Skocz do zawartości

Monitor Audio Bronzer 6 + Denon AVR-X2600H


Luki835

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chciałbym stworzyć kino domowe z dolby atmos 5.1.2 jednak na początek wystarczyć mi musi zestaw amplitunera z głośnikami 5.0 W przyszłości dokupie subwoofer i głośniki sufitowe. Sprzęt używany będzie głównie do oglądania filmów 70% i słuchania muzyki 30% Dźwięk wolę raczej ciepły. 

Zestaw jaki najbardziej mnie zaciekawił to właśnie Denon AVR-X2600H + Monitor Audio Bronze 6 + Monitor Audio Bronze 2 + Monitor Audio Bronze Center. Cena za zestaw jaką mi zaproponowano to około 8000 zł. Salon w którym znajdować się będzie kino ma około 35m2  jest otwarty na jadalnie i kuchnie a w razie potrzeby wycisze ściany okna i podłogę.

Brałem też pod uwagę amplituner Yamahy 685 i głośniki indiana line 551 lub zensory 7. Ważne żeby basa reflex był z przodu.

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego zestawu i poznać lepsze propozycje. Co sądzicie o cenie ? Kwota której nie chciał bym przekroczyć to 9000 zł nie licząc subwoofera i głośników sufitowych. Dodatkowo chciałbym się poradzić jaki subwoofer i głośniki sufitowe polecacie do takiego zestawu. Dodam jeszcze że to inwestycja którą będę realizował za parę miesięcy i narazie zbieram informację.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na pewno wybór kolumn Monitor Audio Bronze jest optymalny, z odpowiednim amplitunerem uzyskasz dobrze wypełniony, plastyczny dźwięk, a w kinie domowym możesz liczyć na dużo swobody, dynamiki, dokładności. Dali też wchodzi w rachubę, ale spójrz na serię Oberon. Indiana Line to najcieplejsze, miękkie granie. 
Pozostając przy Monitor Audio lub Dali, zdecydowanie namawiałbym na amplituner Denon AVR-X2600H lub jeszcze znacznie lepszy szczególnie przy odsłuchu muzyki Marantz SR5014.

Subwoofer - zwróciłbym Twoją uwagę na dwie marki. Opcja tańsza to obecnie w bardzo atrakcyjnej cenie Klipsch R-112SW, natomiast bezkompromisowo Klipsch SPL-120 i jeszcze lepszy SVS SB-2000 Pro.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Jak narazie pozostaje przy głośnikach Monitor Audio Bronze i Denonie AVR-X2600H. Chciałbym jeszcze poznać jak na tle wspomnianych subwooferów wypada sub od Monitor Audio Bronze W10 ? Czy warto się nim zainteresować? I jakie głośniki polecacie dla Dolby Atmos? Zależy mi na głośnikach montowanych w suficie podwieszanym i raczej z jakąś obudową ale ukrytą w zabudowie sufitowej. Miejsca na głośniki sufitowe mam około 15-20cm w razie potrzeby miejsce mogę powiększyć ponieważ mam dostęp od strychu. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem  to bardzo udane połączenie.

Ty;ko pamiętaj że do Bronze 6 aby dobrać tyły FX a nie 1ki!

Co do suba możesz iść śmiało w W10 ewentualnie lepszy ale droższy REL 1205

Pod Atmos Monitor audio ma specjalnie dedykowane serie które stanową komplet do linii Bronze.

Jak chcesz taniej to Magnat IC.

Zapraszam po wyceny oraz porady

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za cenne informacje.

W takim razie Subwoofer wybiorę raczej z Monitor Audio do kompletu.

Jeśli chodzi o tyły to przybliżył by ktoś zasadnicze różnice między Monitor Audio Bronze One a FX ?

Nie ukrywam ale cały zestaw z Monitor Audio Bronze można kupić w atrakcyjnej cenie ale właśnie z tyłami "One" i amplitunerem Onkyo 686

Chętnie poznam wyceny zestawów z serii Bronze ale uwzględniając tyły z FX i amplituner Denon 2600H lub Onkyo 686 jeśli będą atrakcyjne to może skuszę się szybciej niż myślałem :)

Co do głośników sufitowych to chciałbym dopytać czy z serii Bronze są one przeznaczone do montażu podtynkowego? Chodzi mi o zlicowanie głośnika z sufitem.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2020 o 11:49, Luki835 napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Jak narazie pozostaje przy głośnikach Monitor Audio Bronze i Denonie AVR-X2600H. Chciałbym jeszcze poznać jak na tle wspomnianych subwooferów wypada sub od Monitor Audio Bronze W10 ? Czy warto się nim zainteresować? I jakie głośniki polecacie dla Dolby Atmos? Zależy mi na głośnikach montowanych w suficie podwieszanym i raczej z jakąś obudową ale ukrytą w zabudowie sufitowej. Miejsca na głośniki sufitowe mam około 15-20cm w razie potrzeby miejsce mogę powiększyć ponieważ mam dostęp od strychu. 

Pozdrawiam.

Monitor Audio Bronze w10 to dobry subwoofer, który sprawdzi się w kinie domowym. Niemniej jednak Klipsch zapewni bardziej mięsisty i obszerny bas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Luki835 napisał:

Nawet model Klipsch R-112SW będzie bardziej "mięsisty" od W10? 

Nie ukrywam ale mocny mięsisty bas to coś co lubię.

Typowo w kinie domowych Klipsch R-112SW sprawdzi się o niebo lepiej i bas będzie bardziej mięsisty niż W10. W stereo także się sprawdzi ale będziesz musiał trochę pobawić się z ustawieniami aby bas nie stawał się dominujący. Mimo wszystko W10 w stereo sprawdzi się lepiej ale w kinie nie ma startu do Klipsch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi.

Rozmawiałem wczoraj z Panem Grzegorzem z S4Home który przekazał mi wiele cennych informacji i jak narazie zostaje przy Bronzach 6 central i tyły FX a do tego dobiorę amplituner Onkyo 686. Nad subwoferem będę musiał się jeszcze zastanowić ale skłaniam się ku klipsch spl 120.

Do zakupu mam jeszcze trochę czasu więc nie wykluczam modyfikacji zestawu dlatego jak ktoś jeszcze ma inne propozycje to bardzo chętnie się z nimi zapoznam.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luki835 napisał:

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi.

Rozmawiałem wczoraj z Panem Grzegorzem z S4Home który przekazał mi wiele cennych informacji i jak narazie zostaje przy Bronzach 6 central i tyły FX a do tego dobiorę amplituner Onkyo 686. Nad subwoferem będę musiał się jeszcze zastanowić ale skłaniam się ku klipsch spl 120.

Do zakupu mam jeszcze trochę czasu więc nie wykluczam modyfikacji zestawu dlatego jak ktoś jeszcze ma inne propozycje to bardzo chętnie się z nimi zapoznam.

Pozdrawiam.

Moim zdaniem lepszym wyborem byloby pozostac przy denonie, ostatnio kolega kupil taki sam zestaw, przy okazji testowalismy z onkyo 696 i mimo ze sam mam i lubie onkyo musze przyznac ze denon zagral znacznie lepiej, oczywiscie najlepiej samemu posluchac. W kazdym badz razie moim nastepnym ampli bedzie denon lub marantz. 

Odnosnie subwoofera to w10 jest calkiem fajny zwlaszcza do muzyki, do kina moge polecic tego potwora: http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XXLS400DF.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Deimos napisał:

Denon znakomicie spisuje się z tymi głośnikami Monitor Audio: https://www.olx.pl/oferta/monitor-audio-gold-fx-ebony-koncowka-mpa-3250-CID99-IDDbSRP.html

To ma sens jak masz Goldy na front :)

Tu mówimy o Bronze a pomiędzy są jeszcze silver :)

BK ELEC także polecam.

I jak zaznaczył MArkox SPL 120 i 112 SW to dokładnie to samo. Zmieniono troche design aby wpasować w nowąl inie kolumn. Nie ma nic lepszego w nowej linii. a 112 jest tańsza. Albo w tej cenie kinowy 115

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stoi na przeszkodzie oczywiście że nie. Jeśli ktoś ma $$ bez ograniczę to pewnie. :)

Po prostu nie bardzo rozuiem co wniosą w tym systemie konkretnym te znacznie droższe surroundy.

A dokładając pytanie czy nie lepiej wybrac

- lepszego centralnego (np Gold)

- lepszych frontów

- lepszego amplitunera

- ........

No wiesz. Jest pole do manewru.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich uzytkownikow.

Na wstepie wybacz Luki835 ze zasmiecam twoj watek.

Chcialem zapytac o rade, poniewaz tez sie zastanawiam nad tym Denonem 2600. Zestawem glosnikowy ktory by mial zagrac z tym ampli to Monitor Audio Bronze 5 ( fronty MA bronze 5, MA FX tyly, MA centralny i sub MA w10 )  lub Q acoustic 3050i ( fronty q3050i, tyly q3010i, q3090i centralny i q3060s sub )

Pytanie ktory z zestawow zagra lepiej z denonem, wiem ze Luki masz MA 6 ktore ponoc lepiej graja niz MA 5, jak Ci to gra jesli moglbys napisac ( oczywiscie jesli juz zakupiles sprzet ).

Z gory podziekowal za dopowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowano przez TommyUk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TommyUk napisał:

 

Pytanie ktory z zestawow zagra lepiej z denonem, wiem ze Luki masz MA 6 ktore ponoc lepiej graja niz MA 5, jak Ci to gra jesli moglbys napisac ( oczywiscie jesli juz zakupiles sprzet ).

 

Witam.

Niestety jeszcze nie zakupiłem zestawu więc nie pomogę, narazie wciąż się edukuje w temacie. Zakup planuje na czerwiec i wtedy dopiero podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Luki835 napisał:

Witam.

Niestety jeszcze nie zakupiłem zestawu więc nie pomogę, narazie wciąż się edukuje w temacie. Zakup planuje na czerwiec i wtedy dopiero podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam.

Witam. 

Dzięki za odp. 

Decyzja podjęta i zakupiłem zestaw denon z Q acoustic, mam nadzieję że dobry wybór, zagraniczne fora chwaliły sobie takie połączenie. W razie czego mam 14 dni żeby odesłać sprzęt. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...