Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe na zabudowie z tv?


Lukilik

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Proszę o najważniejsza poradę myślę.

Składam zestaw stereo i problem zaczyna się już na początku. Mam zabudowana ścianę na które stoi tv i inne sprzęty typu ps4( A niedługo ps5) i pytanie o 1000 punktów. Czy głośniki podłogowe mogą stać wyżej na takiej zabudowie z tv?

Wysokość 55 cm. A głębokość 50 cm. 

Pokój w kwadracie 25 metrów kwadratowych. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadą przy ustawianiu kolumn jest to, aby głośnik wysokotonowy z kolumn znajdował się na wysokości uszu słuchającego. Czasem trudno jest to tak dopasować i nikt Ci nie narzuci jak masz miec ustawione kolumny, jednak najbardziej optymalną jakość dźwieku uzyskasz przy ustawieniu tak jak Ci napisałem. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Rega napisał:

Zasadą przy ustawianiu kolumn jest to, aby głośnik wysokotonowy z kolumn znajdował się na wysokości uszu słuchającego. Czasem trudno jest to tak dopasować i nikt Ci nie narzuci jak masz miec ustawione kolumny, jednak najbardziej optymalną jakość dźwieku uzyskasz przy ustawieniu tak jak Ci napisałem. Pozdrawiam.

Rozumiem A czy monitory dadzą radę na 25 metrach? Np takie B&W 606

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się tego robić ale oczywiście nikt Ci nie zabroni. W takim przypadku postawiłbym na wydajniejsze monitory takie jak choćby Pylon Audio Diamond Monitor, które spokojnie sobie poradzą. Wspomniane przez Ciebie b&w oczywiście także mogą się sprawdzić ale z mocno ocieploną elektroniką, ponieważ w przeciwnym wypadku będzie bardzo ostro na górze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Nie powinno się tego robić ale oczywiście nikt Ci nie zabroni. W takim przypadku postawiłbym na wydajniejsze monitory takie jak choćby Pylon Audio Diamond Monitor, które spokojnie sobie poradzą. Wspomniane przez Ciebie b&w oczywiście także mogą się sprawdzić ale z mocno ocieploną elektroniką, ponieważ w przeciwnym wypadku będzie bardzo ostro na górze.

Jako Laik szukałem głośników/stereo sprawdzonych z wieloma pozytywnymi recenzjami.

Brałem pod uwagę takie zestawy :

Yamaha 602 , NAD 338, Marantz 1200 , CAMBRIDGE AUDIO CXA60

 Wspomniane B&W 606 , DYNAUDIO EMIT M20 , Pylon Audio Ruby/Diamond Monitor , Dali Opticon 2

Mogę prosić o złożenie zestawu z tego co opisałem aby już nie mieszać sobie w głowie?... :)

Muzyka to Youtube z TV i Tidal. Nie posiadam CD, liczę że będzie w PS 5 .

Słucham rozrywkowego wydania muzyki klasycznej od Andre Rieu , muzyki filmowej oraz Vocal House.

Cenię sobie czysty wokal, muzykalność zestawu który nie męczy po godzinie słuchania.

Jakbym miał brać w ciemno to wybrałbym Yamahe + B&W 606.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lukilik napisał:

Jako Laik szukałem głośników/stereo sprawdzonych z wieloma pozytywnymi recenzjami.

Brałem pod uwagę takie zestawy :

Yamaha 602 , NAD 338, Marantz 1200 , CAMBRIDGE AUDIO CXA60

 Wspomniane B&W 606 , DYNAUDIO EMIT M20 , Pylon Audio Ruby/Diamond Monitor , Dali Opticon 2

Mogę prosić o złożenie zestawu z tego co opisałem aby już nie mieszać sobie w głowie?... :)

Muzyka to Youtube z TV i Tidal. Nie posiadam CD, liczę że będzie w PS 5 .

Słucham rozrywkowego wydania muzyki klasycznej od Andre Rieu , muzyki filmowej oraz Vocal House.

Cenię sobie czysty wokal, muzykalność zestawu który nie męczy po godzinie słuchania.

Jakbym miał brać w ciemno to wybrałbym Yamahe + B&W 606.

 

Jezeli nie ma meczyc po godzinie sluchania to te polaczenie, ktore wybrales w ciemno to zmeczy Cie duzo wczesniej. Nie ma informacji o budzecie na zestaw?

Przy tych gatunkach muzycznych posluchaj tych zestawow (jezeli interesuja Cie monitory) i nie beda szybko meczyc:

1) Rotel A12 + Dynaudio Emit M20,

2) Marantz PM7005 + Dynaudio Emit M20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lysyrafal napisał:

Jezeli nie ma meczyc po godzinie sluchania to te polaczenie, ktore wybrales w ciemno to zmeczy Cie duzo wczesniej. Nie ma informacji o budzecie na zestaw?

Przy tych gatunkach muzycznych posluchaj tych zestawow (jezeli interesuja Cie monitory) i nie beda szybko meczyc:

1) Rotel A12 + Dynaudio Emit M20,

2) Marantz PM7005 + Dynaudio Emit M20.

Budżet 6.000 zł.

Rotel odpadł ze względu na brak wyjść cyfrowych. Potrzebuję podłączyć do TV i myślę że niedługo PS 5 . Chyba że czegoś nie wiem.

Wiem że laik ze mnie ale czy jest sens podłączać osobno konsole? Teraz mam soundbara Yamahy który podłączony jest optycznym z TV.

Marantz interesujący...

Czy warto mieć hdmi ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze brzmienie uzyskasz z klasycznego zestawu tz. wzmacniacz + odtwarzacz CD + kolumny.

Wzmacniacz z TV przez optyk, a konsole z TV przez HDMI.

Czy warto miec HDMI? Musisz wiedziec im wiecej wejsc i wyjsc oraz funkcji we wzmacniaczu lub amplitunerze stereo tym gorsza jakosc dzwieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lysyrafal napisał:

Najlepsze brzmienie uzyskasz z klasycznego zestawu tz. wzmacniacz + odtwarzacz CD + kolumny.

Wzmacniacz z TV przez optyk, a konsole z TV przez HDMI.

Czy warto miec HDMI? Musisz wiedziec im wiecej wejsc i wyjsc oraz funkcji we wzmacniaczu lub amplitunerze stereo tym gorsza jakosc dzwieku.

Narazie tidal i Youtube.

Proszę o propozycję dla B&W 606. Co z tym zagra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci Kolego zaproponuje Advance Acoustic X-i75 ma to czego Ci brakuje czyli dac-a, nie jest męczący, fajne barwy. 

Posiadałem, więc to nie wróżenie. Pzdr

Wyrwiesz 2350-2400

Z Monitor Audio się zgrywa, to może B&w też podpasują. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sa osoby posiadające B &W 606  🙂. Czym to napędzaja?

Ale idziemy do przodu.

Jest Marantz PM 7005 z Dynaudio Emit M20

Jest X-i75 z B &W 606

Co więcej Panowie do mojej muzyki?

Proponowano mi Pylon  Audio Diamont Monitor ale czym to napędzic ?

 Te monitory są najpiękniejsze....Ale wyjdzie drożej. 

Edytowano przez Lukilik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal75 napisał:

Nie odniosłeś się do mojej propozycji? 

Założyłeś wątek o kolumnach podłogowych i liczysz ze użytkownicy konkretnej firmy jaka jest B&W  tu zajrzą i to jeszcze posiadacze monitorów 🤔

Załóż konkretny temat i przeszukaj wątki w necie. Więcej zaangażowania. Pzdr

Zgadza się, troszkę się zagalopowałem. Dziękuje za porady i zdrowia życzę w ten trudny czas....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lukilik napisał:

Jako Laik szukałem głośników/stereo sprawdzonych z wieloma pozytywnymi recenzjami.

Brałem pod uwagę takie zestawy :

Yamaha 602 , NAD 338, Marantz 1200 , CAMBRIDGE AUDIO CXA60

 Wspomniane B&W 606 , DYNAUDIO EMIT M20 , Pylon Audio Ruby/Diamond Monitor , Dali Opticon 2

Mogę prosić o złożenie zestawu z tego co opisałem aby już nie mieszać sobie w głowie?... :)

Muzyka to Youtube z TV i Tidal. Nie posiadam CD, liczę że będzie w PS 5 .

Słucham rozrywkowego wydania muzyki klasycznej od Andre Rieu , muzyki filmowej oraz Vocal House.

Cenię sobie czysty wokal, muzykalność zestawu który nie męczy po godzinie słuchania.

Jakbym miał brać w ciemno to wybrałbym Yamahe + B&W 606.

 

Na tą chwilę po poradach stawiam na zesstaw :

Marantz PM 7005 z Dynaudio Emit M20

Rozumiem że mając na pokładzie DAC-a utwory z Youtuba zabrzmią lepiej,czy tak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...