Skocz do zawartości
joy

Onkyo tx-nr686 i polk T531 pomoc w ustawieniach

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam. 

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem onkyo tx-nr686, Polk T531 i do tego sub Magnat 302a. Jest to mój pierwszy zestaw kd. Ustawiłem wszystko jak na zdjęciu. Proszę o pomoc w ustawieniach wartości odcięcia i może jeszcze coś o czym nie mam pojęcia 😁 Czy warto korzystać z załączonego mikrofonu do kalibracji czy jednak lepiej ręcznie? Rozumiem, że są to sprawy bardzo indywidualne ale może chociaż jakas baza od której mógłbym zacząć. 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. 

Coś nie mogę dodać zdjęcia 😥

Edytowano przez joy

Kalibracja mikrofonem to podstawa. Potem ewentualne dostrajanie. Przeważnie zalecane ustawienia do kina domowego to ustawienie kolumn na małe, odcięcie na 80 i sub na 120.

Dnia 27.03.2020 o 11:21, joy napisał:

Witam. 

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem onkyo tx-nr686, Polk T531 i do tego sub Magnat 302a. Jest to mój pierwszy zestaw kd. Ustawiłem wszystko jak na zdjęciu. Proszę o pomoc w ustawieniach wartości odcięcia i może jeszcze coś o czym nie mam pojęcia 😁 Czy warto korzystać z załączonego mikrofonu do kalibracji czy jednak lepiej ręcznie? Rozumiem, że są to sprawy bardzo indywidualne ale może chociaż jakas baza od której mógłbym zacząć. 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. 

Coś nie mogę dodać zdjęcia 😥

Czesc zakupilem dokladnie taki sam zestaw jak Twoj jako kino do 20 metrowej sypialni, ale jestem lekko rozczarowany brzmieniem mialem ograniczony budzet wiec na nic lepszego nie moglem sobie pozwolic, jak Ty odbierasz brzmienie tego zestawu?

Wcześniej dysponowałem soundbarem samsunga za 1500 zł. Posiadał on osobno sub ale to nawet nie ma co porównywać. Poustawiałem dzisiaj wszystko zgodnie z instrukcjami przedmówców i jestem zadowolony. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że za 4200 zł ( tyle wydałem na ten zestaw) nie można oczekiwać cudów ale na mój 19 metrowy salon w zupełności wystarczy. Po odpaleniu filmu ze ścieżką 5.1 jest ok.

Dziekuje za odpowiedz mi brakuje przede wszystkim przestrzeni dzwiek jest taki przyklejony do kolumn nie ma zbudowanej sceny do przodu to jedna sprawa druga to mala detalicznosc tych kolumn, nie ma tu separacji instrumentow w muzyce nic z tych rzeczy, natomiast bas jest fajny i z kolumn w muzyce i z suba w filmach, wiem ze zaraz odezwa sie znawcy ze to nie zestaw do muzyki, ze wzmacnacz stereo itp ale np w komputerze mam stara karte muzyczna audigy 24 bit gold i kolumny aktywne microlab solo 7c i na tym az chce sie sluchac muzyki kolumny sa szybkie, dynamiczne jest przestrzen do przodu, slychac poszczegolne instrumeny, wokal bije na glowe polki, a kosztuja 600 zl za pare dlatego narzekam.

Joy a bylbys tak uprzejmy i podzielil sie swoimi ustawieniami sprzetu :)

Po pierwsze no stereo z tych kolumn nie uzyskasz. Więc o głębi to zapomnijmy.

Separację uzyskasz w kolumnach jaśniejszych. Quadral 6500 LE to konkurencja własnie taka jaśniejsza. No glębi stereo też nie będzie ale separacja przestrzen będzie lepiej. Ewentualnie używane Monitor audio.

20 godzin temu, Yaqb yaqb napisał:

Dziekuje za odpowiedz mi brakuje przede wszystkim przestrzeni dzwiek jest taki przyklejony do kolumn nie ma zbudowanej sceny do przodu to jedna sprawa druga to mala detalicznosc tych kolumn, nie ma tu separacji instrumentow w muzyce nic z tych rzeczy, natomiast bas jest fajny i z kolumn w muzyce i z suba w filmach, wiem ze zaraz odezwa sie znawcy ze to nie zestaw do muzyki, ze wzmacnacz stereo itp ale np w komputerze mam stara karte muzyczna audigy 24 bit gold i kolumny aktywne microlab solo 7c i na tym az chce sie sluchac muzyki kolumny sa szybkie, dynamiczne jest przestrzen do przodu, slychac poszczegolne instrumeny, wokal bije na glowe polki, a kosztuja 600 zl za pare dlatego narzekam.

Joy a bylbys tak uprzejmy i podzielil sie swoimi ustawieniami sprzetu :)

Najpierw kalibracja mikrofonem. Drugi raz powtarzałem w nocy żeby nie było żadnych dodatkowych dźwięków. Głośność suba wyszła mi na 30-40% odcięcie na subie na 150 Hz. Potem fronty, centralny i surroundy na 80 Hz a sub na 120 Hz. Potem ręcznie wklepałem odległości głośników. Próbowałem na 60 i 40 Hz ale jak na moje ucho to zostawiam na 80.