Skocz do zawartości

Który DAC wybrać?


przemass

Recommended Posts

Obecnie posiadam Nostromo Wolf:

http://highfidelity.pl/@main-2842&lang=

POMIŃ CYTOWANY TEKST JEŻELI NIE INTERESUJE CIĘ DLACZEGO ZMIENIAM DACA.

Cytat

 

Problem pojawił się po zmianie telewizora na LG 55UM7610, dac i telewizor spięty kablem optycznym. Słychać przypadkowe trzaski, strzały,  występują jakbym mikro zaniki dźwięku w trakcie trzasków dioda na dacu miga na czerwono jak przy braku sygnału.  DAC w połączeniu z konsolą, komputerem, odtwarzaczem CD czy innym telewizorem bezproblemowo. 

Poszukałem trochę i problem jest dość znany w przypadku telewizorów LG nazywa się to z Angielskiego Cracking / Popping Noise. Testowałem wszystkie możliwe kombinacje ustawień, dźwięk działa tylko w trybie PCM.  Trzaski najsilniejsze są w funkcjach smart, przy odtwarzaniu z hdmi jest w miarę znośnie. Telewizor ma tylko wyjście optyczne. Na głośnikach wbudowanych problem nie występuje. 

Pożyczyłem od kolegi  Cambridge audio Dacmagic 100 i trzaski nie występują. 

Od Nostromo uzyskałem odpowiedź:

Jak wynika z opisu, TV ma sygnał niezgodny ze standardem (prawdopodobnie zbyt wysoki lub niskie napięcie), jak widać dacmagic ma większą tolerancję na taki sygnał.

Można to zrobić w wolf-e, ale nie wiem w którą stronę regulować, nie mając do dyspozycji źródła, trzeba by to robić metodą prób i błędów.

No i niestety takie zwiększenie tolerancji może się wiązać z pogorszeniem jakości dźwięku.

 

Tymczasowo skorzystałem z czegoś takiego: https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-2x-cinch-toslink-coaxial-kabel-8761379825

Nie polecam nikomu na początku wydaje się w miarę ale w porównaniu do nostromo, jak by nakryć kolumny kocem.

Dacmagic 100 jak i to powyższe badziewie działają prawidłowo z tym telewizorem, mam nadzieje że inny dac również będzie.

 

Kwota do 2300 zł

Posiadam Pioneer 757 MKII oraz Focal Chrous 726.

Rozważam zakup:

Musical Fidelity V90-DAC

Audiolab Q-DAC

Arcam irDac

Hegel HD10

AUDIOLAB M-DAC

Hegel HD20

Pioneer U-05

Fajnie by było gdyby nowy DAC brzmiał by podobnie a nawet lepiej od CD Pioneer pd 8500, obecnie to moje najlepsze źródło.  Złącze usb oraz wzmacniacz słuchawkowy są mi zbędne. Interesuje mnie sprzęt tylko używany. 

Wiem że w moim przypadku wypadało by zmienić wzmacniacz ale na to potrzebuję trochę większego funduszu a DACA potrzebuję praktycznie na już. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładanym budżecie masz jeszcze jedna ciekawą opcję, która jest w stanie konkurować z niemalże 2 krotnie droższymi konstrukcjami. Mowa oczywiście o Topping d70, który w poniedziałek ma do nas przyjechać. Brzmienie jest bardzo dokładne, neutralne z rewelacyjną kontrolą basu. W swojej cenie jest to kiler.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko, ale wydając teraz kasę celowałbym jakość/cena a nie kupował stare sprzęty. Przytoczony przeze mnie wcześniej SONCOZ ustawił się bodajże na drugim miejscu w top DAC. A no i jeżeli chodzi o wyjścia to nie ma tylko HDMI. Bazuje na ES9038PRO nie Mki czy AKXX. W tej cenie to jest prawdziwy kiler;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sthEn napisał:

Soncos ma ES9038Q2M, nie ES9038Pro.

 

Z "tanich" a dobrych jeszcze Sabaj D5 ES9038Pro na przykład smile.png

 

 

 

 

 

 

Tak. Masz racje. Tyle ich przerobilem ostatnio, ze az sie mi poplatalo.

Patrzac na SMSL D1 gdzie jest 2x ESS 9038PRO a wypada slabiej niz ten soncoz to nie wiem czy jest sens.

Tego Sabaja tez widzialem. Mysle ze jako alternatywa moze byc. Choc nie wiem czy nie sklonilbym sie bardziej na rzecz soncoza. Jeszcze DX7Pro z toppinga dosyc ciekawa alternatywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...