Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe na zabudowie z tv?


Lukilik

Recommended Posts

Jako że korona nie odpuszcza poproszę Was jeszcze o propozycję stereo o wysokości Max 10 cm 😁 Żonka zasugerowała aby sprzęt stał pod tv A tam mam wneke 12 cm ...

Oczywiście nie będzie to rzecz która będę się sugerował przy kupnie.

LYSY RAFAL  proponował A12 Rotel z EMIT 20.

Czytałem o nim ,jest świetny ale niby do elektroniki i mocnego rocka.... A ja raczej klasyka, filmową,huouse .Z rocka to ballady i męskie granie...

 Każdy w domu lubi włączyć coś dla siebie więc musi to być coś uniwersalnego raczej.

Pewne że coś wybiorę, tylko pytanie co podejdzie w ucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie , to większość producentów wzmacniaczy wyraźnie informuje ile musi być wolnego miejsca nad nim i są to wartości na poziomie kilkudziesięciu cm. W takim miejscu umieścić można jedynie wzmacniacz impulsowy ze względu na ich bardzo wysoką sprawność i przez to prawie nie wydzielają ciepła które trzeba z nich odprowadzać. SMSL A8 mierzy 5 cm wysokości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2020 o 08:24, Lukilik napisał:

LYSY RAFAL  proponował A12 Rotel z EMIT 20.

 

Co do tego polaczenia to polecalem je ze wzgledu na to co chciales wybrac (pocztek tematu) czyli Yamaha z kolumnami B&W. Z tego co pamietam szukamy zestawu do spokojnego grania i dlugie odsluchy?

1) Rotel ma lepszy balans tonalny, Yamaha gra skrajami pasma.

2) Dynaudio graja bardziej muzykalnie, melodyjnie niz kolumny B&W, a przede wszystkim sa przyjemniejsze w odbiorze (milsze) i zdecydowanie lepiej sprawdza sie przy dluzszym sluchaniu.

Chce zaznaczyc iz mowimy tu tylko i wylacznie o modelach wzmacniaczy i kolumn zawartych w tym temacie!!!

Dnia 10.04.2020 o 08:24, Lukilik napisał:

Czytałem o nim ,jest świetny ale niby do elektroniki i mocnego rocka....

 

P.S. Lukilik czy sie myle czy przecztales ta opinie na stronie Top Hi-Fi o wzmacniaczu Rotel? Moja opinia jest taka, ze np. kolumny B&W (sa przytoczone w opinii) bardzo slabo wypadaja w muzyce rockowej. Musisz wiedziec, ze to sa calkiem rozne brzmienia kolumn tz. Dynaudio kontra B&W i duzo tez zalezy od konkretnego polaczenia czyli z jakim wzmacniaczem je polaczysz.

A tak z ciekawosci zapytam kto Ci polecil Yamaha z Dali Opticon oraz Yamaha z MA Silver do spokojnego sluchania?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , mówimy cały czas o nie męczącym połączeniu...

Czyli coś w stylu 7005 plus Emit  20 ale to trzeba posłuchać...

Yamahe z Dali Opticon 2 i z Silver 100 nie polecał mi nikt. Cenowo znalazłem ofertę za 5.500zl.  więc spytałem czy to dobre połączenie. Teraz wiem że nie do tego co oczekuje.

Możliwe że Yamaha 701/803 z Pylon Audio Diamont Monitor okażą się bardziej uniwersalne jednak... To są moje typy po radach i opiniach.

Jeśli nic mnie nie uderzy o ziemię z wyzej wymienionych podejdę jeszcze do MR780 z Klipsch 600 np..

 

 

Dla YPAO w 803 warto dopłacić 1000 zł. względem 701?

Edytowano przez Lukilik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2020 o 18:13, Lukilik napisał:

 

Troszkę czas mija a korona nie odpuszcza dlatego chciałbym podyskutować dalej.

Zastanawiam się nad odległością kolumn od ściany.

Moja meblościanka ma głębokość 49 cm. co daje nam 15-19 cm przestrzeni za kolumną.

Czy to wystarczająco dla takim Emit 20 , Pylon Diamont MA ?

Czytałem taki artykuł który wydaję się bardzo uczciwy.

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/kolumny-i-glosniki/4394-pylon-audio-ruby-monitor

Dlatego prosiłbym o opinię Pylon Ruby Monitor które nie mają bas-reflex i bliskość ściany nie powinna ich boleć.

Jest to też oszczędność 1000 zł. które mógłbym dołożyć na lepszy wzmacniacz z lepszym DAC .

I tu kolejne pytanie.

A czy osobny DAC do takiego Marantza 7005 lub Yamahy 701 ma sens?

NP.

https://www.q21.pl/musical-fidelity-v90-dac.html

 

Chodzi mi po głowie taki zestaw.

Marantz 7005 + Ruby Monitor i może ten Fidelity V 90 DAC

Żona pewnie zostanie przy Yutube i chciałbym jej umilić maksymalnie odsłuch...

 

Edytowano przez Lukilik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby Monitor mają tunele br. To co widzisz na zdjęciu pod napisem PYLON własnie jest jego wylotem osłoniętym siateczka metalową:

PylonAudioRubyMonitor-01w.jpg

Czy jedne lub drugie sprawdza się lepiej w Twoim pokoju tylko sam możesz ocenić. Przybliżanie do tylnej ściany  zwiększa zwykle ilość pewnego zakresu basu. Wielu ludzi to lubi. Nie wiem czemu panuje przekonanie że kolumny z tunelem z przodu można ustawiać blisko ściany a te które mają go z tyłu nie. Generalnie bliskość ścian zwykle pogarsza przestrzenność brzmienia, szczególnie dokładność lokalizacji. Większy wpływ na to mają ściany po bokach kolumn i nie zależy to od od tego czy obudowa ma tunel br, czy jest zamknięta. Gdy basu jest zbyt dużo, często można obniżyć strojenie tunelu i to zwykle działa. Nie wiem jak grają Pylon Ruby Monitor, ale oszczędzanie na kolumnach , aby kupić droższą elektronikę zwykle działa niekorzystnie na całość. Myślę ze kupowanie od początku dodatkowego DAC-a do wzmacniaczy które go mają kosztem kolumn jest zupełną bzdurą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2020 o 13:04, MobyDick napisał:

Nie wiem czemu panuje przekonanie że kolumny z tunelem z przodu można ustawiać blisko ściany a te które mają go z tyłu nie. Generalnie bliskość ścian zwykle pogarsza przestrzenność brzmienia, szczególnie dokładność lokalizacji. Większy wpływ na to mają ściany po bokach kolumn i nie zależy to od od tego czy obudowa ma tunel br, czy jest zamknięta. Gdy basu jest zbyt dużo, często można obniżyć strojenie tunelu i to zwykle działa.

Jestem tego samego zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w przypadku kolumn ustawionych na regale z książkami, jest na tyle przestrzeni że tunel z tyłu może działać. Zwykle jednak najlepiej jest ustawić kolumny tak jak zostały przewidziane przez producenta. Jeśli kolumny ustawimy kiepsko, taki będziemy mieli dźwięk. Bywają specjalne kolumny do krytycznych miejsc. Zazwyczaj po takich konstrukcjach nie można się spodziewać zbyt wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te informacje.... 

Naczytalem się na temat emit 20 i jestem coraz glupszy. Obok w temacie piszą ludzie takie skrajności typu ,, do Emit 20 potrzebna większą moc niż ma ja np. Y 701,, a ja przymierzam się sprawdzić je z Marantzem 7005 po propozycjach od Was... wariacje jakies🙄.

Ech...czekam tylko aż będzie można jechać na odsłuch bo glupszy jestem niz bylem...😑

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde kolumny dobrze jest posłuchać zanim się na nie zdecyduje kupić. W przypadku kolumn Dynaudio często powtarzanym mitem jest to że potrzeba do nich wzmacniaczy o odpowiednio dużej mocy. Bardziej jednak chodzi o to ze taki wzmacniacz musi być w stanie dobrze kontrolować w nich ruchy membran głośników niskotonowych. Wiele wzmacniaczy o dużej mocy nie będzie dla nich dobrymi kompanami. Wśród tych słabszych mocowo będzie chyba jeszcze trudniej znaleźć coś odpowiedniego. Na pewno warto próbować. Często wzmacniacz o nominalnie niższej wartości mocy gra bardziej dynamicznie i ofensywnie od mocniejszego na papierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...