Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe na zabudowie z tv?


Lukilik

Recommended Posts

Ciekawe...

Jedno pytanko. 

Źródło Youtube. 

Lepiej cos w stylu Marantz Pm7005 z Dac na pokładzie czy coś w stylu yamaha 602 plus Dac Magic 100 osobno . Chodzi oczywiście o jak najlepszą poprawę jakości z tak słabego źródła. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że ogólnie YouTube jes do dupy Dac poprawia braki sprzętowe np jakieś zwykle dvd czy bluray z beznadziejną sekcją analogową lub jej brakiem ale z wyjściem cyfrowym. 

Jeśli włożysz lipna płytę CD lub skopany plik to dac raczej nie pomoże. To nie tak działa, nie liczyłbym na przyrost jakości nie wiadomo jaki 😉 szczególnie przy da magic 100 za500pln. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Youtube nie może być źrodłem muzyki!! Bez jaj. To muzyka w formacie MP320 w najlepszym momencie.

Taki sprzet i takie źrodło? Lepiej zainwestować w Spotify i Chromecasta.

Tu masz całe info

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Myślałem o płatnym Tidal że względu na teledyski dla żony.  Czy to już  lepiej?

Spotify też jest opcja...

Lecz potrzebuje Chromecast na pokładzie...

5 godzin temu, Dedal75 napisał:

To tak jak kiedyś spojlery w fiacie 126p, namiastka samochodu sportowego 😁

Dlatego nie ma co sobie robić nadzieji, tylko odsłuchiwać materiały dobrej jakości. Pzdr 

Nie kupuje cd Playera i nie zamierzam. Co w takiej sytuacji mi.proponujesz?

 

Edytowano przez Lukilik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MobyDick napisał:

Takie coś nie da zapewne jakości dźwięku oryginalnego, ale ma dać zbliżone do niego wrażenia.

Do tego się odniosłem z tym fiatem. 

A co zrobisz Twoja sprawa. Cd nie sugerowałem Ci byś kupił. Twierdzę że YT jako źródło to nic specjalnego. 

Sam nie mam cd, za to robi y mnie Philips bd7500mk2 po coaxialu do DAC, chociaż całkiem fajna ma sekcje analogową. 

A pliki gram z foobara i tidala na mini PC Beelink bt3 też do DAC-a po USB audio. 

Swoje propozycje podałem we wcześniejszych postach. Jeśli chodzi o wzmacniacz i kolumny w resztę innych spraw nie wnikam. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko musi poczekać....strach przed utratą pracy wszystkim puka do drzwi. Trzeba zostawić kasę na chleb

Emit 20 już prawie pewne... zobaczymy jak zabrzmi marantz 7005,ix75  lub 780 Magnat...tylko trzeba z rozsądku poczekać.

ZostanWdomu 

Zdrówka życzę 🤜👈

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2020 o 16:05, Dedal75 napisał:

Proszę bardzo, jak moglem pomóc to fajnie. Pzdr

Proponuja mi takze magnat 780 z klipsch 600

A także yamaha 701 z audio diamont monitor.

Cenę Twoje zdanie...napiszesz parę słów?

Przypomnę że stawiam a ta chwile na m 7005 z emit 20. Muzyka to klasyka i filmową i still od Dr Dree hehe.

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego zestawu nie słyszałem. 

Yamaha w swojej klasie przyzwoity sprzęt, pylon DM jest na mojej liście do odsłuchu 😉

Na temat Marantza i Dynaudio znasz moje zdanie. 

To może i w tym budżecie dobre sprzęty jednak to nie moje granie co nie znaczę ze nie Twoje 😁

Jeśli nie posłuchasz czegokolwiek żeby określić Swoje preferencje to takie gdybanie tylko będzie. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  DACi na pokładzie tych stereo jak ocenisz i porownasz? Nie Chce aby żonka powiedziała że lipa A ona siedzi na Youtube narazie tylko. 😋

Niby yamaha 701 najtańsza ale pylon DM najdroższe. 

I pamiętam o Twoim ix75 oczywiście...
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dac-ach za większe pieniądze nie ma gigantycznych różnic, więc nikt nie pakuję daca wysokich lotów do wzmacniacza za 2,5 tys. 

Spełnia swoje zadania a z yt zagra na ile mu właśnie ten serwis pozwoli 😐

Ja bym wolał Yamahe od Marantza co najmniej za zasilanie i wzmocnienie. Pzdr 

Co do np do Emitow chciałem je sobie kupić uzywki do testów rok temu to gość mi delikatnie dał do zrozumienia ze są słabe dziwne bo dlatego ich od niego nie kupiłem postawiłem na X14 i zagościły u mnie 2 tyg i je sprzedałem no ale jak pisałem wcześniej mogą Ci podpasowac jednak bez odsłuchu jakiegokolwiek możesz się załamać 😁

Jeśli pamiętasz o ix75 to Monitor Audio

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie. Chyba że potrzebujesz pc podpiąć to jest sens bo wtedy usb-dac jest potrzebny ale przy takim ruchu yamaha 700tka by wystarczyła, ale pewnie nowa już nie dostępna. Pzdr

Ale magic 100 na Wolfsonie może być lepszy niż te we wzmacniaczach z Twoich typów. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są po prostu zawsze dylematy jak podzielić kasę aby dało to najlepszy efekt. Zwykle DAC ma stosunkowo mały wpływ na to jak będzie grał system. Trochę ważniejsze aby dobrać odpowiedni. Wbudowane za bardzo nie podnoszą kosztów produkcji wzmacniacza. Jednak cena zależy w dużej mierze od rynku. Często użycie jakiegokolwiek DAC-a we wzmacniaczu na tyle podnosi jego atrakcyjność, że może znacząco podnieść jego cenę. Pozostaje jeszcze kwestia innych funkcji, jak np. funkcje sieciowe lub korekcja akustyki pomieszczenia. Jeśli droższy DAC spowoduje ze będziesz musiał kupić tańsze i gorsze kolumny, to zwykle nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...