Skocz do zawartości

Monitor Audio Bronzer 6 + Denon AVR-X2600H


Luki835

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Nie spiesz sie, przez pospiech i nieprzemyslane decyzje finalnie mozna duzo stracic a ew. "prostowanie" zajmnie Ci jeszcze wiecej czasu i dochodza dodatkowe koszty. Jesli jestes juz zdecydowany mozesz ew. kupic na poczatek stereo, nie odczujesz tak finansowo a juz bedziesz mial sie czym cieszyć.) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada.

Nie sugeruj się opiniami innych.

My Polacy mamy inne podejscie do tego typu zakupów jeszcze. Zauważyłem to będąc w UK i czytając tamte fora.

U nas PO (nie mylić z partią polityczną) zakupie 99% jest zadowolona z zakupu. Mało tego 80% uważa to za najlepszy możliwy zakup i poleca wszystkim innym. A na przykład nie słuchali nic innego :) To jest pewna forma dowartościowania się i przekonania że zakup był zrobiony dobrze.

W UK czy DE ludzie potrafią dostrzegać braki swojego zakupu. I tam te procenty są jednak niższe. Dyskusje są zupełnie na innym poziomie.

 

Do czego zmierzam? Nie oczekuj że ta opinia Ci pomoże po prostu.

Ja mogę Ci ja napisać jeśli kolega już nie wróci:

Jestem super zadowolony, dźwięk wypełnia całe pomieszczenie. Zaskoczyło mnie jak dobrze to u mnie gra. Zdecydowanie polecam.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2020 o 18:51, ronin763 napisał:

Kolega chyba zaniemówił z wrażenia 🤭 a serio dowiemy sie czy subiektywie zestaw dal banana?) 

 

Powitac wszystkich :)

NIe stety sprzet przyszedl z paro tygodniowym opoznieniem.

Co do pytania czy dal banana......pewnie ze tak do tej pory geba usmiechnieta. Moj poprzedni sprzet to byl ampli yamaha rxv 677 i stare kolumny tonsila wiec raczej co kolwiek bym nie kupil to by bylo super. 

Jesli chodzi o dzwiek to gora odzyla, jest tak jak zawsze chcialem czyli nie gluchy gruby dzwiek tylko jasny i dynamiczny, slucham roznej muzy i jak dla mnie jest rewelka pod kazdym wzgledem, zostawilem tez starego suba ( magnat 300 a jak dobrze kojarze ) wiec teraz mam kino z dwoma subami, roznica na duzy plus oczywiscie, salon sie wypelnil niskimi tonami, wczesniej przy jednym subie to jak siadlem jakby z brzegu sofy to nie za bardzo "dudnilo".

Sam ampli oczywiscie zmiana na plus, z Netflixa puszcza Dobly Atmos, mozna spotify zapuscic z lapa lub smartfonu, apka denon dziala szybko heos tak samo, bluetooth dziala elegancko, ampli zapamietuje np jak leci netflix to leci na ustawieniach "film" a jak np Youtube to ustawienia "muzyka" tak samo radio leci na "muzyka", yamaha nie miala takiego ustaw.

Sprzet kupowalem bez wczesniejszego odsluchu, sklep gdzie w ktorym kupilem byl za daleko zeby podjechac, a i tak nie bylo by jak sie ruszyc ze wzgledu na covid.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się nad zmianą wyboru kolumn z Bronze 6 na Heco aurora 1000 z racji że mój salon jest dość duży i połączony z jadalnią i kuchnią. Salon 33m jadalnia 14m i kuchnia 12m a wyczytałem że aurora 1000 dobrze sobie radzi w dużych pomieszczeniach i brawa dźwięku jest cieplejsza co mi odpowiada.

Czy warto brać pod uwagę cały zestaw Aurory z subwooferem do kina ?

Jaki amplituner najlepiej się sprawdzi w takim zestawie?

Myślałem nad Onkyo 696 ale trochę opinie o słabej kalibracji mnie zniechęcają.

I nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia. Jak to jest z podłączaniem kina do tv?

Mój tv to Samsung q60r 82cale. Dowiedziałem się że telewizor jest słabym źródłem dźwięku jak uzyskać najlepszą jakość dźwięku w kinie domowym z tv?

Potrzebne są jakieś dodatkowe odtwarzacze? Jeśli tak to jak później z jakością obrazu bo tv będzie pracować wtedy jako monitor dobrze rozumie?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luki835 napisał:

A kwestia jakości dźwięku przekazywanego z tv

Ale co ma być źródłem, o co dokładnie pytasz - telewizja, USB, smart? Jeszcze inne źródła?

Nie jest żadną tajemnicą, że TV sam w sobie jest słabym "przekaźnikiem" dźwięku. Jeżeli dojdzie do tego jeszcze marna jakość dźwięku np. na kanałach TV, to efekt końcowy sam możesz sobie dopowiedzieć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nivida sheld wiadomo jest chyba najlepsza na rynku ale i niestety chyba i najdrozsza(ok. 200€).Przez wiele lat uzywalem  o wiele tanszego - mi box 3 (ok. 50€) i chyba mi sie nie zdarzylo przez caly okres uzywania zeby "cos nie poszlo"). Do zarzadzania mediami chyba jak wszyscy uzywalem kodi 😉. Jesli juz odchodzimy od zalozen to do takiego metrazu mozna by sie zastanowic nad klipschami ktore nie maja takich wymagan co do napedu a sa bardzo efektywne, wiem zaraz odezwa sie glosy o ostrej gorze itd... Mialem klipschy z serii synergy i nie potwierdzam, jak dla mnie brzmialy calkiem fajnie moge dodac ze glownie z klasycznym rockem ale nie tylko. Umowmy sie w kinie sprawi sie "prawie wszystko", schody zaczynaja sie przy muzyce. 

Edytowano przez ronin763
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NVidia zostałą tylko podana, jako przykład, że ścieżka z wydawałoby się tego samego źródła, może znacznie się różnić, w zależności od urządzeń.

a to

2 godziny temu, ronin763 napisał:

Przez wiele lat uzywalem  o wiele tanszego - mi box 3 (ok. 50€) i chyba mi sie nie zdarzylo przez caly okres uzywania zeby "cos nie poszlo"

potwierdzam w 100%. Tanie i wystarczające urządzenie "do wszystkiego"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Skoro urządzenie za 50 euro daje rade to wydaje mi się że Smart tv Samsunga Q60R poradzi sobie równie dobrze. 

No nic będę testował.

Aktualnie zbieram wyceny za zestaw kina domowego składającego się z Heco Aurora 1000 5.1 z Yamaha 685 i widzę że jest mały problem z dostępnością. Większość sklepów zapewnia że dostawa będzie z końcem czerwca lub początkiem lipca więc testować będę pewnie w lipcu.

Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No nareszcie zdecydowałem się i zakupiłem zestaw 5.1 Heco aurora 1000

Do tego amplituner Onkyo 696 okablowanie melodika 2250 a do suba inakustik star mono. 

Aktualnie czekam na dostawę. Gdy już wszystko będzie na miejscu i troszkę przetestuję sprzęt podzielę się wrażeniami.

W przyszłości rozbuduje zestaw o głośniki sufitowe (atmos 5.1.2) o końcówkę mocy dla odciążenia amplitunera i pomyślę nad NVIDIA shield.

Dziękuję za wszystkie porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zestaw już gra i jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza w filmach. Muzyka słabiej ale z subem 2.1 i zabawą ustawieniami nie jest źle. Kalibracja dość dokładnie określiła odległości głośników i odcięcia na wszystkich głośnikach ustawiła na 40hz. Nie wiem czy nie za mało ale tak zostawiłem. Zauważyłem jednak że przy niektórych filmach lepiej mieć odcięcia ustawione wyżej a przy innych niżej. Myślę jeszcze żeby wygłuszyć  jakoś tylną ścianę bo to duża i twarda powierzchnia. Jakieś rady co do wygłuszenia, jakie pianki? Mam dość duży pogłos i chciałbym to zminimalizować. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...