za wzmacniacz konkretnie. Możliwe ze przerabiany .. Możliwy może być wpływ akustyki tego pomieszczenia. Nawet ten sam wzmacniacz w innym pomieszczeniu może zagrać zupełnie inaczej z tymi kolumnami. Podałem przykład dość specyficznego wzmacniacza który powinien dać radę i jest tani, ale jego forma ( i rozmiary ) nie wszystkim odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...