Skocz do zawartości

Sensowne 5.1 w otwartym salonie? Priorytet filmy


SMiGACZ

Recommended Posts

Cześć! Wpadłem poradzić sie bardziej doświadczonych kolegów, wykańczam dom i problem jest następujący. Potrzebuję rad co do doboru sprzętu, wstępne przemyślenia uwieczniłem na załączonych renderach salonu które dostałem od projektantki (oczywiscie nie uwzględniła zadnego audio, hehe), wybaczcie też poziom Painta w moim wykonaniu :) Salon otwarty do kuchni i jadalni, duża kubatura, ale sama część wypoczynkowa i "kinowa" to jakieś 24m2 z wysokim sufitem - antresola. 


80% użycia to filmy i sport z projektora, 20% muzyka okazyjnie "do wódeczki" :) Co myślicie o pokazanym układzie głośników? Zdaje sobie sprawę że żadnego audiofilskiego brzmienia nie uzyskam w tak trudnym pomieszczeniu, ale można próbować złożyć cos sensownie brzmiącego chociaż w filmach. Jak juz bedzie odtwarzana muzyka to będą to niezbyt trudne popowo-elektroniczne kawałki.


W temacie audio jestem w zasadzie laikiem, pytam o podstawy i pomysły na dobór sprzętu pod coś takiego. Budżet z 6-7 tys. za wszystkie głośniki z amplitunerem, ciekawe używki też jak najbardziej wchodzą w grę.
Pomocy :) 

czesc salonowa.png

uklad glosnikow.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie okaże ze ta antresola bedzie bardzo dobrze wplywac na dzwiek. Generalnie stosuje sie np. Układy akustyczne na sufit np. Z styroduru a u Ciebie byc moze bedzie efekt jeszcze lepszy 😎

Te podlogowe kolumny maja stac Przed ta długa półka??? Kominek z prawej patrzac od sofy i generalne wysuniecie może zburzyć cały projekt wizualny....

Kino to nie stereo i Moim Zdaniem wystarcza monitory na tej półce długiej pod tv. Wkomponuja sie wizualnie jesli dobrze dobierzesz kolorystykę. Generalnie powinno sie wysunąć zestawy "do przodu" ale nie wiadomo jak z ta antresolą i gra moze nie byc warta świeczki. 

Proponuje wypożyczyć na dzien dobry jakies monitorki i zobacxyc jak sie sprawuje akustyka z monitorami na półce i na statywach....

Pozniej w zależności jakie były doznania dźwiękowe okreslic w którą strone polecieć. Ale to moje zdanie. Zawsze mozna kupić gotowy komplet i potem kombinowac i zadawać pytania na forum co  z tym teraz zrobić. Pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prze ładne pomieszczeni, totalnie anty audio :P

Po pierwsze sufit , tam bedzie wszystko ginąć, bo go nie ma :P

Druga sprawa podłogówki przed szafką.

Z tego jedna troche w rogu:/

Musisz zacząć pd amplitunera z dobrą kalibracją.

Yamaha 685 albo Denon X3500

Do tego Heco Aurora 700/ Elac F6.2 / Magnat Tempus 77

Oczywiscie kompletne systemy 5.1

Subwoofer daj z przodu po lewej stronie obok szafki.

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do długiej szafki, to jest tylko wizualizacja i narazie jeszcze jej nie ma :) myślałem to rozwiązać na trzy sposoby: 

1. Szafke rtv zwężyć tak żeby weszły dwie kolumny po bokach, w jednej linii z frontem szafki (niestety tu jest minus, do wysokich kolumn będę potrzebował ekranu transparentnego akustycznie - sporo droższy od tradycyjnego...)
2. Szafka rtv zostaje taka długa a na niej staną monitory tak jak napisałeś @Chyba Miro 84, żeby jeszcze zmieścic się pod rozsuniętym ekranem (no ale domyślnie nie opisalem tego rowiązania bo wszedzie sie tylko naczytalem ze nie ma szans zeby na tak duze pomieszczenie monitorki wystarczyły...)
3. Wszystkie głośniki oprócz suba zastosować instalacyjne. Fronty w ścianie pomiędzy szafką a rozsuniętym ekranem. Wielki plus wtedy za design, no ale dźwiękowo to w ogóle ma sens?

Może jeszcze jakiś inny pomysł?

 

@S4Home komplety nie bardzo bo niestety tylne głośniki muszą być instalacyjne w tym projekcie, masz jakieś typy na takie przypadki? Widziałem np z Melodiki dość ciekawe instalacyjne modele, moze coś w tą stronę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SMiGACZ napisał:

Szafke rtv zwężyć tak żeby weszły dwie kolumny po bokach, w jednej linii z frontem szafki (niestety tu jest minus, do wysokich kolumn będę potrzebował ekranu transparentnego akustycznie - sporo droższy od tradycyjnego...)
 

Nawet nie masz pojecia jaki to duży minus. Kolumny glosniki wysokotonowe maja na samej górze. Ten ekran mocno zdegraduje dzwiek bo bedzie zaslanial wysokotonowy. Chocby nie wiadomo jak bardzo byl transparetny akustycznie plusy ujemne sie pojawia tak czy owak. Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 w takim razie najsensowniejsza wydaje się opcja nr 2. Będę zgodnie z Twoja radą szukał możliwości wypożyczenia zestawu z dobrymi monitorami i odsłuchu jak salon juz będzie na to gotowy.
Jestem z podkarpackiego, ktoś zna jakieś tutejsze salony audio z których mógłbym wypożyczyć sprzęt do odsłuchu?


Druga sprawa to temat zabudowy głośników tylnych, muszę już niebawem coś wybrać i zamówić, aby prace szły do przodu... :) Ktokolwiek miał styczność tematem pt. tylny głośnik instalacyjny?

Edytowano przez SMiGACZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...